reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

Przerwa w nocy powinna ile wynosić? 8 godzin ?
A wiesz ze nie wiem [emoji848] ja jem coś koło 21 a spać idę czasem o 22 czasem po północy i jak wstanę to wstanę [emoji23] czasem o 8 czasem o 11. I większego znaczenia to dla cukrów nie miało. Oczywiście starań się brać insulinę w odstępie 12h +/-1h
 
reklama
Ja jem o 21.30 czasami 21 jak mocno zgłodnieje :) o 22 insulina a spać idę koło 23-24 zalezy od dnia, czasami śpię już o 22. Jak spie za dlugo to cukier za duży.
 
Okiennica pytalam ale nie pamietam czy odpowiedzialas. Dlaczego sprawdzasz cukier po 2 godzinach? Ja tak w pierwszej ciazy mialam, teraz mam po godzinie.
 
Ja jem o 21.30 czasami 21 jak mocno zgłodnieje :) o 22 insulina a spać idę koło 23-24 zalezy od dnia, czasami śpię już o 22. Jak spie za dlugo to cukier za duży.
No mi się wydaje, że z wysokimi cukrami na czczo chyba jest problem tu, że za długo śpimy. Jutro robię test, nastawiam budzik na 7 i mierze cukier. Ale spróbuję zjeść coś ok 23-24 jakiś kefir np.
 
No mi się wydaje, że z wysokimi cukrami na czczo chyba jest problem tu, że za długo śpimy. Jutro robię test, nastawiam budzik na 7 i mierze cukier. Ale spróbuję zjeść coś ok 23-24 jakiś kefir np.
Niekoniecznie. Jak dzieci chodzą do szkoly to ja wstaję o 6.50. Zanim dostalam insuline to mialam zwykle ponad 90. Teraz mam po 80-87 ale jak wstane później to dobijam do 90. A insulina chyba powinna działać wlasnie rano...
 
Niekoniecznie. Jak dzieci chodzą do szkoly to ja wstaję o 6.50. Zanim dostalam insuline to mialam zwykle ponad 90. Teraz mam po 80-87 ale jak wstane później to dobijam do 90. A insulina chyba powinna działać wlasnie rano...
Ja jestem cały czas na insulinie dziewczyny. Biorę na noc dokładnie 20.30 18jednostek i czy wstaję o 7 czy po 9 to cukier mam w normie koło 80. I nie jem późnych kolacji.
 
Insulin zależnie od typu działa przez 12 albo 24 godziny (insulina długo działająca)
Jest też insulina rapid (szybka) która się bierze do posiłków i działa w ciągu 15 minut przez 3h.

Także jak masz insulinę 12h I dasz sobie o 23 to w teorii powinna działac do 11 rano.

Ja mam insulinę 24h biorę o 23 i znowu o 11 robię "top up" bo takie wymagania ma mój organizm
 
Insulin zależnie od typu działa przez 12 albo 24 godziny (insulina długo działająca)
Jest też insulina rapid (szybka) która się bierze do posiłków i działa w ciągu 15 minut przez 3h.

Także jak masz insulinę 12h I dasz sobie o 23 to w teorii powinna działac do 11 rano.

Ja mam insulinę 24h biorę o 23 i znowu o 11 robię "top up" bo takie wymagania ma mój organizm
Dokładnie ja mam insulinę długodziałającą więc tak jak piszesz kochana działa jak powinna.
 
reklama
Czyli co biorę za mało? Mam tą na 24h. Insulatard. I na czczo jest ok ale jak nie zjem od razu po wstaniu albo spie dluzej to cukier rosnie. Myslalam już żeby zwiekszac bo cukry po śniadaniu bywają rozne a jem to samo. Tak samo wczoraj kolacja. Ale boję się, że przesadze i zrobię krzywdę dziecku. No ale jestem zielona w tym temacie. Może zaczne zwiekszac stopniowo i po prostu zobaczymy jak będą sie cukry zachowywały... Wizyte u diabetologa mam za tydzien. Kazał zwiekszac co 3 dni jesli nie bedzie efektow a ja stoje na 3j bo sie boję, że za mocno obniżę
 
Do góry