reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

Rodzina.. Ehhh dobrze ze jutro idę do rodzinnego, przy okazji zapytam może jakieś badania da do zrobienia dla sprawdzenia. Zawsze coś..
 
reklama
No tak trochę ;) na pewno wszystko jest ok, staraj się zapomnieć. Możesz obserwować dłonie tam gdzie się kulas czy wszystko ok ale szansa że czymkolwiek się zaraziłas jest minimalna
HIV to raczej na pewno nie [emoji14]

Nie no pewnie się nakrecilam ale po prostu się przestraszyłam
 
A tak poza iglami, mialyscie raz na jakiś czas po obiedzie skok do 160-170? Co na to diabetolodzy? Jestem w trakcie testowania co mogę czego nie i jak widzę taki cukier to mi się beczec chce :/
 
@Gannka ja mam taki cukier jak zjem coś co mi ewidentnie szkodzi:
- gotowane ziemniaki bez tłuszczu,
- pyzy,
-makaron,
- ryż
- pewnie wszelkie inne gotowane węglowodany, które stanowią główną część posiłku.
Im bardziej rozgotowane, tym gorzej.

Zapisuj sobie co i w jakiej konfiguracji wywala u Ciebie cukier :)
No i u mnie jeśli był dołek, to prawdopodobnie po następnym posiłku mi wywali cukier do góry, więc staram się nie dopuszczać do zbytnich spadków cukru.
 
A tak poza iglami, mialyscie raz na jakiś czas po obiedzie skok do 160-170? Co na to diabetolodzy? Jestem w trakcie testowania co mogę czego nie i jak widzę taki cukier to mi się beczec chce :/
Dostalam insulinę Novorapid przez obiady. Z tym, że trzymalam dietę a cukry skakały. Po 2 godzinach nadal byly za wysokie.

A co do glukometru to ja mam Contour Plus.
 
A tak poza iglami, mialyscie raz na jakiś czas po obiedzie skok do 160-170? Co na to diabetolodzy? Jestem w trakcie testowania co mogę czego nie i jak widzę taki cukier to mi się beczec chce :/
Ja właśnie dziś miałam taka sytuacje ... i tez mam takie odczucia. Jutro idę do diabetologa na kontrolna wizytę. Od kiedy robię pomiary to taki skok zdążył się tylko kolka razy. Na USG wszystko wychodzi w normie ale i tak oczywiście człowiek myśli i sobie wbija do głowy
 
Mam pytanie jak wyglada poród u kobiet które maja cukrzyce ciążowa ? Czy jest wywoływany wcześniej jak przy cukrzycy normalnej ? Czy jakoś ta końcówka ciąży jest monitorowana ?
 
reklama
Ja właśnie dziś miałam taka sytuacje ... i tez mam takie odczucia. Jutro idę do diabetologa na kontrolna wizytę. Od kiedy robię pomiary to taki skok zdążył się tylko kolka razy. Na USG wszystko wychodzi w normie ale i tak oczywiście człowiek myśli i sobie wbija do głowy
Po 2 miałam już 98, więc spadł.. Ja pierwsza wizytę mam dopiero za dwa tyg więc muszę czekać i się wszystkiego dowiem. Może niepotrzebnie panikuje jak takie jednorazowe to jest.
 
Do góry