reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maluszków

A ja chyba mam paranoje..
Czytam o refluksie przełykowo-żołądkowym i wydaje mi się że mały może to mieć, ulewa kilka razy dziennie ale na wadze przybiera pomimo to.. sama nie wiem, staram się łagodzić objawy tego niedojrzałego jeszcze układu pokarmowego, pamiętam by przy każdym karmieniu podawać delicol na tą nietolerancję laktozy.. a jego udręki z bąkami, krzyki przy karmieniu po prostu mnie powalają na łopatki - wiem że się tak nie da od razu pomóc, ale chciałabym.
 
reklama
Dużo małych dzieci ma refluks , znacznej części na szczęście przejdzie z wiekiem. Moja non stop ma. Spi zarzuca ja i budzi sie. Szkoda mi kruszynki. Ktoras z Was uniosla materac tak ze leży główka wyżej niż reszta. To niby pomaga. Pomaga? Jest sens?
 
ja mam taki specjalny klinek pod materac i nie wiem czy pomaga na bole brzuszka ale ja sie czuje bezpieczniej ze mu sie tresc pokarmowa nie cofnie nie wiem dlaczego ale na plasko jak jest to sie boje :p klinek jest super :)
 
Też mam tę poduszkę - klin ale u mnie leży normalnie na materacu. Dodatkowo pod nóżkami łóżeczka od strony główki mam podłożone grube książki. Ze dwa razy Olek zwymiotował ale nie załawił się ani nie zakrztusił. Więc ja wolę mieć podwyższenie. Jedyny minus, że mały w nocy jak śpi, to ciągle zjeżdża na dół łóżeczka :cool:
Pozdrawiam
 
U nas Radzio nie śpi na płasko, on nawet tak nie chce leżeć.. więc ma główkę zawsze wyżej, tym bardziej że mu się te treści żołądkowe cofają..
 
No wlasnie chyba musimy cos pokombinowac albo ksiazki ( dzieki za pomysl ) albo koc i jak zaskoczy to zainwestujemy w klinek ;) Polozylam ja teraz na swojej poduszcze to biedulka zasnela od razu po 5h przerywanego snu ulewaniem.
 
A ja chyba mam paranoje..
Czytam o refluksie przełykowo-żołądkowym i wydaje mi się że mały może to mieć, ulewa kilka razy dziennie ale na wadze przybiera pomimo to.. sama nie wiem, staram się łagodzić objawy tego niedojrzałego jeszcze układu pokarmowego, pamiętam by przy każdym karmieniu podawać delicol na tą nietolerancję laktozy.. a jego udręki z bąkami, krzyki przy karmieniu po prostu mnie powalają na łopatki - wiem że się tak nie da od razu pomóc, ale chciałabym.

Jak moja Mala kilka razy chlusnela mleczkiem, to tez zaczelam czytac internet i o tym refluksie przeczytalam. Pediatra jednak powiedzial, ze jak dziecko ladnie przybiera na wadze, to nie to :-)
Milenka juz dawno nie chlusnela mleczkiem i ulewa coraz mniej. Mysle, ze te problemy u Was, to niedojrzaly uklad pokarmowy Dziecka i to minie :-)
 
Mój maluch ma całe czółko wysypane:-( Taką kaszkę ma na czole. Co to może być? to trądzik niemowlęcy?
 
reklama
Hej dziewczyny, jestem załamana.Maja ma podejrzenie wodogłowia bo za dużo Jej główka urosła,a do tego ma "objaw zachodzącego słońca" w oczkach.Poczytałam na internecie co to i teraz ryczę jak bóbr:-(.W czwartek jedziemy na usg główki.Nie wiem czy wytrzymam do tego czasu.W szpitalu powiedzieli, żeby się na zapas nie martwić, ale jak mam się kurde nie martwić.
 
Do góry