reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

U mnie 16+6 (17 tydzień) ale skąd mam wiedzieć czy mam niedocukrzenie? [emoji849]
Dziś pozwoliłam sobie na galaretkę ze śnieżką. Pycha a cukier odkąd biorę insulinę zawsze mam w normie czegokolwiek bym nie zjadła. Zobacz załącznik 958033
Jak bierzesz insulinę to chyba sprawdzasz cukier glukometrem?
Poczytaj o hipoglikemi, jakie są jej objawy.
Ciesz się że możesz jeść bo to się niedługo zmieni zapewne.
 
reklama
Niedocukrzenie [emoji23][emoji23][emoji23]
To się hipoglikemia nazywa. Za niski poziom cukru najczęściej u osób na insulinie. Ale to jest problem osób z cukrzyca typu 1 a nie koniec w ciąży na insulinie.
Nie wiem, dlatego pytam. Jakas dziewczyna na fb pisala, ze jest na insulinie, miala za malo cukru i nia trzepało. Ale fakt, ze nie wiem, czy miala cukrzyce ciazowa czy byla cukrzykiem w ciazy. Poszukam zaraz
 
Mam
 

Załączniki

  • Screenshot_20190401-171353.png
    Screenshot_20190401-171353.png
    50,4 KB · Wyświetleń: 41
Jak bierzesz insulinę to chyba sprawdzasz cukier glukometrem?
Poczytaj o hipoglikemi, jakie są jej objawy.
Ciesz się że możesz jeść bo to się niedługo zmieni zapewne.
Oczywiście że sprawdzam cukier na bieżąco po głównych posiłkach i na czczo.
Dlaczego myślisz że mi się zmieni z tym jedzeniem? Masz doświadczenia z tym związane?
 
No spoko. Jednak nie wiedziała co robić... Miód? Cola? To nie są sposoby na podniesienie cukru...
Glukoza w tabletkach, glukoza w żelu. Ewentualnie czysty cukier.

Hipoglikemie można mieć i bez insuliny o bez ciąży. Jedyne co to że trafiła na naczynka i szybciej się insulina "przyjęła" niż gdyby w mięsień trafiła.
No i jest pewna że to była long acting insulin a nie rapid? Przy bolusie takie historie rzadko maja miejsce zwłaszcza przy cukrzycy ciążowej
 
Oczywiście że sprawdzam cukier na bieżąco po głównych posiłkach i na czczo.
Dlaczego myślisz że mi się zmieni z tym jedzeniem? Masz doświadczenia z tym związane?
Cukrzycę mam od 5 lat, na insulinie jestem od 12tyg jutro zaczynam 29. Tak jak ty mogła jeść wszystko, zaczynałam od 5j a dziś biorę 30j na noc 20j rano. I głupia szynka potrafi mnie wywalić mimo że tydzień wcześniej było ok.
I'm starsza ciąża tym większe zapotrzebowanie na insulinę a i gorzej sobie organizm radzi z węglami mimo podawania insuliny
 
Dokładnie jak pisze Ennis, z czasem robi się trudniej. Ja już miałam ogarnięte wszystkie posiłki, nie zmieniłam nic. Dzisiaj 26+1 i od kilku dni nie mogę ogarnąć cukrów rano. A pilnuję się tak, że Chodakowska czy inna Lewandowska to przy mnie nic [emoji23] Zobaczymy co powie diabetolog. Ennis a powiedz mi jak to jest... Jakbym dostała insulinę na noc to już do konca ciazy musze ją brac i zawsze, czy jak. Chodzi mi o obnizenie tego cukru na czczo. Wiem, że jutro już niedługo ale ciekawa jestem :) No i ciekawe czy da mi insuline czy dalej bedzie kazała kombinowac z dietą...
 
Dokładnie jak pisze Ennis, z czasem robi się trudniej. Ja już miałam ogarnięte wszystkie posiłki, nie zmieniłam nic. Dzisiaj 26+1 i od kilku dni nie mogę ogarnąć cukrów rano. A pilnuję się tak, że Chodakowska czy inna Lewandowska to przy mnie nic [emoji23] Zobaczymy co powie diabetolog. Ennis a powiedz mi jak to jest... Jakbym dostała insulinę na noc to już do konca ciazy musze ją brac i zawsze, czy jak. Chodzi mi o obnizenie tego cukru na czczo. Wiem, że jutro już niedługo ale ciekawa jestem :) No i ciekawe czy da mi insuline czy dalej bedzie kazała kombinowac z dietą...

Do końca ciąży będziesz brać, najlepiej o tej samej godzinie i pewnie z czasem wzrośnie. Po ciąży odstawiaja insulinę, czasem od razu czasem po 2 tyg zależy ile się brało :) mi powiedzieli ze pewnie jeszcze ze 2tyg po porodzie będę brała tylko że mniej żeby organizm w szok nie wpadł bo poród to też wielkie obciążenie
 
Do końca ciąży będziesz brać, najlepiej o tej samej godzinie i pewnie z czasem wzrośnie. Po ciąży odstawiaja insulinę, czasem od razu czasem po 2 tyg zależy ile się brało :) mi powiedzieli ze pewnie jeszcze ze 2tyg po porodzie będę brała tylko że mniej żeby organizm w szok nie wpadł bo poród to też wielkie obciążenie
Dzięki. Zobaczymy co mi powie jutro. Jak mi powie, że mam zmienić dietę i za 2 tygodnie przyjechać to chyba ją tam zatłukę. Dietetyczka powiedziała, że dieta jest ok. Już dla wlasnego spokoju wolę tę insulinę.
 
reklama
Dzięki. Zobaczymy co mi powie jutro. Jak mi powie, że mam zmienić dietę i za 2 tygodnie przyjechać to chyba ją tam zatłukę. Dietetyczka powiedziała, że dieta jest ok. Już dla wlasnego spokoju wolę tę insulinę.
Ja I tak cię podziwiam z tą dieta bo ja już dawno bym w wariatkowie wylądowała.
 
Do góry