reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieci

u mnie śmiechy chichy na całego, Nina pięknie pokrzykuje z radości na kręcącą się karuzelę :-D no i raczy mnie pięknym uśmiechem na widok cycka :rofl2: okropnie jest leniwa na brzuchu, najładniej głowę podnosi jak jest zła i głodna, jak jest pół h po jedzeniu to leży jak żaba bez ruchu :sorry: no i uwielbia tą cholerną prawą stronę, Katjusza ty pisałaś o tym woreczku z grochem u Natalki, potykałaś pod sam policzek? muszę też coś takiego uszyć :tak:

Domi na pół roku to Ci po chacie będzie śmigać :rofl2: może Maciejka sportowcem będzie jak już taki silny? :tak:
 
reklama
Irisson moja jak ją położę na brzuchu to od razu zasypia. Zero trzymania głowy :-(

Domi sprawdźcie porządnie napięcie mięśniowe bo bardzo często obroty w tym wieku wynikają z wzmożonego napięcia. Maks tak miał ale po usg olazało się, że nie jest żle ale musieliśmy pilnować tych obrotów. Oczywiście może być też sportowiec ;-):-D ale normalnie obroty na boki to ok 3 mies a z brzucha na plecy i odwrotnie ok 5 mies.
 
Ostatnia edycja:
ja mam w czwartek szczepienie, to podpytam moją dr co o tym myśli, w pionie głowę trzyma od dawna ładnie, stabilnie, u Laury było jakoś szybciej, chociaż ta 3tyg. była w plecy przez szpital :sorry: no ale społecznie jest bardziej rozwinięta, bo Laura grubo po skończeniu 2 m-cy się uśmiechała, ehh i jak tu dzieci nie porównywać :-p
 
ja sprawdzam z książką "Pierwszy rok z życia dziecka", niby w niej jest jak najbardziej ok :tak: mam małą różnicę między dziećmi i wiem co Laura w danym miesiącu umiała i to mnie bardziej frustruje, niż ciocie babcie i ich wszystko umiejące dzieci :sorry:mniej czasu poświęcam Ninie niż Laurze i boję się że coś zaniedbam :zawstydzona/y:
 
Ja jestem też zaskoczona tymi obrotami, ale wyczytałam, ze na koniec drugiego miesiąca może tak być. Starszy miał ciężką pupę i długo, długo czekaliśmy na jakikolwiek obrót.
MAciejka sportowiec chyba po tatusiu:-) Choć ostatnio ortopeda powiedział, ze bioderka piękne, chłopak okaz zdrowia i koszykarz z niego pewnie będzie;-)
KArolina ja tak z racji zawodowych na napięcie zwracam szczególną uwage, ale wydaje mi się, ze jest o.k. Choć profilaktycznie mamusia synka do neurologa umówiła;-)
 
Irisson, mam podobnie - z Frankiem "ćwiczyłam" codziennie i zwracałam uwagę na to jak się rozwija. Teraz nie mam czasu...:/ Ale pocieszam się tym, że dzieci nabywają te wszystkie umiejętności same, bez naszej ingerencji i pewnego dnia po prostu wejdę do pokoju, a tam Anielka będzie raczkować ;)
 
gratulacje dla wzyskich dzieci:-)
domi- Maciek szybko jest! Brawa dla chłopaka!:tak:

A u nas z osiągnięć- Tymek nauczył się ładnie trzymać głowę na brzuchu. Odpowiednia fotka poniżej;-) I jak jest w leżaczku to próbuje trącać zabawki rękami, już tak świadomie. Jeszcze takie "pijane" ma te ręce ale z dnia na dzień coraz lepiej:-)
 
reklama
bardzo fajny temat :)
no wiec Bella rozwija sie tez szybciej niz niz pierwsza moja corcia
juz nie chodzi o przewracania sie z brzucha, usmieszki i dzwieki, tylko jestem troszke przerazona jak zostawiam ja z corka na kanapie, przychodze a dziecko w poprzek o 180stopni sie przemiescilo... albo w lozeczku dzis pierwszy raz spala i 10minut jak zostawilam, wrocilam,a ona w poprzek na gorze.. macha nogami i rekami i sie dzieki temu przemieszcza, jest tak zywym dzieckiem, tak ruchliwym ze przypomnialy mi sie slowa tesciowej ze moj M.ma adhd (mowi tak w klotniach jak m zaczyna trzaskac drzwiami)..
takze cos czuje ze nudzic sie nie bede i zaczne sie rozgladac za bramkami (moze wyczaje w dobrej cenie) i zabezpieczeniami wszelkimi (na gniazdka itd)
kocham usmiechy, juz te swiadome, i dzwieki w stylu : aagyyyyy, auuuuuuuuuu :)
i placz ten udawany, co sie stara wtedy mame zmusic zeby jednak ponosila :D
 
Do góry