reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy ;-)

mamcia moja szwagierka robi ten deser,ale ma inną "brzydszą"nazwę-BUDA PSA.Pamiętam jeszcze ten smak...bardzo fajny lekki i taki rześki;-)
 
reklama
Ciasto ze śliwkami:

Składniki:
2,5 szklanki mąki
1 szklanka cukru
1 opakowanie cukru wanilinowego
3 łyżeczki proszku do pieczenia
1 szklanka maślanki
1/2 szklanki oleju
3 jajka
owoce: śliwki – około pół kilo
kruszonka: 50 g masła lub margaryny i na oko: mąka, cukier: dodawałam po trochę w równych porcjach tyle każdego składnika, żeby powstały okruchy nie klejące się do rąk.

Przepis:
Wrzucić do miski wszystkie składniki : mąkę, cukier, proszek do pieczenia, maślankę, olej, jajka. Wymieszać do połączenia się składników. Piekarnik nagrzać do 175[SUP]o[/SUP]C. Blachę wysmarować masłem lub margaryną, posypać mąką i wylać na nią ciasto. Na wierzchu ułożyć wydrylowane śliwki skórką do dołu. Zrobić kruszonkę: włożyć do miski masło i dodawać tyle mąki, cukru i wiórków kokosowych, żeby powstały okruchy. Posypać wierzch ciasta, wstawić do piekarnika. Piec ok. 40 minut.
 
Pyszczek, a ja właśnie dzisiaj postanowiłam upiec jakieś inne niż zwykle ciasto ze śliwkami. Szkoda że wcześniej nie popatrzyłam na forum, bo już zrobiłam zakupy pod trochę inny przepis... :)
 
Wrzucam moj wczorajszy serniczek:-)wszyscy sie zajadali wiec smakowal:-Dtak jak mowie prosty przepis i sernik jest bardzo lekki cukry mialam bardzo niskie:tak:
sernik na zimno.jpg
Pierwsza czynnosc to kladziemy biszkopty na spód tortownicy lub blachy.Rozpuścić 1 galaretkę np zieloną w 1 i 1/2 szklanki gorącej wody. Ostudzić i połączyć z 1 serkiem homogenizowanym np Danio (waniliowe) dosc mocno mieszac zeby sie nie zwazylo najlepiej w jakims w wiekszym nacznku np blederem. Wlać do tortownicy i wstawić do lodówki ( wlewajac mase na biszkopty bierzemy duza łyżke i wlewamy przez nia zeby na sie nie porobily dziury w biszkoptach)Podczas gdy masa tężeje, rozpuścić 1 czerwoną galaretkę w 1 i 1/2 szklanki wody, ostudzić i połączyć z 1 serkiem. Przelać na zastygniętą masę w formie. Wstawić do lodówki.Tak samo postępujemy z żółtą galaretką i trzecim serkiem.Na trzeciej warstwie układamy owoce i zalewamy pozostałą czerwoną juz bez serka:-)akurat nie mialam truskawek z nimi jest napewno smaczniejsze:-)( jesli mamy jakies mrożone owoce to kladziemy je na sam wierzch i zalewamy galaretka.I do lodówki.Serniczek zrobiony i po 2 godz mozna sie zajadac:-D

Składniki

4 galaretki (różne smaki ) według upodoban.
3 serki waniliowe np Danio
Biszkopty (paczka) mozna zrobic na przemian wpierw biszkopty na sam spód 2 galaretki i znów biszkopty i zalac galaretka (mozna pokombinowac):tak:

owoce mrożone (np truskawki)

Smacznego:-)
 
reklama
Do góry