reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Palce Lizac :p

Jajka w sosie musztardowym

8 jajek
3 łyżki musztardy
cebula
2 łyżki masła
łyżka mąki
szklanka bulionu warzywnego
sok zcytryny
przyprawa jarzynka, kucharek


Jajka ugotować na twardo, obrać. Cebulę obrać, posiekać.Łyżkę masła stopić na patelni, zeszklić cebulę.
Pozostałe masło stopić na drugiej patelni (ja to zrobiłam w rondelku), wsypać mąkę, wymieszać, przesmażyć.Dodać cebulę, musztardę, wlać bulion, wymieszać, gotować 5 minut. Przyprawić sokiem z cytryny, przyprawą, cukrem.
Obrane jajka przekroić na pół, polać gorącym sosem (przekrojone bardzo delikatnie włożyłam do sosu,żeby nie wystygły).
Podawać z ziemniakami, z surówką z kiszonej kapusty.
Szybko i tanio.
Smacznego:).
 
reklama
Przepis beny natchnął mnie, żeby podać inny fajny przepis urozmaicenia kotletów mielonych:
Kotleciki mielone w sosie pomidorowym
potrzebujemy paczkę makaronu, kotlety mielone i sok pomidorowy, bo inne rzeczy chyba są w każdym domu :-)
Z masła i mąki robimy zasmażkę, dolewamy sok pomidorowy ( ja kupuję dawtony 0,33 l ), około szklankę wody, może być z czajnika, wrzucamy 0,5 albo całą kostkę bulionową wg uznania, listek laurowy, ewentualnie trochę cukru do smaku i kotleciki, mogą być zimne z poprzedniego dnia...teraz tylko całość trzeba podgrzać
W tym samym czasie gotujemy makaron, ja używam muszelek lub świderków.
U mnie wszyscy uwielbiają :-D
 
mniam az wszystkiego bym spróbowała .Podzielę się z wami przepisem na sałatkę z brokuł którą uwielbiamy :
-brokuły
-pomidorki ok 0.5kg
-jajka 5 szt
-kukurydza konserwowa
-majonez
-sól pieprz ilości oczywiście orientacyjne

Brokułki ugotowac w osolonej wodzie tak ok 5 min żeby nie rozgotowac wyjąc na cedzak.
Jaja ugotowac na twardo pokroić w grubą kostkę (ja czasami kroję w ósemki)

pomidorki sparzyć i także pokroic w ósemki.

Przekładać warstwami
brokuly
pomidor} posolić i popieprzyć
jaja
kukurydza
i lekko posmarowac majonezem

powtarzać te czynnośc

Ja czasami dodaje rzodkiewkę lub co mam w lodówce

Zyczę smacznego:-)
 
Pianka truskawkowa:

Składniki:

truskawki (ok 1/2kg)
śmietana kremówka szklanka lub śmietana do ubijania Rama
galaretka truskawkowa,
kilka łyżek cukru
łyżeczka żelatyny


Rozpuścić żelatynę w niewielkiej ilości wody. Galaretkę przygotować według przepisu używając połowy wody. Galaretkę odstawić do ostudzenia.

Truskawki zmiksować z cukrem. Wymieszać z ochłodzona najlepiej powoli tężejącą galaretką i żelatyną. Ubić śmietanę wszystko dokładnie wymieszać wstawić do lodówki do stężenia, gotowe.
 
Mam pytanie do beny albo dziewczyn, które robiły karkówkę wg jej przepisu ze str. 1. Napiszcie mi proszę, jak analfabecie kulinarnemu co się po kolei robi z mięsem i warzywami w tym przepisie... Warzywa są pokrojone? Podlewa się to jakoś wodą? Jedyną przyprawą jest wegeta? Jutromam gości na obiedzie i mogłabym zabłysnąć ;)
 
ajak nie smię wypychac się przed autorkę ale co do twojego pytania(ja jestem kucharzem także służę pmocą)

tak warzywa sobie kroisz mięso tez kroisz w plastry posypujesz vegetą ( to taka jarzynka jak kucharek, ziarenka smaku itp) i na to mięsko wykładasz sobie te warzywka a potem dalej jak w przepisie
POwodzenia

Wodą nie podlewaj bo będzie tam olej a karkówka pusci sok także wyjdzie pyszny sosik
 
Ajak postępujesz tak jak pisała Izoldzia ja dodałam więcej przypraw (ziół) i trochę czosnku i było super.
 
reklama
Do góry