reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GoToWaNiE na ekranie

reklama
No to ja podam przepis na risotto do dań mięsnych super proste, a więc:
Składniki, porcja na 2 os.:
-ryż parabolied Cenos 2 woreczki (b.dobry)
-3 średnie cebule
-4 ząbki czosnku
-vegeta
-curry
Cebulkę kroimy w kosteczkę i podsmażamy na gorącym tłuszczu do tego wyciskamy czosnek, jak nie mamy małej praski do czosnku to kroimy go drobno. W tym samym czasie gotujemy ryż przez ok. 5 min. następnie przerzucamy go( bez woreczków!!) do cebulki i czosnku i podlewamy wodą ok. 1 szklanki tak żeby mógł się jeszcze napić, do smaku podsypujemy vegetkę no i curry. Pycha jako dodatek do piersi z kurczaka smażonego czy innych mięsnych dań. Ja to lubię nawet sam taki ryż wcinać:-)
SMACZNEGO!!!!!
 
Niesia wygląda baardzo apetycznie tylko to trochę pracy wymaga i czasu nie wiem czy Zosia mi da tyle żeby przyżądzić cos tak pysznego:-)
 
Ha-NN-aH nie pożałujesz, naprawdę :-). Zawsze to coś nowego ;-)

Pola
ja ten przepis miałam w ulubionych już od dawna i też się bałam że to dużo czasu wymaga, więc zwlekałam. Jednak nie tak strasznie długo trwa przygotowanie, tylko trzeba sobie dobrze rozplanować :tak:. Ja zrobię to jeszcze w sobotę na bank :-D:-D
 
hANNAH, specjalnie dla Ciebie, karkówka po mojemu.

Karkówkę( lub jakiekolwiek inne mięsko, ja robiłam też tak kurczaka i szynkę) nacierasz przyprawami, wg uznania, ja nacieram czosnkiem, papryką, ziołami i zostawiasz na godzinkę w lodówce. Mięso najlepiej pokroić na kotlety.
Potem pakujesz to do folii do pieczenia, na wierzch dajesz pieczarki (jeśli małe to w całości, większe, przekrojone na pół) i do tego świeża cebula, pokrojona w paski.
Wstawiasz to do nagrzanego piekarnika ok 200st na godzinę. I obiad sam się robi. Wszystko się ładnie upiecze i udusi, bez żadnego tłuszczu, mięsko jest mokre.
Ja do tego robię kaszę ( gryczana lub jaglana) i buraczki na ciepło. Pyszotka.
 
Bułeczki faszerowane

Smażymy starte na tarce pieczarki
Kajzerki nacinamy wzdłuż (od góry), ugniatamy środek po bokach.
Wkładamy do środka plaster sera żółtego a następnie usmażone pieczarki. Możemy dodać też popryke pokrojoną w malusienką kostkę (ja uwielbiam zieloną)
Na to wkładamy plaster sera żółtego i zamykamy dziurę. Bułeczkę moczymy w mleku, następnie 2 razy w jajku i bułce tartej. Smażymy z każdej strony.

Pychotka a wygląda to tak

wol_error.gif
Ten obrazek jest przeskalowany. Kliknij tu, żeby zobaczyć oryginał (640x480).
dscn0372zr4.jpg
 
reklama
Do góry