reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrówko i pielęgnacja naszych krasnali:)

Nam lekarka kazała już nie dawać. Mówi, że ciemiączko ładnie się zrosło, i teraz wit D tylko z pożywienia i słonka:-)a od jesieni zobaczymy
 
reklama
Ja nadal podaję. U nas ciemiączko jeszcze jest.
Motylek- ale Twoja córcia ma świetne włoski. Ja też już chcę spineczki zakładać :-) Świetne fryzurki, już macie dużo możliwości.
 
chyba mamy problem z pęcherzem...:-(
zaczęły się cyrki z nocnikiem, niby woła siusiu, a potem płacze, że jest sadzana. A do pieluchy sika. Jest odparzenie (może dlatego, że czesto podsikuje?) płacz przy kąpielli.
Zanim sie umówię do pediatry chciałam oddać mocz do analizy, ale nie udało mi się nic złapać, bo nie sikała do nocnika (próbowałam do pojemniczka)
Ale na jutro rano jestem zaopatrzona w woreczki do przyklejania dla niemowląt, powinno się udać... ale to dopiero na środę miałabym wynik i mogłabym iść do pediatry:-(
 
nef-co masz na mysli mowiac ze czesto podsikuje? Moja w pieluchy robi ,odparzenia nie ma.Jakie masz te pieluchy?Moze warto zmienic na inne?No i posmarowac czyms jak czerwone? a co do nocnika to moze po prostu jeszcze nie jest do tego gotowa?ja jakos jeszcze z tym czekam.Wierze ze trafie na moment.
 
eijf moja też nigdy nie miała odparzeń i cały czas używamy tych samych pieluch. No i oczywiście, że posmarowałam, więc tu jest lepiej (bo wczoraj było ogniście czerwone, jak nigdy wcześniej)
Nie chodzi też o nocnik (że nie lubi), bo używamy od baaardzo dawna.
Przez te pampersy po prostu nie wiem ile i jak często sika. To tylko moje spekulacje, że podsikuje. Takt sobie mysle, że jak sika normalnie - to dużo, rzadziej i do nocnika, to wtedy pupa nie ma za dużo kontaktu z moczem.
A jesli podsikuje, to mocz często drażni pupę i stad odparzenie.
 
Nef, to rzeczywiście mogą być objawy zapalenia pęcherza, albo bakterie w moczu. Ze zwykłego badania moczu nic Ci w każdym razie nie wyjdzie (a przynajmniej nic decydującego o sposobie leczenia), musiałabyś złapać jałowy mocz na posiew (z przemywaniem rivanolem dla odkażenia itp.) i dość długo czekać na wynik, więc tak czy siak goń do pediatry, podpowie Ci, co dziecku można podawać. Dorosłemu zaleca się zakwaszać mocz, czyli jeść i pić dużo kwaśnego (ja piłam wodę z duuuuużą ilością cytryny) i jeść żurawinę, choćby suszoną. Do tego Furagin, jeśli po nim nie przejdzie to antybiotyki. Nie mam pojęcia, jak jest z dziećmi, bo znam to tylko z własnego doświadczenia :(
No i podstawa, duuuuuuuuuuuuuuuuuużo picia w nią wlewaj, żeby się pęcherz płukał.
 
dzięki kropa
Gosia pije jak dotychczas, zacznę jej częściej dawać piciu.
No i chyba faktycznie nie ma co zwlekać i czekać na badanie moczu,spróbuję już jutro dostać się do pediatry:tak:
 
mam zalecenia furagin 3x dziennie, rano i po południu po 1/4 tabletki, a wieczorem 1/2
do tego Vit-C 5 kropli 3x dziennie i dużo pić.

Udało mi się w końcu złapać te siuśki, ale trochę to trwało, a pobliskie laboratorium tylko do 10, więc musiałam specjalnie gnać do rynku, bo tam cały dzień można oddawać próbki. Ale już po 15 powinny być wyniki.
 
reklama
Co do obcinania wloskow to wlasnie sie mialam poradzic, bo ostatnio jak moj maz byl u fryzjera to mu proponowali zeby dzieciom tez obciac wloski, bo podobnmo [potem odrastaja gestsze. Czy to rzeczywiscie moze byc prawda?

Co do mycia zabkow to nasze na pocatku bardzo chetne byly- to znaczy same dostawaly do raczki i bawily sie "niby myjac". Potem my mylismy i nawet sie cieszyly, ale ostatnio coraz gorzej nam to idzie i nie wiem uzpelnie czemu. Uzywamy Jordana tych z dziurka i jestem zadowolona. A moze czas na paste? Ktora polecacie? bo wiem ze duza czesc jest dla dzieci od 2 r.z.

Co do spinek, wsuwek i gumek do wlosow to w zasadzie tylko Olga ma na tyle dlugie wlosy zeby jej cokolowiek zakladac. I tutaj tez- na poczatku ok. Teraz jak tylko wyczai ze ma na glowie kitki to zaraz sciaga gumki i pozamiatane.... A taaaaaak slodko wyglada w kitkach! ;)
P1120482.jpg
 
Do góry