reklama

Jak wyjść z przemocowego związku. Rozmowa, której trzeba posłuchać

Wydaje się początkowo, że w tej historii nie ma niej spektakularnych, ani dynamicznych zwrotów akcji, ale powolne narastanie przemocy pokazuje, że czasem dużo trudniej nam podjąć decyzję o zakończeniu związku.



Jestem ogromnie wdzięczna mojej rozmówczyni, że zdecydowała się podzielić własnym doświadczeniem. Odbyłyśmy podróż od momentu, kiedy miłość wydawała się wirować w powietrzu, do chwili, kiedy moja bohaterka znalazła w sobie siłę, żeby odejść. I o konsekwencjach jej decyzji. 



Sprawia mi radość, kiedy myślę, gdzie jestem teraz - mówi bohaterka rozmowy. Ona przez 8 lat zbierała siłę, żeby odejść z przemocowego związku. Później, uczyła się jak wyjść z roli ofiary.

🎤 Posłuchaj podcastu na stronie MówMi.pl

Rozmawiamy o tym:

  • Jak buduje się relacja przemocowa.
  • Jakie sygnały powinny nas zaniepokoić.
  • Jak tłumaczymy partnera, nie chcąc przyjąć, że jesteśmy ofiarami.
  • Dlaczego tak trudno jest szukać pomocy.
  • I co mojej bohaterce dało siłę.


  • I dlaczego odejście bywa dopiero początkiem

 W Polsce 90 tys. kobiet rocznie doświadcza przemocy domowej. W jej efekcie 400-500 kobiet rocznie ginie.  To statystyki policji. A ile z nas ją ukrywa, bo się wstydzi? Bo nie wie co ma zrobić? Przemoc to nie tylko nękanie fizyczne, to przemoc ekonomiczna i psychiczna. 


Jestem pewna, że wśród twoich znajomych są osoby w takiej relacji, a może dotyczy to ciebie. Udostępnij ten podcast. Powiedz o nim koleżankom. Może da tobie lub im siłę, żeby poszukać rozwiązania. Ja też jestem i trzymam w ręce jakieś drogowskazy. Wszyscy zasługujemy na dobre życie.


Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: