reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak sobie radzic z dolegliwosciami Maluszków

Olla-a gdzie moglabym kupic taki nawilzacz powietrza jak ty masz?bo nie mam pojecia.Kropeli kupilam troche inne niz polecalas bo pani w aptece miala ale dla starszych dzieci.My mamy nasosal.Znasz ten lek moze?chyba troche poskutkowal
 
reklama
Elmaluszek nawilzacz kupilam w Argosie.Ja mam taki cieploparowy ale nie polecam bo jest glosny jak traktor ,chyba lepsze te na zimna pare,bo sa cichutkie.Super taki nawilzone powietrze rozrzedza wydzielinke w nosie,nawilza sluzowke nosa i no super sie oddycha:tak:

Ja mam dokladnie taki:
Buy Bionaire Warm Mist Humidifier with Nightlight. at Argos.co.uk - Your Online Shop for .

ale taki ultradzwiekowy (para jest zimna) tez jest super(ma mniejszy pojemnik na wode)i jest cichutki,no i cena teraz korzystna.Gdybym nie miala tamtego to skusilabym sie na ten:tak:
Buy Bionaire Compact Ultrasonic Humidifier White and Blue. at Argos.co.uk
 
Dziewczyny, ratunku!!! Wiem że gdzieś o tym było, ale się nie dokopię! Czy macie jakieś sposoby na pozbycie się ciemieniuchy? Wczoraj dopiero zauważyłam że Magda się dorobiła! Kurczę, jakoś tak spojrzałam pod światło na Nią jak mi na kolanach siedziała i zaczęłam się zastanawiać czy mnie oczy mylą czy ona ma żółtą skórę na głowie. No i jak się dokopałam przez włoski to mi szczena opadła. Jak się tego cholerstwa pozbyć?
 
Dzagud u nas było tak:
pół godziny przed kąpielą smarowałam główkę oliwką. Tuż przed kąpielą wyczesywałam mocno szczoteczką. W kąpieli myłam główkę ale nie aż tak dokładnie. I następnego dnia powtórka. I tyle... Przeszło u nas po tych dwóch dniach.​
 
Ja tak z ciekawosci zajrzalam w glowke Amelii i tez mamy w takim badz razie ciemieniuche.Lomatko_Oliwa z oliwek pojdzie w ruch:baffled:
 
Dzagud dobrze jest smarować ciepłą oliwką lub oliwą z oliwek i założyć czapeczkę, no i można dłużej potrzymać na główce niż pół godziny -zależy jak duża ta ciemieniucha. Słyszałam też o specjalnych szamponach na ciemieniuchę, ale nie pamiętam nazwy, bo nie stosowałam.
 
U nas na ciemieniuche olejek niewiele dal. Dopiero, gdy okazalo sie, ze Miska ma skaze bialkowa i zaczela pic mleko bez mleka;) to ciemieniuszka zmalala. Choc jeszcze jakas szczatkowa jest. Podobno czesto dotyka to dzieciaczki z bujnymi czuprynkami;-)
 
reklama
Moja Zu ma skazę białkową i oliwka pomogła:-)
I to dość szybko:tak:
Fajnie że u nas było inaczej i nie potwierdziła się reguła:-)​
 
Do góry