reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

Nie cukrzyca ciążowa dotyka też na początku. Im wcześniej rozpoznana tym łatwiej ja opanować najpierw dietą, kontrolą cukrów
A potem ewentualnie insulina jak to nic nie da.
Nie ma co rozpaczać

Dziękuję. A sądzisz, że taki poziom mógł zaszkodzić? Hemoglobina glikowana < 5,6.
Tylko ten wynik na czczo...
 
reklama
5 tydzień 3 dzień...
Odkąd dowiedziałam się o ciąży nic nie mogłam w siebie wymusić do jedzenia, jadłam mało dość...
 
Daj na luz.
Jeszcze nawet serduszka nie ma wiec o krzywdę się nie obawiaj.
Kto Ci zlecił krzywą?
Idź do diabetologa. Dostaniesz na pewno zalecenie trzymania diety i kontroli cukrów
Jeść to Ty musisz, nawet na siłę.
5 tydzień 3 dzień...
Odkąd dowiedziałam się o ciąży nic nie mogłam w siebie wymusić do jedzenia, jadłam mało dość...
 
Ostatnia edycja:
Ginekolog powiedział, że nie może wykluczyć, że zaszkodziło. Diabetolog dała glukometr, staram się stosować do wytycznych, zjadłam o 22 chleb razowy ze szprotkami i o 6 rano glukoza 99 :-( :(
 
A serduszko już widac.?
W jaki sposób miałabyś zaszkodzić?
Idź do jakiegoś dietetyka żeby Ci ułożył dietę cukrzycy ciążowej
Sama zacznij stosować produkty z niskim indeksem glikemicznym.
Ginekolog powiedział, że nie może wykluczyć, że zaszkodziło. Diabetolog dała glukometr, staram się stosować do wytycznych, zjadłam o 22 chleb razowy ze szprotkami i o 6 rano glukoza 99 :-( :(
 
Zaszkodzić tak, że wszystko się teraz tworzy i ten cukier jest nieprawidłowy. Szukam produktow z niskim indexem, po posiłku nie przekracza 135 więc tu jest ok. Problem jest tylko w nocy

Serduszka nie widać, w sobotę był pecherzyk 8 mm z cialkiem zoltkowym, to był 5t2d
 
reklama
No co Ty ;)
A jak kobiety dowiadują się o cukrzycy w 24 tc ? Na pewno nie zaszkodzisz. Niektóre kobiety w tym okresie co jesteś nawet nie wiedzą że są w ciąży i piją, palą a rodzą zdrowe dzieci.
Zaszkodzić tak, że wszystko się teraz tworzy i ten cukier jest nieprawidłowy. Szukam produktow z niskim indexem, po posiłku nie przekracza 135 więc tu jest ok. Problem jest tylko w nocy

Serduszka nie widać, w sobotę był pecherzyk 8 mm z cialkiem zoltkowym, to był 5t2d
 
Do góry