reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytania i odpowiedzi

nati, mój test z suwaczka to Clearblue;-) Co do kawy, to mi gin powiedziała, że 1 słabą filiżankę kawy można wypić, ale tylko rozpuszczalną.
 
reklama
Nie piję kawy, bo mnie od niej odrzuca. Ale gdybym mogła to piłabym rozpuszczalną z mlekiem, taka lubiłam przed ciąża najbardziej.
 
Ja też nie potrafię sobie odmówić małej filiżanki kawki, pytałam mojego lekarza powiedział, że w nadmiarze nie zaszkodzi ale zastanawiam się by kupić bezkofeinową? Mam małe pytanko jakie witaminy zażywacie, bo ja na razie łykam tylko kwas foliowy ale się zastanawiam nad jakimiś witaminkami, tyle tego jest dla kobiet w ciąży, że nie mam pojęcia co kupić.
 
Ja narazie pókii co też tylko kwas foliowy bo tak zalecił lekarz. Dopiero w 12 tygodniu mam następną wizytę i jak zobaczy wyniki badań to stwierdzi czy brać dalej bo mówi, że jak będą dobre wyniki to nie ma sensu brac suplementów, tylko lepiej z warzyw i owoców witaminki dostarczać, ale to się okaże.
Co do kaWY JA przestałam pić w ciąży - zamieniłam na Inke, ale wcześniej piłam raz na jakiś czas tylko rano kawke. Ale słyszałam, tzn któraś z kobietek pisała na Lipcówkach chyba, ze lekarz zalecił tylko kawe parzoną - nie rozpuszczalną. Ale co człowiek to opinia
 
Co do farbowanie wlosow to zamierzam w przyszlym tyg - to bedzie 9 tydz. farba bez amoniaku nie powinna zaszkodzic a siwa ciezarna to nie wyglada za ladnie :)

Od 6 tyg biore pregnancy care plus, a ze mam niskie cisnienie to lekarza zalecil do 4 filizanke kawy :)
 
W poprzedniej cięży (jeszcze o niej nie wiedziałam) zrobiłam sobie pasemka, synuś jest ślicznym blondynkiem, a jego loczki są cudne. Teraz też już farbowałam, to było jak myślałam że w ciąży nie jestem, ale po prostu test zrobiłam za wcześnie. Ale jak pojawią się odrosty to zgłoszę się do szwagierki (fryzjerka).
 
Odpowiadam na pytania :)
- od lat farbuje wlosy,robie pasemka blond i nadal bede farbowac, farba nie dotyka skory glowy wiec nie widze problemu
- sluzu mam bardzo malutko, jesli juz sie pojawia to bialy, gesty. wodnisty wyplywa mi rano wraz z rozpuszczona luteina.
- opaski uzywalam przed ciaza na moja chorobe lokomocyjna, morska, lotnicza... ale niestety opaska mi nie pomogla
- kawe czasami pije, mala filizanka kawy rozpuszczalnej z mleczkiem zageszczonym, chociaz juz pare dni nie pilam, nie ciagnie mnie. :)
 
ja kawy nie pije. przestała w ciąży i nawet mnie nie ciągnie. ostatnio wypiłam tylko late ale jakoś szału nie było. mi lekarz kazał odstawić na razie witaminy do 12 tygodnia. mam brać tylko kwas foliowy. A z dobrych wieści to ból piersi który mi strasznie dokuczał i okropne mdłości powoli ustępują. jeszcze są ale już nie tak silne, więc może niedługo miną:-)

 
reklama
Ja biore tabletki Matruelle firmy Pharmaton , mają nawet kwas omega 3 i chyba z 11 innych witamin :tak:
Kawe piłam tak rzadko przed ciążą że nawet teraz nie mam potrzeby ;-) żadnych mdłości i żadnych zachcianek , no tylko może raz mi się chciało pić to miałam ochotę na sok pomarańczowy -ale to miałam zawsze takie smaki ;p no i wczoraj zgłodniałam i miałam ochotę na placka po cygańsku ;D i go zjadłam ;p :rofl2:
 
Do góry