reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaczki a plec dziecka

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Irladnio dlaczego jestes Irlandia?? Mieszkasz tam czy tak o poprostu?? Pytam bo od jakiegos pol roku mam duzo wspolnego z tym panstwem:):):)


A ja dzis na kolacje mam goloneczki:)mniam uwielbiam a do tego zrobilam placuszek bo moj men ma dzis imieninki

ja nie mam zgagli dwa razy czulam sie tylko zle przez te prawie juz 4 mies:
- zrobilam sobie sok ze swiezych pomaranczy soczek wypilam a te skorki ze srodeczka tez zjadlam!! i mialam zyganko co dobre nie dalam rady dojechac do domu i za bankiem dobrze ze ciemno bylo
- wypilam pol sloika wody od kiszonych ogorkow - tak mi sie jej chcialo a pijac widzialam ze bedzie mi zle wolalam to zle niz nie wypic:):) lakomczuch ze mnie jest

ja tu chyba dzis sama na tym forum jestem:(:(:(:(:(
 
reklama
eee tam może nie do konca sama, niektórych dziewczyn w weekend nie ma bo np piszą tylko z pracy, inne studiują zaocznie, a inne piszą tylko wieczorkami :)

a apropos zyganka jak to nazwałaś :) to mi się też przytrafiło dopiero ostatnio z samego rana jeszcze przed śniadankiem samą herbatą - żadna frajda ;)


 
a w ktorym jestes tygodniu?? ja wg ostatniego okresy dzis zaczelam 15 tydzien nie mialam typowych ciazowych dolegliwoscie za co dziekuje bo napatrzymal sie na moja cierpiaca siostre ktora obie ciaze przezyla okropnie na poczatku....
 
Mmmmm.Jestem już po śniadanku,czyli kanapeczkach z rybą w pomidorach, wędlinka i serkiem oraz rolmopsiku. Znalazłam jakieś pierniczki, które Michał przemysił podczas ostatnich zakupów i o których nic do tej pory nie wiedziałam. Ale musze zaczekać z ich spożyciem, bo boje sie zgagi. Mój maż nie ma tego problemu, zagryzał pierniczkami rolmopsa-aj jaj jaj-u mnie nie do pomyślenia,moje kubki smakowe są bardziej wybredne.

Odnośnie mleczka prostto od krowy, to ja właśnie takie spożywam (w niewielkich ilościach)-dostaję od mamy. To raczej powinniśmy uważać aby dzidziusiowi nie dawać przed ukończeniem roku.Tak wczoraj wyczytałam w książce. Chociaz pamiętam,ze mama sprzedawała mleko młodym mamom, których dzidzie nie miały roku i było oki, tylko wtedy mama starała się by było to mleczko od jednej krowy a nie z chłodziarki, do której trafiało mleko od wszystkich muciek.
Bużki!
 
te czasy sie zmienily moja przyszla tesciowa opowiadala jak moj facet byl malenki to dawala mu mleko od krowy i zdrowy jest:) kiedys bylo inaczej teraz wszytko takie zakrecone
a jest cos czego kobiety w ciazy nie powinny jesc?? ptralam lekarza to powiedzial ze tylko alkohol i papierosy a tak to wszytko normalnie ale od ludzie i z ksiazek to duzo dziwnych rzeczy sie dowiaduje Ale kekarz chyba wie lepiej!!!!
 
teraz to jest wiele różnych teorii, mój gin w pierwszym trymestrze powiedział, żebym nie zmieniała trybu życia itd. tylko miałam przestać palić i unikać alkoholu, ale powiedział też, że od czasu do czasu małe piwo lub lampka wina nie zaszkodzi i sobie tej lampki nie odmówiłam jak byłam u znajomych na weselu i jak mój miś zrobił kolacje przy świecach :) śmiałam się tylko, że zostane jakimś smakoszem win od tego maczania ust :)
Natomiast moja koleżanka dostała zakaz spożywania surowych mięs i ma ogólnie uważać, żeby były dogotowane.
Słyszałam też o czym już mówiłam, że powinno się spożywać produkty z pasteryzowanego mleka. Powinno się unikać niektórych gatunków ryb, które mogą zawierać metale ciężloe np. węgorze - śmieszne bo chyba wczoraj w wiadomościach jakichś slyszałam, że nasze węgorze są najzdrowsze w UE :)
Słyszałam też teorie, że powinno się spożywać najwięcej owoców ze swojego regionu czyli u nas byłyby to jabłka, gruszki, śliwki, ciemne winogrona, a mniej np cytrusów. I powinno się unikać rzeczy, które powszechnie wiadomo, że mogą wywoływać alergie.
 
tak o cytrusach sluszalam ze potem powoduja alergie - moja koleznaka w ciazy zjadala tony mandarynek i maly ma atopowe zapalenie skory
slyszalam ze nie mzona pic duzo mleka bo dziecko mzoe miec skaze bialkowa.......
a ziolach tez slyszalama ze malinowa herbata powoduje skurcze w ogole bylam w zielarni i mowila kobieta ze nie wszytko mozna..wiec nawet nie mozna z tego co cvzytalam wszytkimi kremami sie kromowac bo cos tam w sobie maja!!!sama nie wiem co o tym myslec
chyba wszytko w umiarze jest wskazane i nie zaszkodzi:)
kiedys slyszalam nawet cos o watrobkach ze nie mozna jesc ale nie pamietam dlaczego - lepiej nie sluchac za duzo a bedzie wszytko ok
 
maja duzo wit. A
ale z drugiej strony maja dużo żelaza
jakby tak człowiek sie wszystkim przejmował to by głodny chodził albo by oszalał :)
 
reklama
wlasnie!!!!!!
moj kolega farmaceuta powiedzil mi ze witaminy A nie mozna w ogole w ciazy a w skladzie prenatalu jest malo ale jest wiec o co tu kurde chodzi
przyjmujemy zasade wszytko z umiarem jest ok;):)
a czy to mozliwe bym czula ruchy w okolicy pepka ????dzis zaczynam 15 tydzien?????
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry