reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrówko i pielęgnacja naszych krasnali:)

czytałam, ale nie sądzę, że przedawkujemy. jedna kropla dziennie, a i to zdarza się zapomnieć, bo np. do babci ostatnio nie dałam...
 
reklama
A jakich pieluch itp. teraz używacie?

My na noc niebieskie pampersy nr 4 (teraz 5 bo myśleliśmy, że będą ok, ale za duże), a na dzień DADA z biedronki roz. 4.

Chusteczki- zależy co w promocji, ale na ogół kindii dzidziuś i teraz Babydream. Te drugie po 3 zł z groszami wychodzą. Są cienkie, ale w sumie fanie nawilżone i ładnie pachną.

Pastę do zębów mamy z Auquafresha dla dzieci 0-6 a szczoteczkę z Jordana.

Do kąpieli najlepszy dla nas Nivea, ale ostatnio jakieś BAMBI mi się nawinęło-nie polecam, bo wysusza. Niezły był też z Babydream (Rosman).
Do smarowania ciałka też Nivea, teraz Ziajka bo wygrała Zu w konkursie.

Szampon od urodzenia Oliatum- zmiana na Bambino (dostaliśmy) wyszła nam bokiem.
Do smarowania twarzy też oiliatum- w saszetkach nabyłam (taniej wychodzi) zamiennie z kremem Ziajki.

Krem na każda pogodę- Bubchen, a na pupę Nivea- sudocrem już się dawno skończył, potem mieliśmy Ziajkę, a ostatnio wpadło mi to w ręce.

Generalnie u nas rządzi Ziajka, Nivea i Oiliatum.

Teraz płyn do kąpieli chcę Hippa, bo podobno fajnie nawilża.
 
To u nas tak:
pieluszki - Huggies Little Walkers 4

Chusteczki - od urodzenia Huggies z aloesem albo masłem shea, niedawno były w Realu w promocji i wychodziła paczka coś po 3,5 :)

Pastę do zębów mamy Elmex dla dzieci 0+ a szczoteczkę z Jordana.

Do kąpieli zamawiam z niemieckiej chemii wielkiego Hippa family albo litrowego Bubchena, wychodzi taniej niż polskie płyny i wydajne są bardzo.
Do smarowania ciałka nic, skórę ma Radzik jak brzoskwinka ;)

Szampon Johnson z lawendą.
Twarzy też nie smarujemy ;)

Krem na każda pogodę- też Bubchen.
Na pupę na dzień niemiecki Bubchen 500 ml w okrągłym pudełku - cenowo nie ma porównania do nawet najtańszych polskich (mega duże pudełko i baaardzo wydajny, mam już od 2 miesięcy a zużyłam 1/3 opakowania, przy czym Radek robi ok. 5 kup dziennie i kremu nie żałuję) a jakość nieporównywalna nawet do najlepszych polskich ;) Na noc Sudocrem.

Generalnie to większość Radkowych kosmetyków i kaszek (w słoiczkach i do przygotowania), ciasteczek itp. zamawiam od ludzi ze Słubic, którzy kupują w Niemczech i wysyłają. Kosmetyki mają w dużo większych opakowaniach, więc starczają na dużo dłużej i wychodzą dużo taniej. Jeśli chodzi o kaszki i ciasteczka, dużo większy wybór niż u nas. Przy okazji zamawiam też płyny do płukania, prania itp.
 
ja to jestem zwolennikiem ograniczania kosmetyków do minimum

i tak używamy
na sprawy pieluszkowe bepanthen dla niemowląt - z apteki (ale tylko jak coś zaczerwienione)
do kąpieli zwykłe mydełko nivea dla niemowląt
a do mycia włosków - nivea sensitive płyn do ciała i włosów , ma wygodne opakowanie z pompką
na zimowe wyjscia - nivea krem na każda pogode (nie ma wody w składzie, więc nadaje się na mróz)
na letnie wyjścia - nivea z filtrem 30+, a na plaże 50+
z kosmetyków to chyba wszystko co używam

a pasta do zębów - elmex 1-6 lat i szczoteczka jordan
używamy też soli morskiej do czyszczenia nosa (średnio co 2 dni)

mam jeszcze krem oilatum soft (z apteki), jak małej czasami wysychała skóra, to stosowałam, ale sporadycznie (tzn. tylko wtedy jak skóra była sucha), obecnie stoi odłogiem


pieluszki pampers active baby albo huggies premium, zależy co się uda kupić, ale wolę huggies

chusteczki nivea sensitive (ulubione, ale ostatnio nigdzie ich nie mogę dostać, nie wiem o co chodzi, wycofali???) albo pampers sensitive (ale wkurza mnie, że mają zapach)
 
to fakt, że niemiecka chemia jest "gut":-D a to znajomi jacyś, czy może oni wszystkim wysyłać mogą? jak tak to rzuć namiary:-)
 
