reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maleństw- wizyty u lekarzy,szczepienia i wszystko z tym związane:)

Mam pytanko.
Mały ma na twarzy chyba potówki,takie białe krostki czy to od pocenia się czy może coś jem nie tak jak trzeba?????????????Od nabiału????:dry:

od nabialu predzej mialby brzydkie kupki a policzki czerwone - takie rumience jakby polukrowane

takie biale krostki miala coreczka kolezanki - nazywalo sie to chyba rumien noworodkowy czy jakos tak... wiem ze kapala ja w krochmalu a mala byla wlasnie cala czerwona i na tym czerwonym byly te biale krostki...
moze niech Malego zobaczy chociaz polozna???
 
reklama
moj tez takie potoweczki ma , 2 na twarzy i 4 na szyi ale mysle ze to potowki wlasnie weic sie nie przejmuje

bardziej mnie zastanawia czy bialy nalot na jezyku to normalne:confused:
je czesto i chetnie, kupki w normie

tez wasze maluszki tak maja?
 
Nie jestem znawcą, ale to chyba pleśniawki. W aptece można kupić jakieś płyny i wycierać języczek namoczonym gazikiem. Kiedyś, gdy używano pieluch tetrowych, to wycierano języczek posikana przez dzieciaczka pieluszką. Mało estetyczne i smaczne, ale skuteczne:-D
 
Niekonieczne od razu plesniawki, to pewnie po prostu nalot od mleczka, mozna delikatnie zetrzec pieluszka. Plesniawki to biale plamki ogarniaja nie tylko jezyczek ale i cala jame ustna. Dla spokoju mozna kupic w aptece aphtin kosztuje grosze i wysmarowac jame ustna ale ja stawialabym na nalot od mleczka. dziecko z plsniawkami jest niespokojne, niespokojnie ssie, przerywa jedzenie.
 
Kaśka, Ty jesteś doświadczona mamka, więc pewnie racja po Twojej stronie:-) Lepiej dla dzieciaczków, aby to był tylko nalot:tak:
Kinia ja tam sie kłócić nie będe;-)Tylko po prostu noworodki niemowlaki często taki nalot mają i często też mamy mylą to z pleśniawkami. Choć zdarzaja się i pleśniawki. A to z moczem dobre, dobre też słyszałam ale nie praktykowałam:sorry2::sorry2:
 
O kłótniach nie ma mowy:-) Każda z nas coś tam wie i jak się posłucha z każdej strony, to zawsze lepiej. Ja np. nie słyszałam o tym co ty napisałaś i pewnie obstawiałabym pleśniawki, a tak wiem, że może to być coś innego. Człowiek uczy się całe życie:tak:
 
reklama
Mam pytanko.
Mały ma na twarzy chyba potówki,takie białe krostki czy to od pocenia się czy może coś jem nie tak jak trzeba?????????????Od nabiału????:dry:

Malinka, dopiero dzis zobaczylam Twojego posta..

takie krosteczki na buzi, z białymi czubkami, co wyglądają jak trądzik, to jest.......... trądzik noworodkowy ;-) ja też się martwiłami zapytałam lekarza przy okazji wizyty ;-) spowodowane jest przez hormony dziecka lub Twoje. Nie ma się czym martwić, nic się z tym nie robi, można ewentualnie przecierać gazikiem lub wacikiem zmoczonym w przegotowanej wodzie. Broń Boże nie wyciskać ani nic takiego. Samo minie.
 
Do góry