reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji i zdrowiu naszych maluszków:)))

Wuzelku, dzięki za radę dot. kremu z filtrem.
Dziewczyny, czy któraś z Was używała oliwkę Bambino? Czy to prawda, że brudzi ubranka na żółto?
 
reklama
Dziewczynki co do kremu z filtem, to ja też jestem za tym, żeby lepiej unikać słońca, aniżeli ładować na tak maleńki organizm chemię. Wyobraźmy sobie, że jak naładujemy na taką jeszcze cieniutką skórkę, przez którą jak przez sitko wszystko wnika, to nic tylko aplikujemy niepotrzebne składniki. Lepiej parasolka i unikanie słoneczka...

Co do kosmetyków to ja kupiłam naprawdę nieznaną markę do mycia włosków i ciałka (corine de farme), ale oczywiście stałam pół godziny i czytałam składy, jeszcze hipp był całkiem dobry taki bez konserwantów, ale reszta uwierzcie mi: totalne dno, po co oni ładują składniki zapachowe, 4 rodzaje parabenów....Do wody kąpielowej będę używała oliwki cleanic dzidziuś (składnik to płynna parafina i ekstrakt z rumianku - to wszystko) i do tego odrobinkę płynu do mycia, żeby zemulgowała oliwkę (to znaczy, żeby nie pływała po powierzchni tylko rozproszyła się w wodzie).

Jak skóra będzie zaczerwieniona to zastosuję też oliwkę cleanic dzidziuś, reszta odpada, ona na skórze ma konsystencję takiej parafiny, świeczki, naprawdę super...

Inkaa nie polecam CI bambino, zobacz na skład:

(mineral oil), isopropylmyristate, triticum vulgare, ethyl linoleate, retinyl acetate, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, parfum, ethylparaben, ethyl oleole, ethyl linoleate, propylene glycol, bha, propyloalbotte, citric acid
 
Ostatnia edycja:
ja troszke zmienilam zdanie o pielegnacji maluszka po wizycie w szpitalu :) oczywisicie nie chce tu nikogo negowac i mowic co trzeba robic, tylko napisze Wam, jak traktowaly polozne mojego Olivierka:
-wykapany byl tylko na poczatku, do dzisiaj zadnej kapieli (do czasu odpadniecia pepka):no: tylko codziennie myty myjka, zamoczona w letniej wodzie. zadnych kremow, tylko do pupy w razie odparzenia i czasami troche oliwki miedzy faldkami. rowniez nie uzywac kremow na buzie. pytalam sie dlaczego teraz sie tak robi? powiedzialy, ze srodowisko i woda nie sa juz takie jakie byly kilkanascie lat temu i dziecko nie powinno lezec w wodzie codziennie - 2 razy w tyg wystarczy. no i tak bylo w szpitalu.
 
riba połozne na pewno mają troche racji, ale jest jeszcze ważny aspekt rytmu dnia... dzieci są spokojniejsze, jeżeli wprowadzimy systematyczność, np codziennie o 19 kapiel... tak mi się wydaję, ale na pewno nie jest to "leżenie" w wodzie, przeciez opłukanie ciałka trwa chwileczkę... co do kremów to na pewno im mniej tym lepiej! skóra sama powinna wytworzyć warstwe ochronną, przynajmniej ta zdrowa, ale ważny też jest masaż ,a tu przyda się poślizg;-) chyba lekki balsam o krótkim naturalnym składzie nie zaszkodzi?
 
U mnie w szpitalu kąpiele były codziennie. My też tak robimy (kąpiel trwa przecież chwilę, a jaką frajdę mają tatuś z synkiem...), Jasiek ładnie się wtedy uspokaja (nawet teraz, gdy jest koleczka i bolący brzuszek), potem tylko kolacyjka i spać, oczywiście, jak brzuszek pozwoli:) Co do kosmetyków-też się starałam jak najmniej, ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy-dopiero teraz jego skóra zaczęła się przesuszać, więc wkroczyliśmy z oliwką i kremem pielęgnacyjnym na czoło:) A bez maści do pupy w te upały, które towarzyszyły młodemu w pierwszych dniach życia, wolę nie myśleć, co by było... Ale każda z nas sprawdzi sama:)))
 
Riba Co szpital to inny obyczaj... U Nas w szpitalu dzieciaczki dawałyśmy codziennie rano do kąpieli i nie wyobrażam sobie robić w domu inaczej... A pępuszek jak się pochlapie troszkę wodą w czasie kapieli to trudno później i tak brałam Octanisept, gazę, patyczek do uszu i do sucha wycierałam:-)

Moja mała urodziła się z objawami przenoszenia, skórka od razu jej zchodziła i była sucha, więc nie wyobrażałam sobie życia bez Oliwki. Teraz używam Oliatum i oliwę z oliwek i już jest super skórka:-) A tak jak napisała Wuzelek w te upały bez kremu na odparzenia ani rusz... Co prawda jak siedzimy w domciu to nie daje kremu po każdej zmianie pileuszki, bo pupę myję wacikiem i wodą (nie chusteczkami nawilżającymi):-)
Ale każda z Nas też będzie miała swój sposób na swoje dziecko i też dzieci są różne i różne skórki mają :-)
 
dziewczyny :) ja tylko pisalam jak bylo u mnie w szpitalu :) pewnie, ze kazdy robi jak uwaza. wiadomo, ze do masazu uzywam troche oliwki, miedzy faldkami, na razie obylo sie bez odparzen, wiec krem do pupci nie byl jeszcze potrzebny. i dokladnie Bogusiu, dzieci sa rozne i maja rozna skore :)
 
Dokladnie tak jak piszecie - co szpital to inna szkola....co dziecko to inna skora i co mamusia to inna technika:-D Ale...kazda mama wie co jest najlepsze dla jej malucha:tak::tak::-(
Milusiu - ja mam z tej firmy Corine de Farme plyn do kapieli i mycia wlosow, oliwke i krem nawilzajacy. Tu to bardzo popularna firma:tak:opiera sie glownie na skladnikach naturalnych. Mialam do wyboru Johnsona (ktory jak wiemy baaardzo lubi uczulac lub mega drogie kosmetyki z Musteli i inne apteczne z zawrotna cena o ktorych nic nie wiem na dodatek), wybralam wiec te - mam nadzieje ze sie sprawdza. Mam jeszcze krem do pupy Palmer´s z maslem kakaowym. Wiecej kosmetykow nie posiadam.
 
ja jeszcze nie kupowałam kosmetyków, oliwek itp...
dlatego moje pytanie brzmi : czy polecacie
(znacie, używacie) kosmetyki firmy Bubchen ?
U córci stosowałam ale jak była starsza i nie wiem jak te
kosmetyki dla noworodków są przystosowane ?
Będę wdzięczna ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Riba kochana my Cię zrozumiałyśmy:) I fajnie, że są różne szkoły i opinie-jest z czego wybierać;)
Nervita niestety nie pomogę-nie mam doświadczeń z tą firmą...
 
Do góry