reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wybieramy imiona dla licowych maluszkow

Jak na razie to konkretnie nic nie ustalone, ale mi się podoba Maja, Kalina, Jagoda, Hania, Wiktoria... a dla chłopca to jak na razie Jasio i chyba tyle.
 
reklama
U nas sie chyba zdecydujemu na Maje - wiem ze w Polsce jest wielkie zatrzesienie tego imiona ale u nas spotkalam sie tylko z tym imieniem raz i to pisane bardzo po tutejszemu bo Mayah. My sie na to imie decydujemy ze wzgledu na nasze inicjaly - ja MAgda i maz JAred = MAJA.
Ale mamy ogromny problem z imieniem dla chlopca - ja lubie Oliver ale maz cos nosem kreci a sam z niczym nie wychodzi. A chcemy by imie bylo pisane i wypowiadane tak samo w obydwu jezykach - Polskim i Angielskim bo tutaj jestesmy na stale a nie chce by babcie i ciotki w Polsce jezyki sobie polamaly. Moze jakies propozycje?

Pozdrawiam
M
Polecam Wam wszystkim forum Wszystko o imionach - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

A dla Ciebie Madziu watek o polsko-angielskich imionach,ktory na tym forum pojawia sie baaardzo czesto: imie polsko-angielskie - Wszystko o imionach - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

Jak dla mnie najlepsze forum o imionach.
Jeszcze pare stronek:
Behind the Name: English Names
34190 Baby Names - All Baby Names with Meanings and Origins | All Baby Names.com
 
Dołaczę i do tego wątku.
Do końca jeszcze nic nie jest ustalone, ale propozycje już są.
Dla chłopca: Paweł, Franciszek, Florian
Dla dziewczynki: Marta, Michalina i ostatnio Zuzanna :-)
 
Ja o imionach myślałam przed ciążą, a teraz jakoś nie mam do tego głowy... Póki co dla chłopca podobają mi się Tymon i Julian, a z dziewuszką gorzej, bo mi się podobało Matylda, ale mężowi nie za bardzo, potem myślałam o Jagódce, ale teraz to jakoś nic mi nie pasuje z tego co wybrałam:eek: Na szczęście ciąża trwa 9 miesięcy, więc mam nadzieję, ze w końcu mnie na coś natchnie;-)
 
Ja dla synka miałam wybrane imię kilka lat przed ślubem, jak siostra mojego M. chodziła w ciąży (ma córeczkę 6,5 roku) to oglądaliśmy kalendarz i zgodnie wybraliśmy imię Nikodem :tak:. Natomiast dla dziewczynki miałam Sandra.
Teraz dla córeczki baaardzo podoba mi się Marta, a dla synka Tymoteusz lub Tymon (tak, żeby zdrobnienie było Tymek, Tymuś ;-)) lub Szymon, Remek też ładne, ale jak Remigiusz już mniej mi się podoba :sorry:.
A dziś odbierałm kuzynkę ze szpitala i ma synka Oliviera :tak:, bardzo ładnie :-).
 
Śliczne imiona, Fajne stonki podałyscie.
ja jestem w szoku, ze sporo was jest z Imieniem Larysa. Mi sie zawsze to imie podobalo, Takie zupelnie inne a tu widze ze laski podaja je. HII i dla mnie wiekszy szok. HII Nie wiem czy sie do niego przekonam a bardziej meża ale jak juz sie uda to na drugie chociaz
 
Śliczne imiona, Fajne stonki podałyscie.
ja jestem w szoku, ze sporo was jest z Imieniem Larysa. Mi sie zawsze to imie podobalo, Takie zupelnie inne a tu widze ze laski podaja je. HII i dla mnie wiekszy szok. HII Nie wiem czy sie do niego przekonam a bardziej meża ale jak juz sie uda to na drugie chociaz
Dziwna sprawa z ta Larysa, bo duzo czasu spedzilam na forum o imionach szukajac imienia dla corki mojej szwagierki i Larysa nigdy nie byla wymieniana i chyba na liscie najrzadziej nadawanych imion a tu widze takie poparcie :)
No, ale moze po bombardowaniu Julek w latach 2003-2007, dalej Zuzi i Mai przyjdzie czas na Laryski :))
 
u Klaudii w przedszkolu na 5 polskich dziewczynek (dwoch klas - bo w Klaudii grupie jest tylko ona i Amelia) - 3 Julki:shocked2::-D
 
reklama
U mnie jest juz Maja i to imie wymyslilismy juz przed ciaza:-)I mielismy tylko dla dziewczynki.
Teraz mamy troche problem.Mi sie podoba Kalina,Pola,Zuzia,Bianka,Blanka itd;-)Dla chlopcow Jasio,ale mam brata Jasia;-)Moze Dawid,ale odpada,bo znajomi tak dali na imie.

U mnie w zlobku jest polski Dorian i polski Alexander.
 
Do góry