reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GoToWaNiE na ekranie

Wigma zależy czy to ma być mięsne czy nie ?? no i na ile osób przewidujesz imprezkę??
tak ogólnie to polecam takie danko jest dobre na ciepło i na zimno no i wychodzi tego całkiem sporo
Składniki
1kg mięsa mielonego
2 jajka
1 czerstwa bułka(zamoczona w mleku i dociśnieta)
1 starta cebulka +2 ząbki czosnku
1 kg pieczarek
3/4 kg cebuli
1l słoik papryki marynowanej
1l słoik ogórków- korniszonów
1 duzy przecier pomidorowy
sól pieprz słodka papryka i co jeszcze lubisz
przygotowanie
Z mielonego mięska z jajkami bułką i cebulką i czosnkiem + przyprawy oczywiście przygotować niewielkie pulpeciki i usmażyć je im mniejsze tym lepsze. Pieczarki oczyścić pokroić w plasterki usmażyć tak samo z cebulka którą dobrze jest pokroić w drobna kostkę( nie martwic się dużą ilością ładnie zagęści sos)> Pieczarki, przesmażoną cebulkę i klopsiki wrzucić do większego garnka podlać woda i pozwolić sie dusić na wolnym ogniu aż cebulka zacznie sie rozpadać dodać pokrojone w kostkę ogórki i paprykę dolać tyle wody żeby wszystko znalazło sie w sosie dodać przecier pomidorowy i doprawić według uznania i własnych upodobań.
Jak pisłam mozna podawać na ciepło na przykład z bagietka lub na zimno jak kto lubi.
Smacznego:-):-)
 
reklama
propozycja numer dwa na troszkę mniejsza ilość osób ale równie proste a nawet dużo prostsze i szybkie w przygotowaniu
Składniki na 4 -6 osób( wszystko zależy od tego jak głodni)
2 puszki tuńczyka w zalewie własnej
2 duże pory
masło+ olej
śmietana
papryka mielona słodka sól i pieprz
Przygotowanie:
na patelni rozgrzać olej z odrobinka masła i na takiej mieszance usmażyć drobno pokrojone pory jak już zmiękną odrobinkę to dodać tuńczyka i doprawić posmażyc chwilkę i zagęścić śmietaną ilość według uznania ja dodaje sporo bo sos i tam ma bardzo intensywny smak. Podawać z makaronem kształt według uznania. Dobra rada makaron warto ugotować z dodatkiem kostki Knorra z oliwą i ziołami. Przed podaniem można posypać dla dekoracji zielona pietruszką i odrobinka słodkiej papryki:tak::tak:
 
a ja wczoraj zrobiłam sałatke makaronową " smieciówe"

makaron grube rurki
puszka tuńczyna w sosie własnym
garść czosnku w zalewie ze słoika
wiekszą łyche natki pietruszki grubo pokrojonej
puszka kukurydzy
troche sera żółtego
puszka fasoli czerwonej
sos:
2 łyżki majonezu light ;)
2 łychy smietany
sól
pieprz

superancka polecam ..szybka i " zapychajaca"
 
Zdradzam przepis Iwonko
składniki
udka kurze
grzybki moga być nawet pieczarki
cebulka
sól pieprz oreagano przyprawa do kurczaka(ja używam prymat) przyprawa grill klasyczny Kamis i ogólnie co kto lubi
Z udek trzeba powolutku wykroić kości tak żeby nie uszkodzić skóry wbrew pozorom to nie takie trudne wymaga tylko troszkę cierpliwości i ostrego noża tak przygotowane mięsko trzeba przyprawić według uznania i odstawić co najmniej na godzinkę w tym czasie grzybki przesmażyć z cebulką solą pieprzem i przyprawą grill klasyczny Kamis. Farsz troszke przestudzić i nakładac do udek można je spinac wykłaczkami albo związywać białą bawełnianą nitką. Piec w piekarniku w tepm 170 stopni celscjusza z termoobiegiem 200 bez czas zalezy od tego jak bardzo lubi się wypieczone mięsko:tak::tak: Samcznego
 
