reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

marcóweczki w kuchni :)

reklama
mata- wlasnie makaronowa to moj nr 1!!! uwielbiam ja z szyneczka i kukurydza, aha i koniecznie drobny szczypior, wszyscy w domu ja uwielbiaja.

a makaronow przywiozlam sobie cala torbe z Wloch, ale cos patrzec na nie nie moge na razie, nie wiem o co caman, jednak ostatecznie zrobie, bo duzo jej wychodzi.

lenaka- oooo jakbym duzo tego ryzu nagotowala to i salatki duzo by wyszlo...pomysle
dzieki laski!
 
jajka w sosie chrzanowym

gotuje jajka na twardo i sobie czekaja ale lepiej zeby byly cieple…
do tego sos… potrzebuje: lyzki masla, 2 lyzeczek maki, pol kostki bulionu warzywnego (jak nie mam daje wolowy i tez jest), kilka kropel soku z cytryny, 2 lyzeczek chrzanu (takiego sloiczkowego), 4 lyzek smietany (porcja na 3 osoby albo 2 jak lubia duzo sosu)
Stopic maslo, dodac make. Tak przygotowana biala zasmazke zaprawic bulionem i gotowac na malym ogniu chwile az zgestnieje. Doprawic sola i sokiem z cytryny. Dokladnie wymieszana smietane z chrzanem wlac do sosu i wymieszac. Calosc podgrzac, caly czas mieszajac. Gotowe ;)
 
Składniki:
puszka czerwonej fasolki
puszka zielonego groszku
45 dag pieczarek konserwowych
30 dag ogórków konserwowych
5 jajek
3-4 łyżki majonezu
sól
pieprz

ogórki,pieczarki, jajka pokroić w kostke dodać odsączoną fasole i groszek. Wymieszać i przyprawić.


polecam też sałlatke ze świeżych warzym

Składniki

pekinka
4 pomidory
4 ogórki
puszka kukurydzy
sos koperkowo-ziołowy i sałatka jest

( czasami jak mam to dodaje papryke zieloną, czerwoną albo zamiast sosu ser feta, zależy co w lodówce mam)
 
A może sałatka po żydowsku,smaczna i tania:)

składniki

kilogram ziemniaków
6 jajek
2 cebule
sól, pieprz
majonez
natka pietruszki

Ziemniaki gotujemy w upinach, zimne kroimy w kostke, jajka również, cebule i natke drobno posiekać. Wszystko połaczyć i doprawić. (Majonezu dodać tyle żeby nie była sucha.)
 
Naprawde fajnie tak jak ktoś napisze poprostu co robi na obiad, nawet jak to schabowy z ziemniaczkami, bo pewnie wiele tu tak jak ja ma, że żołądek na wszystko sie przewraca, a przczyta cos przypadkiem i odrazu smak nachodzi :-) I lepsze samopoczucie na mysl o zjedzeniu czegos na co faktycznie sie ma ochote :yes:
 
U mnie jutro będą gołąbki tradycyjne (wszystko mam przygotowane, tylko doprawić, wymieszać i zawinąć), w planach jeszcze gołąbki leniwe (po cygańsku), ale jak mi mięsa starczy, bo zostały mi dwie porcje do zmielenia i blender spaliłam :zawstydzona/y: a dzisiaj były klopsiki w sosie własnym z kaszą gryczana i surówką :tak:
 
reklama
Do góry