A ja jakoś nie mogę się do huggiesów przekonać. nawet nie próbowałam, bo jak czytałam opinię na necie to zawsze rezygnowałam z zakupu....

Najgorsze jakie zdarzyło mi się używać to Happy (Bella)- zero wchłaniania i rozmiarówka totalnie do bani. Niezłe były z Rosmana, Babydream ale trochę sztywne po nasikaniu się robiły. Pomarańczowe pampersy nie miały elastycznych boczków...

Najlepsze białe pampersy ale i najdroższe. Niebieskie też są ok, więc teraz na noc te, a w dzień daddy z Biedrony- jak zmieniam co 3 godziny i kontroluję poziom zasikania to ok. Chłonność w miarę przyzwoita, boczki elastyczne.

Nef- chusteczek pampers sensitive używałam jak się Zu urodziła, ale zapach mnie wkurzał i kojarzył mi się z kupą. Kindii Dzidziuś z Cleanica są najfajniejsze dla nas, a teraz do tego Babydream się przekonałam. W końcu pupa już zaprawiona w bojach, więc już się tak nie szczypię jak była niemowlakiem- wszystko soft, sensitive i to najdroższe, bo pewnie najlepsze ( tak miałam).
Nivea na każdą pogodę mieliśmy w ubiegła zimę, był ok. Teraz planuję kupić Skarb Matki UV 20 i sztyft z tej samej firmy (na usta nos i policzki).a nos czyścimy solą ale jak coś tam zalega, albo jest katar. profilaktycznie raczej nie

Kropa- my za radą jeszcze ze szpitala, a potem od naszej pediatry i znajomej pediatry pupę smarujemy tylko po kupie i jak coś się dzieje. Profilaktycznie na noc nie daję. a sudocrem dla dziewczynek podobno nie wskazany, ale nie wytłumaczę dokładnie dlaczego...
 
Joaszka, a ja właśnie słyszałam, że Sudocrem dla chłopców nei wskazany, bo zakleja ujście cewki moczowej. Zapytałam pediatrę i powiedziała, ze owszem - ale jak nie będziesz dziecka myła tylko nakładała mu ciągle nową warstwę :D
 
w skrocie to u nas pampersy 4+.
chusteczki do tej pory pampers sensitive ale moj zamowil ostatnio inne od pampersa.ogolnie jest mi to obojetne.
z kosmetykow plyn do kapieli i szampon ale firm tutejszych (podobnie pasta do zebow).
mam taki jeden plyn ktory pieknie i delikatnie pachnie a pochodzi z firmy rituals (nie wiem czy znana w pl?)
zrazilam sie kiedys do j&j i jakos nie kupuje choc moze teraz byloby ok
wit d kazali 10 kropli (no ale pewie mamy inne skoro wam jedna kazali).dawalam 5 ale ostatnio stiwerdzili ze normy sie zmienily.a mleka pija 300 ml
 
Ostatnia edycja:
reklama
a ja dziś napisałam do dietetyka z serwisu konsumenckiego Bobovity i napisali, że żywię ok, ale trochę mało mleka, bo niby 500 ml dziecko w tym wieku powinno pić...

co do wit D. to zależy pewnie też jakie te krople mają stężenie (ile jednostek wit. D zawiera 1 kropla). ale to fakt, normy mogą być różne, ale 10 kropli to sporo, więc u Was może mniejsze stężenie?

suszycie swoim dzieciom włosy? bo moja choć nie ma grubych to słabo jej schną, więc muszę trochę suszarką podsuszyć, bo jak z takimi nie do suszonymi idzie spać, to rano ma takie siano...
 
Do góry