witajcie :-)

dzisiaj zrobiłam pyszny obiadek ;-) coś dla osób lubiących ostre jedzonko :-)jeśli chcecie to polecam palce lizać i idzie się tym najeść do syta :tak:;-)

składniki:
- gulasz z kurczaka 0,5 kg lub 1 podwójna pierś
- sos węgierski z pieczarkami "Dawtona" lub inny sos jaki lubicie
- ryż 2 woreczki
- przyprawy jakie kto lubi

przygotowanie:
-pokroić gulasz (pierś) w kostkę i podsmażyć na małej ilości oleju lub oliwy z oliwek dodać przyprawy i smażyć aż mięsko będzie już upieczone ;-) dodać sos i smażyć przez 3-4 minutki
-ryż ugotować jak na opakowaniu

podawać ryż w kulkach i polać sosikiem :tak: palce lizać ;-):-)

smacznego kochane
 


przepis na pizze romowej roboty

składniki:
2,5 szklanki mąki
1 jajko
1 łyżka oleju
niecałe drożdże
łyżeczka wegety
i ciepła woda do wyrobienia

przygotowanie:
wyrabiasz to i odstawiasz na 15-20 minut aż ciasto wyrośnie
mozesz rozwałkować albo palcami porozciągać na brytwance
nio i potem co chcesz na ciasto

a Ja dzisiaj dawałam na caisto koncentrat pomidorowy bardzo cieniutko, podsmarzone pieczarki, mielonka pokrojona w plastry żeby przypryć całe pieczarki na to szwedzka sałatka (z ogórków) to do piekarnika na 25-30 minut (temperatura 200-220 C) i dopiero jak ciasto jest już gotowe (najlepiej spawdzić czy ciasto zostanie na wykałaczce czy nie jak nie to już dobre) posypać serem i wstawić do piekarnika aż ser się rozstopi
smacznego :-):-)
 
Jesli moge dodac cos na temat pizzy domowej to ciasto posmarowac dobrze jest mieszanka koncentratu z ketchupem,dwie lyzki oleju i oregano(moze byc suszone) Moze byc sam koncentrat lub sam ketchup.
A jak ktos lubi cienke ciasta to w supermarketach sa w chlodniach takie zwijane w rulon cienkie ciasta surowe na pergaminie. Rozwija sie je i smaruje pasta pomidorowa o ktorej pisalam wyzej,i dowolnymi skladnikami uzupelnia jakie mam sie w lodowce czy sie lubi. I tak z tym pergaminem kladziemy do piekarnika.Tez pyszna-polecam
 
No to przepis na żeberka z czosnkiem:tak::tak:
Składniki:
Żeberka
sól, pieprz, papryka słodka, pieprz ziołowy, tymianek
czosnek
cebula
olej
Przygotowanie
żeberka pokroić i obficie posypać wspomnianymi przyprawami natrzeć dużą ilością czosnku ja używam dwa mniejsze ząbki albo jeden dosyć spory na porcję żeberek( porcja to żeberko z dwoma gnatkami:sorry2::sorry2:) pokropić olejem i odstawić na parę godzin najlepiej do lodówki potem piec w głębokiej patelni albo brytfance po godzince pieczenia dorzucić drobno posiekaną cebulkę ja daje też dosyć sporo i podlewam odrobinką ciepłej wody żeby miał się z czego zrobić pyszny sosik i tak dusić jeszcze godzinkę :tak:Smacznego:tak::tak:
 
Dzieki Puchatka! Ponieważ do piątku obiady mam zaplanowane, to dopiero w sobotę zrobię! Ale zrobie na pewno!
 
reklama
Fajny wątek i przydatny :tak:ja gotuje to co sama lubie i co mi najbardziej wychodzi do tego nie lubie sterczec pół dnia w kuchni dlatego zawsze coś szybkiego serwuje do tego lubie piec ciasta może macie jakieś łatwe i szybkie przepisiki dla łakomczuszków i wielbicieli ciast????:-D:-D:-D:sorry2:.
 
Do góry