reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mysl o porodzie

Pola 30 pisze:
Fajocha i zazdraszczam kompetentnej nauczycielki (tak dla nas wszystkich ważnej). Relacjonuj, prosze, na bieżąco kolejne spotkania-na ile oczywiście się da, bo czytam i się lepiej czuję:)
Dziewczęta, które dostały ode mnie mailem książkę-i co o tym sądzicie?? Ja nie we wszystkim, ale z większością stwierdzeń autorki się zgadzam i staram się notować sobie w głowie:)
Czy któraś jeszcze chce te knigi? "Język niemowląt" i "Usnij wreszcie". Przesyłam mailem :) (bo to w pdf). Zachecam do zcytania i pogłębiania naszej wiedzy. Niech nam rosną zrowe i mądre pociechy.

ja jestem z marcowek 2006. czy tez moge poprosic o te ksiazki na maila jedrus80@poczta.onet.pl
 
reklama
ale jazda dziewczyny, jedna z październikówek już urodziła, w 31 tc. muszę zacząć nadrabiać zaległości, szykować wyprawkę dla siebie i uczciwie poćwiczyć, żeby się nie obudzić z ręką w nocniku hiihih, tak sobie liczę i wychodzi mi, że jak urodzę za dwa miesiące to będzie dwa tygodnie przed planowym terminem, czyli w normie. łomatkokarmiąca natychmiast pędzę ćwiczyć, do sklepów juz nie zdążę, bo pozamykane ;)
 
Góralka nie strasz, ja planowałam dopiero w październiku zakupy dla siebie do szpitala zrobić.. chyba jednak trochę wcześniej zacznę o tym myśleć :)
 
Goralka jak mi kazali sie polozyc bo cos tam nie tak to odrazu zaczelam szales z wyprawkami i takie tam ale szybko mnie ostudzilo brak pieniedzy w portfelu wydalam lekko 200 i jeszce daleka droga do konca i to mnie przerazilo...a fuj dlaczego te wszytkie rzeczy sa takie drogie!!! glupia koszulka do karmienia 70zl tu jakis stanik 25 wkladki 20 podklady 20 laktacyjne 15 i moglabym tak wymieniac i wymieniac.......!!!!
 
Pola, ja też poproszę o książeczki. Mój adres: feri-m@o2.pl
Z góry dziękuję!

O porodzie to ja myślę jeszcze od czasów sprzed ciąży. Bo ja się potwornie boję. Choć muszę powiedzieć, że i tak już dużo zmieniło się w moim podejściu. Kiedyś twierdziłam, że żadnego porodu, będę głodowała, ale zaoszczędzę, by zapłacić za cesarkę! Cuda! Jednak teraz, kiedy lekarz mówi, że w moim przypadku poród naturalny jest mało realny, to ja właśnie nie chcę cesarki. O ironio!!!
Dzidziuś jest ponoć dość duży, a ja jestem malutka i wąska w biodrach, i prawdopodobnie dzidziuś nie będzie za bardzo mógł przecisnąć się przez moją miednicę.

Do szkoły rodzenia nie chodzę, bo po pierwsze mogłabym uczestniczyć tylko w wykładach, bez ćwiczeń, bo od trzeciego miesiąca mam skurcze; a po drugie mój lekarz prowadzący nie jest zwolennikiem szkół rodzenia. Twierdzi, że kobiety i tak najczęściej niewiele z tego pamiętają, a kilka z nich z kolei jest mądrzejsza od lekarza i nie chce współpracować... Według niego lepiej poczytać sobie o poszczególnych fazach porodu, by nie być całkowicie zielonym, a już "Pani organizm podpowie, co robić". Cóż, co osoba, to inna opinia.

A jeżeli chodzi o wyprawkę, to kupiłam do tej pory pajacyk dla maleństwa i kocyk. Mam już od jakiegoś czasu zrobioną listę, co mamy do kupienia i na zakupy wybieramy się pod konec września / na początku października. Jeszcze tylko będe musiała z kartką porównać ceny w normalnym sklepie i internetowym, bo jednak tam jest trochę taniej. Ale ubranka kupię osobiście, bo muszę mieć pewność, że są dobre gatunkowo i na pewno nie będą odciskać maleństwa jakimiś ukrytymi zakładkami.
 
Kachna321bum pisze:
heh, no już przeczytałam większość i buuu. Dziecko mi od urozenia zasypia przy piersi i wcale go tego nie uczyłam. No i co?? Mam gonie karmić przed snem czy budzić jak zaśnie?? BUUU :( Ale będę próbować !!!

Kachna - ty jesteś moja ziomalka. Ja mam tak samo jak ty. Śpimy tylko z cycem w buzi i to zarówno w dzień i w nocy. Muszę myśleć o powrocie do pracy, a tu....dupa. Żadne metody Zaklinaczki dzieci nie działają. Aga płacze jak jej cycka nie dam, aż ochrypnie. I CO DALEJ?
Pozdrawiam i życzę cierpliwości.
 
och to tylko chyba ja jestem taka co pierwsze zakupy poczyniła zanim na teście ciążowym pojawiła się druga kreska :D Może to wynikało z pragnienia posiadania drugiego dziecka. Do tej pory kupiłam kilka par body, pajacyka welurowego no i taki ekstra komplet dla chłopca z polaru z wyszytą ciężarówką ( i tak myślałam a jak będzie dziewczyna to trudno będzie chodziła z autkiem na brzuszku ;D ). Wkładki laktacyjne też już są, koszulki do szpitala także ....i powiem Wam dziewczyny jak nie kupuje się tego tak hurtowo tylko w pewnych odstępach czasowych to jakoś nie odczuwa się tego obicążenia domowego budżetu.
Mam tylko problem z tymi dużymi pieluchami dla mam po porodzie ( bo w tym szpitalu co teraz będę trzeba miec swoje). Największe rozmiary podpasek nie wystarczą a pieluszki w sprzedaży to wszystkie są typu z rzepami lub pieluchomajtki a nie takie duże prostokąty. Napewno w aptekach coś takiego będzie ale wiadomo że wszelki środki higiniecznie i kopsmetyczne a aptekach są znacznie droższe niż w sklepach chemicznychi drogeriach.
 
reklama
Blue z tymi "duzymi podpaskami " to sa wkladki zazwyczaj dla osob z nie tzrymaniem moczu i takie tam najlepiej poszukac w sklepach medycznych warszawie jest ich sporo bardzo dobrze zaopatrzony jest w centrum onkologicznym Roentgena jak bedziesz chciala to sie popytam gdzie najtaniej w warszawce wkoncu to moja tematyka podklady tez raczej tam w tych sklepach sa tansze niz w aptekach polecam firme hartmann tena jest drozsza bella jest do niczego sni bedzie sie zbijac pod wplywem wilgoci o wkladkach laktacyjnych to podobno warto sie zaopatrzyc w te wielokrotnego uzytku to chyba juz Goralka pisala i pare osob to poparlo...zastanawiam sie nad potrzeba laktatora??
 
Do góry