reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji i zdrowiu naszych maluszków:)))

riba-1 - my też walczymy z ciemieniuchą, ale nam lekarz powiedział, że oliwką smarować i wyczesywać po kąpieli. Natomiast jednak zrobię tak jak Ty przed kąpielą, szampon i jeszcze po kąpieli zobaczymy, bo strasznie mi się to świństwo na Jej cudownej główce nie podoba. I tak się zastanawiam czy ciemieniucha robi się tylko u dzieci co mają włoski czy nie ma to znaczenia?

My na początku oilatum, tatuś zaszalał, a teraz hippa jedziemy.

my czeszemy na sucho, potem oliwka i zakladamy czapeczke na okolo godz. potem czeszemy i kapiemy (szampon Hippa) i potem znowu czeszemy. dziewczyny tu pisaly, ze bron Boze oilatum, jesli jest ciemieniucha, bo grzybka moze dostac i rzeczywiscie my nie wiedzac o tym 2 razy wykapalismy malego w oilatum (jak mial juz ciemienuche) i bylo gorzej. teraz czekamy na przesylke z Pl, bo zamowilam ten szampon Musteli Bebe - o ktorym tu Lusia pisala. ponoc specjalny na ciemieniuche. mam nadzieje, ze u nas zadziala, bo dobre opinie ma :-) nasz Olivek ma mnostwo wloskow i nie widac tego az tak.
 
reklama
U naszego co prawda nie ma typowej ciemieniuchy tylko troszku sucha skóra jest więc ja na jakieś 3 h przed kąpielą smaruje oliwką, wyczesuje i myje mydełkiem Bambino w kąpieli. Później juz ponownie nie smaruje główki oliwką, bo ponoc skóra i te pory na głowie muszą pooddychać.
 
Kilka pytań:
-czy jak Wasze maluchy usypiają na noc na dłużej niż 3 godziny to je obracacie czy zostawiacie w danej pozycji do momentu obudzenia? ja nie obracam, nastepnym razem kłade na drugi boczek
-czy Wasze maluchy jedzą przed czy po kapieli? oczywiście chodzi mi o kapiel stała porą, a nie tak, że dostosowana do karmienia - czyli np. teraz zjadło to kąpiel dopiero za 2 godz. rozumiecie? bo my zawsze kapiemy ok 20-20.30 i nawet jak zje przed (bo na przykład tak wypadło karmienie) to zawsze ZAWSZE ABSOLUTNIE musi zjeść po kapieli, taka jest głodna.
-czy Waszym maluchom czasami strzela w kolankach, albo w ogóle w jakichkolwiek stawach?
-o co chodzi z alkoholem, tzn. skoro nie wytwarza się mleko z krwi a z przetworzonych składników w ciele mamy, to co ma za znaczenie czy to piwo wypijemy przed karmieniem czy po karmieniu. alkohol "wywietrzeje" z mleka mamy? ja chyba za głupia jestem na TĄ kwestię, nie rozumiem o co biega. nie mówię, że chce pić, ale ciekawi mnie to.


na razie tyle, coś jeszcze miałam zapytać ale zapomniałam... dziś mam sajgon w chałupie i mało mnie...

Edytka zrobiła dzisiaj 5 kupkę od rana... zastanawiam się nad tym, bo np. w nocy nie robi ani ciut ciut, a z rana zawsze kilka pampków z kupkami.
 
Ostatnia edycja:
Kilka pytań:
-czy jak Wasze maluchy usypiają na noc na dłużej niż 3 godziny to je obracacie czy zostawiacie w danej pozycji do momentu obudzenia? ja nie obracam, nastepnym razem kłade na drugi boczek
-czy Wasze maluchy jedzą przed czy po kapieli? oczywiście chodzi mi o kapiel stała porą, a nie tak, że dostosowana do karmienia - czyli np. teraz zjadło to kąpiel dopiero za 2 godz. rozumiecie? bo my zawsze ok 20-20.30

1. ja robie tak jak ty. nie obracam po prostu nastepnym razem klade na drugi bok albo na pleckach. ona zreszta troche sie rusza podczas snu wiec jakos tam zmienia pozycje.
2. my kapiemy przewaznie miedzy 19 a 19.30 i u nas jest tak- karmie Nikole max 30 minut przed kapiela i potem po kapieli i potem ladnie zasypia bo jest pelna.
3. Nikoli stzre;la i zawsze mi sie wydaje ze to moja wina i zes jej zrobila.
4. z alkoholem nie pomoge bo nie wiem i pije tylko karmi i czasem lyka od M. ale nic wiecej.
5. u Nikoli roznie z kupami czasem robi takie kleksy i kilka duzych a czasem same duze roznie to jest ale zawsze zrobi przynajmniej jedna duza.
 
Ostatnia edycja:
Ciamajdko
1.mój spi na plecach lub na brzuszku, rzadko na boczkach, prawie wcale, ale jesli na boku to kłade go tylko na lewym, bo on mi ciągle głowe przewraca na prawy wiec dla odmiany mu przekładam, choc on tak sie kręci,ze po czasie jest i tak na plecach :baffled::eek:
2. najpierw kąpie później karmie
3.mojemu synkowi nic nie strzela w kolankach, a czesto z nim ćwiczę dla zabawy "rowerek":tak:
4. co do alkoholu to wypiłam 2x po 1 piwie, MArulka to ładnie wytłumaczyła z tym alkoholem wiec uznałam,ze swiat sie nie zawali, ale na tym koniec, przecież nie bede w siebie wlewac heh....a i maluszek nie płakusiał jakos na brzuszek czy cos w tym stylu.:no:
5. mój synek robi max 2 kupy na dobe, ale przewaznie jedną tylko mega wielką:szok:
 
Ostatnia edycja:
Ciamajdko
1. moja mala spi na boczkach lub na pleckach inny pozycji nie lubi, zreszta na boczach tez juz przestala lubic i sie stara przekrecic naplecy
2. najpier kapie pozniej karmie, po kapieli dziecko zawsze jest glodne, tak jak my po basenie
3. malej nie strzela
4. nie pije, ale chyba sie skusze na kieliszeczek jakiegos dobrego likieru;)
5. mala robi kilka kupek na dobe,roznie z tym bywa, czasem wieksze czasem mniejsze
 
reklama
Ciamajdko- ja kapię "na głodzie", nie jakoś specjalnie ale tak wychodzi. Po kąpieli ciepłe mleczko i spanie.

Lilka ostatnio lubi przesypiać nawet 8h w nocy więc ostatnie co bym zrobiła to wstawała specjalnie by ją obracać. Najczęściej śpi na pleckach i głowkę tylko obraca na różne boki.
A co do kupek...do pierwszego miesiąca robiła kilka razy dziennie- nieduże,ale praktycznie przy każdej zmianie pieluchy mialam kupkę do wycierania. Teraz robi jedną, duuuużą, niestety dość śluzowatą (podejrzenie alergii) raz na 2-3 dni.
 
Do góry