reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt niskie beta hcg?

prettyinflowers

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Luty 2021
Postów
721
Hej dziewczyny,

z mężem staramy się po raz pierwszy o dziecko - już od 5 miesięcy, ale we wrześniu odstawiłam po kilku latach tabletki anty, więc zakładałam, że pierwsze 2-3 miesiące zejdą na "uregulowanie się" mojego cyklu.

Ostatnią miesiączkę miałam 22 grudnia. Korzystam z aplikacji Flo, nie sprawdzam co prawda, kiedy mam owulację, ale wg aplikacji miałam ją mieć 9 stycznia. Wydaje mi się jednak, że było to kilka dni później z uwagi na charakterystyczne bóle i śluz. Okres natomiast miałam dostać 21 stycznia.

Okresu nie dostałam i nie mam do dziś. Wykonałam pierwszy test ciążowy w dniu planowanej miesiączki - wyszedł negatywny. Zrobiłam tydzień później - wciąż negatywny. Położna, z którą miałam konsultację, poradziła mi bym zrobiła kilka dni później raz jeszcze test. Wówczas wyszły dwie kreseczki, ale ta jedna, "ciążowa" trochę bladziutka. No ale mam za sobą już kilka testów i zawsze było kompletnie biało i tylko jedna kreska.

Zdecydowałam się więc zrobić dzisiaj beta HCG. Wynik wyszedł mi 942,00 - wskazuje to na 5 tydzień. Ale liczyłam w różnych kalkulatorach ciąż, że biorąc pod uwagę datę ostatniej miesiączki oraz długość moich cykli (raz było 29 dni, a ostatnio 32 dni), to wychodzi 6 tydzień. Czy nie jest to zatem zbyt niski wynik?

Naczytałam się na temat ciąż pozamacicznych i strasznie się teraz denerwuję :( Uznałam, że do ginekologa pójdę dopiero w nast. tygodniu i przed wizytą zrobię raz jeszcze betę, aby sprawdzić czy rośnie.
 
reklama
Bete sie sprawdza po 48h lub 72 h zeby było wiadomo czy dobrze przyrasta ,a po tygodniu nie jest miarodajna , byc moze owu sie przesunęła, tak naprawdę bez monitoringu u gina ,nie wiadomo kiedy byla ,wiec nie ma sie co nastawiać ze bedzoe zle
 
Powtórz betę w środę, sprawdzisz przyrost i wtedy możesz zobaczyć czy jest mniej więcej w porządku. A co do owulacji to musiala ci się po prostu przesunąć 😉 ja w poprzednim cyklu miałam owulacje w dniu spodziewanej miesiączki więc nie przejmuj się tym bo po prostu ci się przesunęła 😉
 
dzięki dziewczyny za rady - pocieszyłyście mnie i uspokoiłyście trochę :) Pójdę zatem raz jeszcze zrobić betę w środę, a wtedy do ginekologa na spokojnie w kolejnym tygodniu.
 
Hej ja miałam taka sytuacje zrobiłam test jakoś 1,5 tyg po spodziewanej miesiączce. Wyszedł pozytywny blada kreska. Zapisałam się tydzień później do lekarza, ale lekarz nic nie widział teoretycznie wychodziło wtedy 6+3 wiec już 7 tydzień, a tak nie było nawet pęcherzyka. Powiedział mi, ze podejrzewa pozamaciczna i, ze mam jechać w razie bólu i krwawienia od razu do szpitala. Dał skierowanie na betę. Zrobiłam na drugi dzień i wyszła 1000 jakoś tak dałam sobie na wstrzymanie i po 1,5 tyg poszłam znowu do lekarza był już pęcherzyk, serduszko. Ciąża okazała się około 2 tyg młodsza. Przesunięta owulacja prawdopodobnie. Dziś jestem w 31 tc :)
 
Przede wszystkim musisz powtórzyć betę, bo to wszystko wyjaśni.
Owulacja jak najbardziej mogła Ci się przesunąć, a tak naprawdę to, czy w ogóle będzie/była określić jest w stanie tylko lekarz, nie żadna aplikacja czy obserwacja śluzu, który u kobiety też może się zmieniać w zależności od wielu czynników.
Trzymam kciuki, żeby wszystko było w porządku! :)
 
Dziewczyny, chyba jest okej!! Dzisiaj rano robiłam betę i mam już 2207, więc ponad 100% wzrosło!! Jutro idę do ginekologa.

Ale kurcze kamień z serca, że ta beta tak ładnie rośnie - jestem już dobrej myśli. I dzięki raz jeszcze - naprawdę bardzo mnie podniosłyście na duchu <3 <3
 
Dziewczyny, chyba jest okej!! Dzisiaj rano robiłam betę i mam już 2207, więc ponad 100% wzrosło!! Jutro idę do ginekologa.

Ale kurcze kamień z serca, że ta beta tak ładnie rośnie - jestem już dobrej myśli. I dzięki raz jeszcze - naprawdę bardzo mnie podniosłyście na duchu <3 <3
Super 👍👍bedzie dobrze
 
reklama
Dziewczyny, chyba jest okej!! Dzisiaj rano robiłam betę i mam już 2207, więc ponad 100% wzrosło!! Jutro idę do ginekologa.

Ale kurcze kamień z serca, że ta beta tak ładnie rośnie - jestem już dobrej myśli. I dzięki raz jeszcze - naprawdę bardzo mnie podniosłyście na duchu <3 <3
Jak u Ciebie sytuacja? Ja mam bete 247 w 6 tygodniu.... chociaz owu mogla o kilka dni się przyznać maks! Także wychodzilby mim 5 tydzień w najgorszym wypadku.
 
Do góry