reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kolczyki u niemowlaka

reklama
Sorry ale dla mnie przekłuwanie uszu takim maluszkom to głupota... Jest to dla mnie oczywiste po prostu - jest to sprawa wyłącznie dla próżności i przyjemności MAMY dziecka, która może dla samego dizecka powodować ból a nawet zdrowotne problemy... Jak przekłułam sobie uszy będąc dorosła to nie mogłam spać w kolczykach bo mnie urażały - a maluszki są 100x bardziej delikatne i nie potrafią powiedzieć że je coś uwiera, albo piecze, to nie zawsze widać na zewnątrz - jak uszy są już czerwone i napuchnięte to widać ale jeśli nie są to nie znaczy że maluszek się komfortowo czuje. Dla mnie to jest głupota.

Pozdraiwam

Agnieszka
 
Zgred w 100% się z Tobą zgadzam, przebiłam sobie uszy około 2 miesięcy temu , bo jak juz pisałam wcześniej zarosły mi dziurki i i wiem, że to wcale nie jest takie bezbolesne:no:
 
Sorry ale dla mnie przekłuwanie uszu takim maluszkom to głupota... Jest to dla mnie oczywiste po prostu - jest to sprawa wyłącznie dla próżności i przyjemności MAMY dziecka, która może dla samego dizecka powodować ból a nawet zdrowotne problemy... Jak przekłułam sobie uszy będąc dorosła to nie mogłam spać w kolczykach bo mnie urażały - a maluszki są 100x bardziej delikatne i nie potrafią powiedzieć że je coś uwiera, albo piecze, to nie zawsze widać na zewnątrz - jak uszy są już czerwone i napuchnięte to widać ale jeśli nie są to nie znaczy że maluszek się komfortowo czuje. Dla mnie to jest głupota.

Pozdraiwam

Agnieszka

zgadzam sie
 
Uff! Ja też właśnie stanęłam przed takim dylematem.:-( Moja mama kupiła dwie pary kolczyków: jedną dla mojej Magdusi a drugą dla Agatki 1,5 rocznej córki mojej siostry. Siostra jak tylko zobaczyła kolczyki to pobiegła z córą do kosmetyczki i zrobiły dziurki, a ja... Ja stwierdziłam że poczekam aż niunia podrośnie i zdecyduje sama. Dla mamy i siostry to dziwne ale jakoś nie mogę się przekonac do przebijania takim maluszkom uszek. Ja strasznie lubiłam nosic kolczyki ale niestety te czasy sie skończyły bo uszy mi strasznie ropieją od wszelkiego rodzaju kolczyków.
Ja poczekam na decyzję córci!:tak:
 
Ja też chcę małej przebić, ale może jak skończy rok, bo boję się, że może się za uszka ciągnąc, albo jej za bardzo będą podczas snu przeszkadzać, a jak będzie starsza, to zawsze to jakoś lepiej.
 
Sorry ale dla mnie przekłuwanie uszu takim maluszkom to głupota... Agnieszka

Ja również tak uważam! Mam koleżankę przedszkolankę, która mówiła mi że w przedszkolu później tylko kłopot. Często dziewczynkom kolczyki zaczepiają się o ubranie a kiedyś zdarzyło się w jej grupie że dziecko zaczepiło się kolczykiem o sweterk innego dziecka i ... ucho szyte w szpitalu.
Dzieci są tak pięknymi istotami ze upiększanie je jakimiś kolczykami, łańcuszkami i innymi pierdołami dla dorosłych sprawia że czasem wyglądają śmiesznie!!!
Ja nie zamierzam z mojej córeczki robić Starej-Maleńskiej.
pozdrawiam
Justyna
 
Sorry ale dla mnie przekłuwanie uszu takim maluszkom to głupota... Jest to dla mnie oczywiste po prostu - jest to sprawa wyłącznie dla próżności i przyjemności MAMY dziecka, która może dla samego dizecka powodować ból a nawet zdrowotne problemy... Jak przekłułam sobie uszy będąc dorosła to nie mogłam spać w kolczykach bo mnie urażały - a maluszki są 100x bardziej delikatne i nie potrafią powiedzieć że je coś uwiera, albo piecze, to nie zawsze widać na zewnątrz - jak uszy są już czerwone i napuchnięte to widać ale jeśli nie są to nie znaczy że maluszek się komfortowo czuje. Dla mnie to jest głupota.

Pozdraiwam

Agnieszka

Zgadzam się w 100% kolczyki u maluchów to tylko dla próżnej mamy a nie dla dziecka!!!!!!!

Wczoraj 23:12 Gwiazdeczka Jak bede miala corcie, to napewno przebije jej uszka wczesnie jak mowi Kasyen&Mommy i inne dziewczyny. Mniej wtedy podobno boli.

Kasyen&Mommy - masz Priva ;-)

PODOBNO mniej boli?!?!?! a skąd ktokolwiek może cokolwiek na ten temat wiedzieć?!?!?! przecież takie małe dziecko nie powie że boli czy uwiera bo tak naprawdę nie wie co sie z nim dzieje!!!!

a poza tym wszystkim załóżmy ze już te uszy są przebite , przecież takie małe dzieci są baaardzo ruchliwe zwłaszcza w wieku 2-4lat i w zabawie nie chcący może sie gdzieś zaczepić kolczykiem i nieszczęście gotowe. Sama mam córkę i w ogóle mi do głowy nie przyszło żeby jej teraz uszy przebijać. Ja miałam przebite uszy po komunii i długo kolczyków nie nosiłam bo bardzo bolało jedno ucho, puchło, ropiało. Ponownie zaczęłam nosić kolczyki dopiero w liceum.
 
ja uwazam,ze to poroniony pomysl,zeby takiemu malenstwu przebijc uszy,tylko po to,ze rodzicom sie tak podoba.takie malenstwo nie potrzebuje do uroku ozdob,bo samo w sobie jest sliczne,a kolczykami moze sobie zrobic krzywde,zahaczyc itp,z reszta pomysl sama czy wygodnie ci spac w kolczykach,bo przeciez nie bedziesz mu za kazdym razem do snu ich zdejmowac,poprostu porazka!
antos180707r007tc6.th.jpg
 
reklama
Ja też uważam, że przekłuwanie uszu malutkim dziewczynkom jest niemądre. :no: Ale to jest moja opinia. Każdy robi jak uważa. Tylko, że to są ciałka naszych dzieci a nie nasze i jeżeli będą chciały mieć przekute uszy to można to zrobić później.
 
Do góry