reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Klaudia jak się czujesz? Wypuścili juz was bo nie pamiętam?

Michalina śliczna córcię masz :)

Ale mnie dzisiaj sutki bolą masakra... i uda tak wysoko ledwo chodzę dzisiaj....
 
reklama
Michalina dziękuję za te informacje. Śliczną masz córcię :-)
Hania juz szpitalu miała usg głowy i szyi i podobno wszystko ok. Jutro będziemy umawiać się na wizytę w Centrum Zdrowia Dziecka. Mam nadzieje, ze terminy nie będą odlegle. A to ten naczyniak
 
I zdjęcie
 

Załączniki

  • 1436467153349.jpg
    1436467153349.jpg
    12,6 KB · Wyświetleń: 91
Hej dziewczyny my nadal w szpitalu. Wojtek ma zoltaczke leży i sie naswietla na szczęście przy moim łóżku, jutro ma mieć znowu pobierana krew i zobaczymy czy birulina spadła mam nadzieję ze tak. Mi też jutro będą pobierać krew i okaże sie co z ta cholestaza. A tak poza tym to krocze mnie tak ciągnie, ze nie mogę siedzieć.
 
Kurcze maluszek ciągnie cyca, ale tam pusto jeszcze, butli mało zjada i spada na wadze, od wczoraj stracił już 240g:(


nie martw sie moj stracil 300g i mnie wypisali. przystawiaj jak najczesciej i daj jeszcze butle na poczatku zjadal 20 ml. a teraz nawet 40 ml wypije a dzis pobil rekord 100 ml wypil w ciagu 4 godzin :happy:
Macius w koncu przybiera na wadze wczoraj wazyl juz 2850 ;-)
 
Spadek wagi noworodka jest normalny, może stracić mniej więcej do 10% swojej wagi urodzeniowej czyli u Ciebie Ola jakieś 370g, powrót do wagi urodzeniowej następuje po około 8 dniach. W pierwszej dobie życia maluszki jedzą bardzo malutko, coś jak 10ml na karmienie, ale nie pamiętam dokładnie.
 
reklama
Cześć ciocie. Przyszedłem na świat o 11:12. Ważę 3680g mam 58cm i dostałem 10 pkt. Filip:)

Gratulacje :)))) własnie widziałam że chyba dziś miał być termin "0" he he ;) no ale faktycznie nawet lepiej na żywioł, dlatego ja 1-wsze cc wspominam kolorowo ;)

Ja dziewczyny też się boję...to moje pierwsze dziecko i nigdy nie spotkało mnie tyle sprzecznych uczuć na raz...chciałbym ją tulic już a z drugiej strony myślę że może w brzuszku jest jej lepiej bo ma wszystko czego potrzebuje a ja nie dam rady dać jej tego wszystkiego.
Ja dziś caly dzień w łóżku...nie mogłam się ruszyć,rano obudziłay mnie mega skurcze co 5 min ale niestety minęły...wszystko mnie boli,mam wrażenie że brzuch mi eksploduje bola mnie nisko plecy coś jakby w okolicach nerek. Wczoraj byłam tylko chwile na zakupach a czułam się jak po wycieczce w górach..myślałam że dziś wstanę i będzie lepiej a tu dupa. Tyle mam co se wam ponarzekam :-D
Kompletnie nie mam sił.
Ale wiem ze nie ma co jeczec bo większość z was ma teraz obowiązki które mogą przytlaczac i współczuję ale jestem pewna ze będzie lepiej :-*

Będzie dobrze Pierwszy moment pojawienia się nowego członka rodziny to taki szok, ale to mija i z czasem jest tylko lepiej :)


Piękna :))))))))))))))))))

Ja tez się właśnie zastanawiam czy nie kupić jakiegoś mleczka w razie draki.. tylko nie wiem czy w moim przypadku nie skończy się to tak ze raz mi nie wyjdzie nakarmić cyckiem i odrazu butle dam.. wiec wydaje mi się ze lepiej bedzie jak się wstrzymam i dopiero jak będzie mega kryzys to odesle T żeby kupil..

Mleko jest dostępne bez recepty w każdym super markecie a jakie będzie dobre to zweryfikuje maluch. Najczęściej kupowany jest chyba bebilon (ja go zaczęłam używać bo w zasadzie wszędzie go można kupić nawet w biedronce) :) a jak zareaguje dziecko na mleko to wyjdzie w postaci np kolorou kupek, zaparć, bólu brzucha, zmian skórnych (w tym że zmiany skórne np szorstka skóra, krostki tp mogą świadczyć o skazie białkowej i wówczas owszem dostaje się specjalne mleko, na skazę ale to już inny przypadek :) )

U mnie przez całą ciążę ani kropelka nie poleciała :( nie wiem czy to normalne .. no ale zobaczymy co będzie

Normalne, nie musi się pojawić pokarm w ciązy najlepiej pojawia się po sn ale i po cc też tylko trochę później u mnie siara w pierwszej ciązy pojawiła sie w 4-tej dobie po cc


hej dziewczyny
Serdecznie gratuluję rozpakowanym :-)
Przesyłam informację, ze Enter urodziła małą Glorię sn 07.07 o 17:05 3260 i 53 cm poród trwał jakoś 3 i pół godziny a ja pod porodówką czatowałam ;-) Malutka słodka odwiedzałam ich kilka razy dziennie bo to korytarz obok :-D

jestem w domku :-) mam nakaz leżenia do poniedziałku do wizyty. Na wizycie będzie ustalona ostateczna data przekręcenia/cięcia. Jakby sie coś działo to na szpital a jakby wody odeszły to na szpital ale "na sygnale".
Pozdrawiam kobitki
A na przyspieszenie porodu to u nas na patologii dziewczyny masowały sutki i w 90 % przypadków sie akcja rozwijała jak ta lala. Pół godziny masażu i 1 godz odpoczynku i tak min 4 razy. No i bezwzględny zakaz dotykania brzucha a co dopiero masowania bo położne mówiły, że to wytwarza sztuczne skurcze macicy, ona sie męczy i szyjka zamiast mięknąć twardnieje.
Także do dzieła dziewczyny masujemy, masujemy :-)

Ale super że Enter urodziła :) rewelacja :)




Byliśmy dziś na neonatologi :/ kiepsko mały w ciągu 9 dni przybrał tylko 100 gram :( mamy się odkarmiać mm 4x na dobę no i żelazo na nie do krwistość więc średnio udany dzień, potem pierwsza wizyta w przychodni małego i trafiłam na położną która urwała kikuta Oliwi wrrr wymacał mnie po cyckach i kombinowała z pępkiem małego myślałam że ją palnę :/ ehh kiepski dzień serio. Mały śpi jak zawsze a ja muszę nastawić budziki na mm buuu :( a i bez przerwy nocnej karmienie c 3 h biedny, zobaczymy jak zareaguje na żelazo :/

Lista-widoczna? Zaktualizowałam Gratulacje mamusie :)

Lista lipiec,,.jpg
 

Załączniki

  • Lista lipiec,,.jpg
    Lista lipiec,,.jpg
    69,1 KB · Wyświetleń: 73
Do góry