reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

marcóweczki w kuchni :)

reklama
a lubicie kraby w zalewie??
są w takich niby słoiczkach plastikowych dostępne w piotrze i pawle lub w auchan (przynajmiej w naszym mieście)

Więc - gotujemy makaron chiński (tj wrzucamy na 2 minutki do wrzątku), kroimy ogromną ilość pietruszki i kraby wzdłuż na pół i każdą połówkę znów wzdłuż tak żeby 4 części powstały (można cieniej, można grubiej jak kto woli), wrzucamy wszystko razem a doprawiamy jogurtem naturalnym z odrobiną majonezu, pieprzu i soli ( sosik który nam wyjdzie tworzymy wedle własnego uznania) :) wszystko razem mieszamy - potem chwila w lodówce (żeby się ścięło) i życzę smacznego :)

ja uwielbiam a Wy same oceńcie :)
 
Mam paluszki krabowe w lodówce ale teraz na myśl o nich ... bleh

Właśnie jakie sałateczki??
Ja sie zastanawiam czy na nie nie postawić ;) Uwielbiam sałatki tylko robota czasem ;-) ;-)

Moje ulubione i szybkie do zrobienia:

Brokułowa z fetą

- Brokuł gotowany, krojony w na mniejsze kawałki. Feta w kostke, czerwona cebulka w drobna kosteczke. Wymieszac. W szklance kosta rosołowa rozpuszczona, gesty jogurt i łyzka majonezu- takim sosem polac wszystko a na wierz o tego podsmazony na sucho słonecznik łuskany ;-)

Wyniosłam od teściowej i teraz zawsze na imprezie rodzinnej sie domagaja jej :laugh2:

Makaronowa z zupek chinskich

- Zalezy od ilosci ok 4 paczki zupki z kurczaka VIFON!
- Papryka, trzy ogorki- kiszony, świeży i konserwowy- wszystko w kostke
- kukurydza ( i wlasciwie kto co lubi!!)
- wymieszac z zupkami i ich przyprawami do tego dwie łyzki jogurtu i łyzka majonezu ( dodac wedle uznania nie za duzo, ma ladnie skleic wszytsko)

Odstawic do lodowki by makaron napecznial :-)


Mmm juz dzisiaj nic nie zrobie ale jutro trzeba porzadnie pomyslec :cool2:
 
A oto mój rewelacyjny przepis na szybkie danie, potrzebne jest boczek wędzony w plasterkach (1 opakowanie), duża cebula, żółtko jajka, śmietana do zupy, pieprz, makaron spagetti.
Boczek i cebulkę kroimy w kostkę podsmażamy. W międzyczasie gotujemy makaron. Śmietanę mieszamy z żółtkiem i pieprzymy. Makaron ugotowany aldente wrzucamy do boczku i cebulki, mieszamy i wlewamy śmietanę wymieszaną z żółtkiem. Mieszamy wszystko chwilę i jemy :)
 
ja robię wg własnego smaku :) makaron najczęściej rurki lub muszelki żeby wypełnił się wewnątrz serem :)
koniecznie daję wymieszany serek topiony z jajkiem na dolną warstwę makaronu, później podsmażam boczek i duszę z zarumienioną cebulką, mieszam z makaronem i na koniec wszystko posypuję mega ilością żółtego startego sera mmmmniam :)

Mój M lubi bardzo lubi taką zapiekankę z dodatkiem parówek
 
na jako takie zapiekanki makaronowe to ja nie mam, bo tak sobie mysle, ze chyba nigdy nie robilam takowej :)
natomiast dzis robie cannelloni :) - to moze byc pod zapiekanke makaronowa bo jest makaron i na koniec zapieka sie w piecu :)

tak wiec najpierw robie sos bolognaise (czyli miesko mielone + cebulka + czosnek + pomidory + koncentrat jezeli pomidory sa malo wydajne + sol, pieprz, oregano i duzo bazyli)
czasem dodaje na koniec do tego souse kukurydze konserwowa, ale dzis nie, bo nie mam w domu i mi sie nie chce isc do sklepu wiec moze dodam tylko natke pieruszki :)

pozniej makaron (te rurki cannelloni) nadziewam sosem musi byc gesty i ukladam do naczynia zaroodponego - zalewam reszta sosu i do piekarnika
ja zapiekam pod przykryciem zeby makaron nie byl suchy od gory i jak juz makaron dojdzie to wtedy wyjmuje na chwile posypuje startym zoltym serem i do piekarnika, az sie serek stopi i przypiecze lekko - no i gotowe :)
 
reklama
Do góry