reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odchudzamy się

Ooo Tycia to ja bardzo liczę na Twoje dobre rady, jako że jesteś tu chyba najlepiej zorientowana w temacie odchudzania się w czasie karmienia :tak: :-D:laugh2: :-D Czy na Twoim forum jest jakiś wątek temu poświęcony, gdzie można sobie poczytać jak odchudzały się inne karmiące mamusie?
 
reklama
Tycia, to super, też liczę na dobre rady.
Dziewczyny, żeby schudnąc trzeba ograniczyc węglowodany, a jesc dużo porduktów białkowych. Natomiast w żywieniu matki karmiącej oprócz białka znaczącą częsc diety powinny stanowic węglowodany (kasze, ryże itp). Jak to pogodzic?

Cieszę się, bo skurczył mi się żołądek prze okres ciąży, potrzebuję wyraźnie mniej jedzenia, żeby czuc sytośc. Nie chcę tego zaprzepaścic prze okres karmienia.
 
Przez pierwsze tygodnie po porodzie basen i aerobik raczej odpada, choćby dlatego, że bałabym się małą samą zostawić. Ale poćwiczyć w domku mogę :-)
Joasiek pisałaś, że ćwiczyłaś na orbitreku. Możesz coś więcej powiedzieć na temat tego urządzenia? Zastanawiam się, czy nie sprawić sobie takiego prezentu walentykowego, tylko kompletnie nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Przedział cenowy też jest spory od 500 do 3000 zł.
Doradź coś proszę :-)
 
matylda_m: Ja swojego orbitreka kupiłam ponad 3 lata temu i już dokładnie nie pamiętam na co się zwraca uwagę... wiem tylko, że są orbitreki mechaniczne i magnetyczne. Mechaniczne mają z przodu duże kółko po którym obraca się taśma...
JA MAM WŁAŚNIE TAKIEGO ORBITREKA MECHANICZNEGO
Nie mam pojęcia czym się on różni od magnetycznego :happy:
W każdym razie ja na tego swojego nie narzekam... jedynie co mu dolega to po kilkudziesięciu godzinach pracy lubi sobie zacząć skrzypieć, wtedy trzeba go troszke naoliwić i znowu pięknie chodzi :tak:

Jeśli nie planujesz jeździć na nim latami, tylko po prostu schudnąć i ewentualnie korzystać z niego tylko w razie nadwyżki kilogramów, a nie uprawiać jakieś systematyczne treningi, to ja bym Ci radziła nie inwestować w drogi sprzęt... nie ma sensu po prostu. Te tanie modele (ja za swój dałam 250zł o ile pamiętam) też się bardzo dobrze sprawdzają.
A zobacz jaki masz wybór :)

Co do samego ćwiczenia na tym, to według mnie jest SUPER! Ja lubiłam go o wiele bardziej od rowerka stacjonarnego. Na orbitreku mniej się meczyłam... jazda na nim przypomina skrzyżowanie lekkiego biegania z jazdą na nartach-biegówkach ale nie jest wg mnie tak monotonna i męcząca jak rowerek. No i angażujesz więcej grup mięśni bo pracują Ci też mięśnie górnej połowy ciała. Ja zakładałam sobie na uszy słuchawki z jakąś ostrą muzyczką i potrafiłam na nim dawać czadu nawet przez godzinę i efekty były :tak: Albo 40 minut na orbitreku a potem 20 na rowerku.. ale wolałam orbitreka i cieszę się że go nie sprzedałam jak 2 lata temu doszłam do wymarzonej wagi. Ogólnie to naprawde POLECAM bo to bardzo fajne urządzonko :tak:
 
Dzięki za informacje :-)
Rzeczywiście orbitrek chyba jest lepszy niż rower stacjonarny, który jest poprostu monotonny. Rower generalnie uwielbiam, ze względu na przyjemność przejażdżki :-)
No to już wiem co chcę dostać na walentynki :tak:
 
Ciekawa jestem jak Wam idzie pozbywanie się po ciąży nadwyżkowych kilogramów? :happy:
Ja w dniu wyjścia ze szpitala ważyłam 11kg mniej niż pod koniec ciąży :happy: ale mam jakieś 13-14 do zrzucenia. Na razie nie mogę nic z tym zrobić bo ledwo chodzę i nie ma mowy o jakiejkolwiek gimnastyce, ale zrezygnowałam już całkowicie ze słodyczy i ograniczyłam do minimum pieczywo :tak:
 
Ja po wyjściu ze spitala ważyłąm równiutkie 60kg.W takim razie mam jeszcze jakieś 8-9kg do zrzucenia..ale jeszcze nie mogę nic z tym robić, bo szwy jeszcze mi sie nie wygoiły i boli mnie brzuszek...dopiero po wizycie u gin zaczne starania o zmniejszenie wagi....:tak::tak:
 
Ja mam - 3kg stanu sprzed ciąży, ale muszę przystopowac bo pokam mi zanika i może w tym jest przyczyna, ze za mało jem.
 
czesc lutuweczki
no ciekawa jestem jak to bedzie ze mna, ja planuje biegac z wozkiem ale zanim wam powiem jak mi idzie to musicie poczekac na mnie 2 miesiace:-D
 
reklama
Do góry