reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytania i odpowiedzi

tygryskowa dzięki mam nadzieje że ten głód mi minie dopadły mnie mdłości więc może skończy sie wilczy głód. Myślałam że w drugiej ciąży nie widać tak brzuszka i że mało się tyję no cóż to trzeba się oszczędzać i odstawić słodycze ehh
 
reklama
nati staraj się jeść 5 6 posiłków ale mniejszej objętości i bogatej w błonnik, wtedy nie dłużej będziesz najedzona:) spróbuj np chleb razowy pełnoziarnisty, surówki do obiadu, ryż brążowy, kasze, makarony al'dente:) owoce są super ale banany i winogrono mają wysoki indeks glikemiczny czyli po nich szybko znów ci się chce jeść.
Pozdrawiam!!
 
dziewczyny powiem wam że lekarz nie mówił nic o witaminach tylko kwas foliowy i nospa doraźnie . to wszystko. ale właśnie się zastanawiam nad tym prenatalem

co do spania na lewym boku słyszałam że leżenie na tym boku zmniejsza mdłości i nudności. Tak brzydko się przyznam że sprawdziłam to jak za dużo alkoholu wypiłam (oczywiście nie w ciąży) ;)

a na brzuchu to moja pozycja do zasypiania, ale już mnie brzuszek boli jak leżę całym brzuchem , więc jedną nogę mam wyprostowaną a drugą podkurczoną czyli gdzieś 3/4 . ciężko mi już całym brzuchem leżeć,

a mam pytanie, może chodzicie prywatnie do lekarza, czy prywatny lekarz też wypisuje zwolnienia? Bo nie wiem tego...
 
nadalkaja chodzę prywatnie , przy 1 wizycie sama chciałam l4 pracuje fizycznie i dużo dzwigam ale niestesty nie dostałam poniewaz ginka.nie mogła stwierdzić ciaży -nie było jeszcze widocznego pęcherzyka.
Przy następnej wizycie sama zaproponowała l4:-)
 
no mi jeszcze nic nie mówił, ale u mnie cuda wianki z tą moją umową. do 30 września miałam umowę o pracę i teraz od 1 paxdziernika dali mi zlecenie , a że jest u nas limit etatów to moją umowę dostał ktoś inny. pod koniec października dowiedziałam się że jestem w ciąży i dupa umowy nie mam i nic mi się nie należy. to księgowa odprowadza dodatkowe składki do zus ale z umowy zlecenie na płatne zwolnienie mogę iść dopiero po 90 dniach od wpłaty 1 składki czyli mogę iść 1 lutego. nie wiem czy dam radę pracuję na kuchni i czasami cięzko stać i chodzić 8-10 godzin dziennie... miała może tak któraś, bo jakoś niby obiecują mi że będzie dobrze z tym macierzyńskim i w ogóle ale nie wiem... no i chyba nie należy mi się wychowawczy.. kurdę ja nic nie wiem ...
 
Hej, jestem tu nowa i tak właśnie się zastanawiam jak Wy to robicie że macie takie paseczki w którym tygodniu ciąży jesteście:-) bo ja nie wiem jak to zrobić:-(
 
nadalka ja niestety ci nie pomogę bo nie mam zielonego pojęcia ,przepisy się zmieniają trudno za nimi nadążyć:szok:
 
reklama
Do góry