reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań mamuś

To mozliwe, ze tez mi cos zmieni przy nastepnej wizycie. Ja kwasu foliowego biore 5 mg na dobe, a magnezu mam jeszcze na 13 dni, wiec prawie sie skonczy przed wizyta u mojej ginek.
Mnie skierowuje na badania krwi i moczu co druga wizyte, tj. co 6-8 tygodni - narazie bylam tylko 2 razy, wiec pewnie teraz znowu bede musiala zrobic.
Skierowania na glukoze tez jeszcze mi nie dala - wszystko przede mna :) Zapowiada sie ciekawy przelom kwietnia i maja - same badania :)
 
reklama
Byłam na tej glukozie, kosztowało mnie to 14 zł (badanie) + koszt glukozy w aptece to 2 zł z groszami. Myślałam, że wyjdzie drożej, a tu taka dosyć ta cena. Tak jak myślałam, wypicie tego dla mnie to nie było nic strasznego, ale tak to jet jak ktoś potrafi zjaeść dwie tabliczki czekolady na raz (a co ciekawe herbaty ani kawy nie słodzę, dziwny ze mnie człowiek). ;D.
Co do badań typu morfologia i mocz, to ja też je robię co drugą wizytę, ale to może dlatego, że są w porządku i nie ma sensu częściej. :)
 
ja biorę Hemofer Prolongatum (oprócz żelaza zawiera też kwas foliowy, który wspomaga jego wchłanianie) 2 x dziennie po 1 tabletce. Do tego raz dziennie Feminatal (tam też kwas foliowy jest). Jak pytałam lekarza, czy to nie za duża dawka kwasu foliowego to mi powiedział, że na tym etapie ciąży folik już nie wspomaga rozwoju cewy nerwowej tylko służy właśnie do lepszego wchłaniania żelaza.

Pytałam znajomą lekarkę o wyniki testu obciążenia glukozą. Okazało się, że nie mam się co martwić. Pierwszy wynik jest super a drugi byłby zły, gdyby wartość była zmierzona po 2 godzinach od zażycia glukozy. Po godzinie może być nieco podwyższony.

Na badania krwi i moczu chodzę co miesiąc.
 
a "mój mocz" po ostatnim badaniu kiepsko,bakterie i biako.jutro idę do lekarza ale już sie boję byle tylko nie szpital,nerki mnie bolą i pęcherz też trochę pobolewa,nie jest dobrze :(
 
Wspolczuje Aga!
Ja jak ostatnio oddawalam mocz to wrecz bylam pewna, ze mam w nim bialko, bo w pojemniczku wyraznie bylo widac, ze cos plywa - takie metne skupiska czegos...I jak sie okazalo wszystko mam w porzadku, tylko troszke piasku, ale to mozliwe, ze po mamie i dziadku, bo maja kamienie w nerkach, wiec moze to byc dziedziczne albo spowodowane poprostu ciaza.

Powodzenia Aga! Oby szpital Cie ominal!
 
Asmodis, szczęściaro, super, że masz dobre wyniki! Oby tak dalej Zazdroszczę Ci :-[, bo sama mam kiepskie (krwi) - mała ze mnie wszystkie "soki" wyciąga ;)
 
A ja byłam dzisiaj u lekarza z moimi wynikami krzywej cukrowej, no i okazuje się, że nie do konca są dobre. :( Norma po spożyciu glukozy powinna być do 7.8, a ja miałam 7.91. Mam jeszcze raz powtórzyć badanie, tym razem poziom będzie sprawdzany po godzinie i po dwóch, no i większa dawka glukozy do wypicia. Zobaczymy co wyjdzie.
 
reklama
K@si@, nie jest az tak zle, przy powtorce badania bedzie lepiej! Zobaczysz! Ja bede miec badanie pewnie po swietach...ciekawe co mi wyjdzie...
 
Do góry