reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szukam osób z mutacją MTHFR C 677T

@ni_kusia jak na razie nic nie wiemy .... Mamy skierowanie do nefrologa ale NFZ w tym temacie to porażka i szukam dobrego poleconego nefrologa prywatnie .... Robilismy badania moczu są ok często może mala łapać ZUM niestety wiec mocz musimy kontrolować ...
Co do przeziębienia to nic mi nie mów młoda byla chora dwa tyg wyzdrowiała mnie wzięło ledwie mowie a dziś w nocy Małgosia dostała katar :-(
Na pewno będzie dobrze. Trzyma kciuki za znalezienie dobrego specjalisty, na pewno taki jest i uda ci sie do niego dtrzec. Poszukaj moze w internecie na jakiś forach, może tam znajdziesz odpowiedź.

Ni_kusia rozumiem Cię, ja codziennie się martwię czy wszystko ok.. na tak wczesnym etapie nic nigdy nie wiadomo dopóki nie przyjdzie się na usg. Ten strach zostanie z nami na pewno do końca. Mimo to, musimy myśleć pozytywnie, im dalej tym lepiej.
Do położnej chodzisz w przychodni do takiej co się od zawsze ma przypisana czy jak to jest?

Oliwcia trzymam kciuki za zdrówko Twojej Małgosi, mam nadzieję,że ta nerka nie będzie przeszkadzać jej w funkcjonowaniu.

Co do waszych aktywnych maluchów i nieprzespanych nocy to powiem Wam,że nie wiem jak to będzie ze mną, bo zawsze się wysypiam, nawet pracę miałam taką na różne zmiany i nie musiałam wstawać bardzo wcześnie. Trzeba będzie się przyzwyczaić.

Teraz już w sumie mam mało objawów, trochę się tym martwię, ale zaraz 12tydzień to może już jest lżej? Chociaż nigdy nie było bardzo źle...
We wtorek mam badania prenatalne. Pobierają przy tym krew tak? A ile czeka się na wynik?

Ja myślałam, że będę spokojniejsza jak poczuję ruchy ale to tak nie do końca. Wczoraj jak byłam u położnej to powiedziała, ze mam mały brzuszek. Niby to nic złego, ale już myślę, żę dzidzia nie przybrała na wadze i że coś jest nie tak. NIe wyzbędę się chyba nigdy tych myśli. Z natury jestem optymistką, ale w naszej sytuacji jest to bardzo trudne.
Co do położnej, to przysługuje jej opieka po 21 tygodniu ciąży w ramach NFZ. Spotkania są raz w tygodniu, po 32 tygodniu 2 razy w tygodniu. Na początku się rozmawia, sprawdza tętno dzidziusia, a później to ktg i cd rozmów na tematy pewnie zbliżone do porodu. Zawsze to jakieś zajęcie, można zapytać o wszystko bo wiadomo że ginekolog to raz na miesiąc i nie zawsze się pamięta o co się chciało zapytać. NA 1 spotkaniu na razie była papierologia zobaczymy jak będzie dalej. Jutro ginekolog może się troszkę uspokoję.

Co do Twoich małych obawów to po 12 tygodniu powinnaś czuć się lepiej, więc to nic złego. Na prenatalnych mi robili usg i pobierali krew a w wyniki miałam po 2 tygodniach. Akurat te badania robiłam na nfz być może prywatnie idzie to szybciej. Trzymam kicuki i daj znac jak po badaniach :)
 
reklama
Magda kciukasy za wizyte, bedzie dobrze, choc wiem jaki to stres.

Nikusia popijaj syropki, miodek, kuruj sie dziewczyno.

Oliwcia pilnuj tego katarku, u nas jest 3 cia dobe, i Zosia zaczela wczoraj kaszlec, jak by tego bylo malo zlapalam grype i boje sie ze ja zaraze :(. Tak ze wszystko do ..... :(

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sezon grypowy w pełni widzę u Was też. Trzymam kciuki za nasze lepsze zdrowie i za waszych dzieciaczków też!!

Ja dziś odebrałam wynik badania obciążenia glukozą. Na czczo miałam 92, po godzinie 134, a po dwóch 130. Zastanawiam się czy ten wyniki jest w porządku....Przed 17 mam wizytę, to wszystko się wyjaśni.
 
Cukier chyba w pożądku normanie jest czasem do 140 ?

Zosia dostala antybiotyk, troche sie waham czy go dawac dlatego umowilam ja jeszcze do innego lekarza, ciekawem co powie. Bo osluchowo jest podobno ok.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hajmal moze ten antybiotyk ze wzgledu na maluszka u ktorego wszystko szybko schodzi na plucka? Poradz sie innego lekarza i daj znac co postanowilas.

U mnie stwierdzono cukrzyce ciazowa... w przyszlym tygodniu mam spotkanie na ten temat w szpitalu gdzie dostane glukometr instrukcje i diete.... kluje sie w brzuch i bede teraz w palce....eh. dzisiaj mi gin powiedzial ze do 2 tygodniu po porodzie tylko heparyna a ostatnio mowil caly polog. Chyba z nim oszaleje...
 
Nikusia masz diete czy insuline?
Ja tez miałam, teraz robilam w 6tyg i wyszly takie wyniki 78 i 68. Kiedys i tak mnie czeka cukrzyca,

Bylismy u innej lekarki, dala nam mukofluid, żadnego antybiotyku, leku przeciwkaszlowego, masci pod nos z antybiotykiem. Tylko ze cykl leczenia trudny - psikam, po 15 minutach odciagam a potem ma lezec na plecach. No i z tym lezeniem jest problem. To wyglada jak leczenie przyczyny u lekarza rodzinnego bylo leczenie objawow: kaszel to syrop na kaszel, katar masc z antybiotykiem na katar, + antybiotyk na calosc.
Jeszcze jedno w sobote mam zadzwonic i powiedziec jak sie Zosia ma. Wiec fajnie bo nie umywa rąk tylko czuwa.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No to dobrze. Sprobuj dzialac antybiotyk zawsze mozna podac a jak nie trzeba to szkoda obciazac taki mały organizm. Trzymam kciuki za kuracje ;)

Ja na razie insuliny nie mam tylko dieta i kontrola cukru. Wiecej sie dowiem za tydzien.
 
Z cukrem tez mialam diete, prawda jest taka ze jak bedziesz uwazac to bez insuliny powinno sie obejsc.


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć dziewczyny:)
Jak Wasze maleństwa? Zdrowe? Teraz taki okres, że dzieci chorują i jak tu się przed tym bronić. Ostatnio mojej bratowej siostra urodziła, mały ma 3 tygodnie i już ma drugi antybiotyk..takie maleństwo to straszne.

Ni_kusia ta cukrzyca wychodzi po badaniu na obciążenie glukoza tak? Współczuję,że musisz się dodatkowo kłuć. Ale może samą dietą da się to uregulować? Nie znam się.. ja miałam narazie tylko cukier na czczo dwa razy badany i miałam taki sam wynik 89.

Byłam wczoraj na pierwszych badaniach prenatalnych:) miałam dużego stresa,ale wszystko poszło super. Dzidziuś fajnie się wiercil i jak to mówiła lekarka współpracował podczas badania:) jest taki śliczny(śliczna):-p obliczyla ryzyko wad i chyba jest spoko 1:2136 na zd,a na inne ok.4000 i 20000. Ale miałam też pobraną krew na Pappa i zobaczymy za tydzień jak wynik. Uspokoilam się bardzo tym usg.
 
Do góry