reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o porodzie

Pojawiła mi się siara w cycuchach :-):-):-) miejmy nadzieje że to następna oznaka zbliżającego się porodu!!!:tak::tak::tak:
 
reklama
Dziewczyny,a ja mam takie pytanie...Pewnie się już pojawiło niejeden raz,ale nie chce mi się szukać.:-p Przy jakiej częstotliwości skurczy mam się zbierać do szpitala? Pytam,bo wydawało mi się,że wiem,ale po wczoraj zgłupiałam...Jedni mówią,że jak będą co 3-5 minut,nie ma sensu wcześniej,bo mogą odesłać,inni,że nie,bo to już jest uważane za akcję porodową i za późno, a wczoraj położna do mnie powiedziała,że jak będą tak co 20-30 minut,bo przecież trzeba w szpitalu te wszystkie formalności załatwić,izba przyjęć,lewatywa i tak dalej. :eek: A moja babcia i tak najlepsza, bo stwierdziła,że jak mnie w ogóle COKOLWIEK zaboli,to natychmiast jedziemy na porodówkę,bo ona potem nie będzie w stresie mnie wiozła.:-D:-D Dlatego pytam, bo spotykam się z różnymi opiniami i w końcu nie wiem czy mam czekać do regularnych co 5 minut,czy co pół godziny i przynajmniej nie jechać w nerwach...:sorry:
 
Mój lekarz mówił, że jak będę miała regularne skórcze co 10min albo odejdą mi wody to mam się zbierać do szpitala ...
 
Dziewczyny,a ja mam takie pytanie...Pewnie się już pojawiło niejeden raz,ale nie chce mi się szukać.:-p Przy jakiej częstotliwości skurczy mam się zbierać do szpitala? Pytam,bo wydawało mi się,że wiem,ale po wczoraj zgłupiałam...Jedni mówią,że jak będą co 3-5 minut,nie ma sensu wcześniej,bo mogą odesłać,inni,że nie,bo to już jest uważane za akcję porodową i za późno, a wczoraj położna do mnie powiedziała,że jak będą tak co 20-30 minut,bo przecież trzeba w szpitalu te wszystkie formalności załatwić,izba przyjęć,lewatywa i tak dalej. :eek: A moja babcia i tak najlepsza, bo stwierdziła,że jak mnie w ogóle COKOLWIEK zaboli,to natychmiast jedziemy na porodówkę,bo ona potem nie będzie w stresie mnie wiozła.:-D:-D Dlatego pytam, bo spotykam się z różnymi opiniami i w końcu nie wiem czy mam czekać do regularnych co 5 minut,czy co pół godziny i przynajmniej nie jechać w nerwach...:sorry:

Wiesz co, ja ostatnio o to właśnie mojego gina pytałam, bo też nie miałam pojęcia KIEDY jechać do szpitala. I on mi powiedział, że 1. jak skurcze są regularne co parę minut i trwają ok 40-60 sek. 2. jak odejdą wody płodowe lub będą się sączyć, ew. jak coś niepokojącego będzie się dziać, jakieś krwawienia itp. Nie powiedział mi natomiast po czym mam poznać wody płodowe, w tej chwili właściwie cały czas mam mokrą wkładkę, ale czy ja wiem co to jest:confused::confused::confused: Taka wzmożona wydzielina pod koniec ciąży to podobno norma, nie wiem jak mam rozpoznać wody...
 
Uważam, że jak co 30 min, to nawet ich nie zauważysz:) jak są co 10 min to już się czuje, że coś się dzieje, bo te co są dłuższe to raczej mało bolesne. Przy pierwszym porodzie mówią, żeby jechać jak skurcze co 5 min, przy drugim porodzie prawdopodobnie poród jest o połowę krótszy wiec trzeba jechać jak są regularnie co 10min. Ja uważam, ze lepiej przeczekać jednak trochę w domu, bo bez formalności tez urodzisz, nie przykują cię do biurka i papierków jak będziesz rodziła.
 
Siara nie jest oznaką zbliżającego się porodu:-). Ja mam już od 6 m-ca ciąży:-D

Jeśli chodzi o skurcze to do szpitala najlepiej jechać jeśli są regularne co 5 min. Szybciej nie ma po co, bo mogą przejść i odeślą do domu.
 
ja mam zamiar jechac jak skurcze bedą co 10 min a to dlatego ze mam spory kawałek do szpitala:tak:

a siare tez mam od 6 go miesiąca więc to nie oznaka zbliżającego się potrodu :eek:
 
ja tez sie niepokoje tym czy poznam wlasciwe objawy pdo porodu po nocach juz spac spokojnie nie moge z nerwow heh a co do siary to hehe mi juz leci od 6 miesiaca spokojnie wiec to nie jest napewno oznaka przedporodowa;-)
 
reklama
elinek podobno wody sa do rozpoznania tez sie zawsze o to balam ale ponoc jak juz zaczna leciec to beda co chwile nie tak ze wyleci troszke i kilka godzin ciszy nie wiem czy wszyscy tak maja ale mojej kolezance sie cieplo zrobilo w majtkach i wstala do kibelka to sciezke wod zostawila i tak jej sie saczyly ponoc nigdy nie ma tak ze nagle calosc wyplynie
 
Do góry