reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluszków

Monika_M

Mama Filipka
Dołączył(a)
4 Listopad 2008
Postów
1 039
Miasto
Lublin
Zgodnie z sugestią Agatki dodaję nowy wątek. Mam nadzieję że już niedługo wszystkie będziemy mogły podzielić się naszymi doświadczeniami i uwagami dotyczącymi pielęgnacji naszych milusińskich.
No to dziewczynki czekam na was :-D
 
reklama
Monia napisz,albo AGA bo na razie wy jestescie na bierzaco :tak: co tak naprawdę z kosmetyków jest potrzebne , co kupić na pierwszy ogień ze tak powiem, jak kapiecie? tzn z pielucha, leżaczek, tatusiowymi rękami ?
Czy pijecie herbatki?








 
Monia napisz,albo AGA bo na razie wy jestescie na bierzaco :tak: co tak naprawdę z kosmetyków jest potrzebne , co kupić na pierwszy ogień ze tak powiem, jak kapiecie? tzn z pielucha, leżaczek, tatusiowymi rękami ?
Czy pijecie herbatki?








Słuchaj ja kupilam na początek żel do mycia maluszków nivea i oliwkę też nivea. A teraz dokupiłam emulsję do kąpieli oilatum bo mój Fifi ma strasznie suchą skórę (ale jeszcze nie wypróbowałam). A maluszka kąpie narazie moja mama bo ja się jeszcze boję :-D a do wanienki wkłada poprostu pieluchę tetrową. A co do kosmetyków jeszcze to używam sudocremu na pupcię:tak:.
Jeżeli chodzi o chusteczki nawilżane to polecam chusteczki Dzidziuś firmy Cleanic- są bardzo dobrze nawilżone i nie podrażniają pupci malucha (u mnie jak narazie nie sprawdziły się chusteczki Bambino i Happy- jak dla mnie są za suche i jak się chce dokładnie umyć pupę to rysują malucha bo trzeba troszkę trzeć).
No nie wiem co jeszcze napisać :-D jak sobie przypomnę to dopiszę ;-)
Aaa co do herbatki - to ja żadnej nie piję bo jak narazie (odpukać) problemów z pokarmem nie mam tzn z brakiem, bo w jednej piersi mam go nawet za dużo i wkurzam się jak muszę nią nakarmić bo mi się mały krztusi.Tak więc herbatkę to kup sobie po porodzie już jak będzie jakiś problem
 
Ostatnia edycja:
Ja cherbacie popijam bo pokarmu było mało - od wczoraj jestem mleczarnią :-D ale pokarm odciągam i zawoże małemu , mam nadzieje że jak już wyjdzie ze szpitala nadal będe mogła go karmić. w moim przypadku ważny jest też dobry laktator - ten z aventu sie niesprawdził , kupiłam medele elektryczną jst rewelacyjny i ułatwia mi ściąganie
O innych tematach i pielęgnacji nic niestety niewiem , ale jak tylko OSKAREK wróci do domku to sie dowiem , a do szpitala poprosili o sudokrem , oliwke penaten i smoczek uspokajający
 
Tu też w skrócie opowiem o duńskich zwyczajach:).
Michalinka jeszcze nie była kąpana ani myta, starto z niej tylko maź po porodzie. Tu zaleca się kapanie po 5 dniu, zeby wszystkie resztkio mazi wsiakły w skórę. Jak na razie jej to nie szkodzi.
Pupę po przewinięciu też czyściliśmy zwykłą wodą i nic więcej (tak nam kazano), pępek w ogóle zostawiliśmy w spokoju - jak na razie nie ma problemów ze skórą ani z niczym. Kikut odpadł dziś i nie wygląda to jakoś źle.
Jutro już ją chyba umyjemy, przetrzemy oczka, wprowadzimy jakieś kremiki po przewijaniu...
 
Tu też w skrócie opowiem o duńskich zwyczajach:).
Michalinka jeszcze nie była kąpana ani myta, starto z niej tylko maź po porodzie. Tu zaleca się kapanie po 5 dniu, zeby wszystkie resztkio mazi wsiakły w skórę. Jak na razie jej to nie szkodzi.
Pupę po przewinięciu też czyściliśmy zwykłą wodą i nic więcej (tak nam kazano), pępek w ogóle zostawiliśmy w spokoju - jak na razie nie ma problemów ze skórą ani z niczym. Kikut odpadł dziś i nie wygląda to jakoś źle.
Jutro już ją chyba umyjemy, przetrzemy oczka, wprowadzimy jakieś kremiki po przewijaniu...
Całkiem inne te zwyczaje niż u nas, ale chyba bardziej naturalne, u nas moczą te dzieci codziennie już na oddziale:baffled:
 
Czy pijecie herbatki?

Aaa co do herbatki - to ja żadnej nie piję bo jak narazie (odpukać) problemów z pokarmem nie mam tzn z brakiem, bo w jednej piersi mam go nawet za dużo i wkurzam się jak muszę nią nakarmić bo mi się mały krztusi.Tak więc herbatkę to kup sobie po porodzie już jak będzie jakiś problem

Ja cherbacie popijam bo pokarmu było mało - od wczoraj jestem mleczarnią :-D

Mnie po porodzie zamiast herbatek doradzili pic kompocik z jablek i bawarke (herbata z mlekiem) Pilam codziennie i na brak mleczka w cycusiach nie nazekalam ani ja ani corcia ;-)
Polecam serdecznie :tak:
Tym razem tez bede pila te spacjely bo smakuja mi bardzo :-D:-)
 
Mnie po porodzie zamiast herbatek doradzili pic kompocik z jablek i bawarke (herbata z mlekiem) Pilam codziennie i na brak mleczka w cycusiach nie nazekalam ani ja ani corcia ;-)
Polecam serdecznie :tak:
Tym razem tez bede pila te spacjely bo smakuja mi bardzo :-D:-)
kompocik to mamuśka już mi obiecała,że przyniesie do szpitala, ale bawarki nie cierpię a fujjjjjjj:no:, a co do mleczka to od 4 dni cieknie mi samo i moczy bluzki chyba zacznę nosić wkładki, bo obciach nieziemski, zwłaszcza ostanio jak skapnęłam się ,że mam plamy na bluzce w sklepie:szok::-D
 
reklama
Do góry