reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć - intuicja....a na imię dostanie....

reklama
Hahaha, ja wlasnie próbowałam ich poprawiać, nauczycielka się mnie pytała czy Maciek ma problemy ze słuchem, bo nie reaguje jak go woła... No i jej mówię poprawną wymowę jego imienia "Maciek" a ta "aaaa, Magic!" :-D:-D:-D
 
kurcze, to porażka. totalnie przekręcają to imie. To może być naprawde problem. Musze powiedzieć mężowi o Waszych uwagach, jestem załamana, naprawde nastawiłam się na Macieja. Mojego Maurycego wymawiają-Marysyz ich takim przeciągnięciem. praktycznie niemaróżnicy a i jemu to kompletnie nie przeszkadza.Mikołaja potrafią powoli wymówic,ale polecieli naskruty i przerobili go na Mikiego. no ale Maciekchyba nie przejdzie pod taką postacią.
 
mikimauro Macieja wymawiają też "Mafiej" bo im po prostu te nasze "ci" i "si" przez gardło przejść nie mogą. Na moją mamę - Basię, choć mają takie imie mówią Bapsi :dry: oczywiście na końcu mówiąc "s-i"
 
Dziewczyny ,wczoraj była u mnie moja koleżanka Irolka na kawce, i totrurowałam ją żeby wymówiła imie Maciej, miałam świetny ubaw, miałyście racje / kiepsko to widze.Decyzje zostawiam mężowi, ja chyba rezygnuje z takiego imienia, chociaż najbardziej mi się podoba . pozdrawiam:)))
 
My z mężem od początku stwierdzilismy że jak chłopiec będzie to nazwiemy go Michał.
Według lekarza na 70% ma byc dziewczynka i jest problem bo nie umiemy dojść do porozumienia.Chyba dopiero jak mała będzie z nami to się zdecydujemy.Ma być krótkie tylko w tym się zgadzamy.Jemu podoba się Sylwia a ostatnio stwierdził że Renata :no:
Mi się podoba Marta,Sara ,Sandra i Klaudia.
 
Hahaha, ja wlasnie próbowałam ich poprawiać, nauczycielka się mnie pytała czy Maciek ma problemy ze słuchem, bo nie reaguje jak go woła... No i jej mówię poprawną wymowę jego imienia "Maciek" a ta "aaaa, Magic!" :-D:-D:-D

:D Ależ się uśmiałam. Rzeczywiście macie tam przeboje z tymi imionami. Moja kruszynka będzie się zwać Natalia.
 
A ja już od jakiegoś czasu wiem , że będzie to chłopiec :-) na imię daliśmy mu Borys :happy: całą ciąże tak mówimy do brzunia :-)ale ostatnio stwierdziłam , że chyba to nie był dobry pomysł z tym imieniem , bo nasz pies nazywa się Doris i mogą być pomyłki np. będę wołała Borys a pies będzie do mnie przychodził lub na odwrót.No już sama nie wiem co zrobić:-(


86ca41bee2.png
 
Ostatnia edycja:
reklama
aniulla26 trzymaj sie imienia ktore ci sie podoba bez wzgledu na imie pieska ;-) mozesz zawsze jakies zdrobnienie wymyslic dla synka, albo w trakcie ci sie inne okreslenia wymysla - Kotku, misiaczku, Kochanie, Skarbku :tak:
Do mnie rodzice przez cale zycie mowili Mika (na imie mam Dominika) :sorry2: a ze od tego imienia nie ma zadnego przyzwoitego skrotu to sie wymyslilo :-D

Nadal mamy dylemat... Podoba nam sie imie Michal (ale siostrzeniec ma tak na imie :dry:) podoba sie tez Mateusz (no a syn mojej kuzynki ma na imie Mateo i boje sie ze znow bedzie sie za bardzo kojarzyc....:wściekła/y:) Nie chce uslyszec od rodziny ze im ime dziecka zabralismy :-p
Wiec zostanie pewnie Maciek, Piotrek, Rafal albo Tomek.... Nadal burza muzgów :rofl2:
 
Do góry