reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytania i odpowiedzi

reklama
DO NADALKA Ja te witaminy brałam od początku pierwszej ciąży i dla mnie były ok.Teraz biorę witaminy z Olimpu dla mam ale jak mi się skończą to kupię Prenatal.
 
Nadalka, a co gin mówi?? Moja na razie zaleciła tylko kwas foliowy:tak::tak:

Czy śpicie na brzuchu?????? Bo przed ciążą to była moja ulubiona pozycja i teraz strasznie mi ciężko usnąć na boku, albo na plecach
 
Ja na brzuchu nigdy nie spałam (za wielkie cyce), więc teraz nie mam tego problemu. Za to czytałam gdzieś, że najlepiej spać na lewym boku i tak staram się robić, chociaż najbardziej lubię albo na prawym albo na plecach. W rzeczywistości budzę się kilka razy w ciągu nocy i zmieniam wtedy pozycję.
 
wiki - nie chcę wprowadzić w błąd, ale w pierwszym trymestrze można spokojnie spać na brzuchu. Ja czasem śpię, w pierwszej ciąży spałam do 6 m-ca bo nie miałam brzucha.
 
Też śpie na brzuchu - oby to trwało jak najdłużej ;-)bo tylko tak potrafie zasnąć ;-)

a słyszałyście coś o tym że nie można do góry rąk podnosić - gwałtownie i często ? :nerd:
 
nadalka ja obecnie jestem na prenatalu poprzednią ciążę byłam na elevicie, teraz lekarz poleca centrum cos tam ale on poddatny jest na przedstawicieli farmakologicznych ale mu to wybaczam

wika na brzuchu możesz spać aż do momentu kiedy przestanie to być dla ciebie wygodne :)

honeypie z tym spaniem na lewym boku to tak owszem ale chodzi o 3 trymestr bo wtedy dzieciaczki są już duże mają mało miejsca a po lewej stronie więcej go jest i dzięki temu dzieciątko nie uciska na naczynia krwionośne więc jak na razie możesz spać nadal na prawym

mońcia co do podnoszenia rąk do góry to chodzi o to zeby np. nie wieszać 30-sto metrowej firany na raz bo po prostu można dostać skurczu macicy bo mięśnie jakoś tam tak współpracują więc z rezerwą do tego trzeba podchodzić

Mam nadzieję że komuś chociaż troszkę pomogłam
 
Z tym spaniem na brzuchu to też sie zastanawiam próbuje się przyzwyczaić do spania na boku ale wtedy zasypiam dopiero o 3/4 a na brzuchu to 5 minut i mnie nie ma :) Obym mogła jak najdłużej spac na brzuchu chociaż widzę że mimo że nie przybieram na wadze to mój brzuch sie powiększył czuje jakby byl taki pelny.
Czy któras z Was tez tak ma? W pierwszej ciąży przytyłam 14kg i brzuch było widać dopiero w 5 mięsiącunie chce teraz przytyć więcej bo zostało mi 4kg z poprzedniej ciąży macie jakąś rade na to?
Do tego jestem cały czas głodna ale staram się pilnować. Macie jakieś rady na takie objawy?
 
reklama
Podpisuję się pod tym co napisała kalcha:tak:
nati, na wagę w ciąży czasem trudno poradzić, staraj się zdrowo odżywiać unikaj słodyczy i niezdrowego jedzenia. Słyszałam często, że w drugiej ciąży brzuszek jest szybciej widoczny.
 
Do góry