reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji i zdrowiu naszych maluszków:)))

reklama
Moja czasami jak już sie tak spina że robi się czerwona i nie chce pójść to krzyczy z nerwów, ale nie płacze... a ta ulga na buzi i spokój po bąkalu są bezcenne:)

moja ma tak samo:))))))))

magda wu
u nas ten sam problem ale od tygodnia przemywam rumiankiem i widze poprawe- nie jest jeszce do konca dobzre ale lepiej. jesli to u ciebie nie pomaga to moze sproboj tej herbaty a jak nie to po kropelki do pediatry.
 
Ostatnia edycja:
u mnie na główce tez przesuszenie :( zastanawiam się czy to nie od emolium.... mamy z podobnym problemem czy używacie emolientów do kąpieli?

Ja nie uzywam,a mała ma super skórke.Jak sie przesuszała to dosłownie kilka razy dałam do kapieli oliwke.Połozna własnie przestrzegała przed bezpodstawnym uzywaniem wszelkich emolientów,tam jest najczęsciej parafina,a ona zatyka pory.I pamietajcie,że smarując główke oliwką do wyczesywania trzeba potem obowiązkowo zmyc tę oliwke ,najlepiej mydelkiem,bo łatwo zatkać pory a w cieple rozijaja sie grzybki i stad robia sie te żółte łuski.
 
Ostatnia edycja:
Bombusiu u nas z bąkami tak samo. Mały robi kupy coraz rzadziej, zszedł do jednej dziennie (co też mnie martwi, czy nie za rzadko), ale bąki są cały czas i ewidentnie go męczą. Bączy i płakusia :(
Dziewczyny mam temat ropiejące oczko. Nie mozemy sie pozbyć ropki przez 2 tygodnie, przemywałam solą fizjologiczną i rumiankiem. Macie jakieś doświadczenia z tym tematem?
wiesz moja coreczka miala ropiejace oczy , przemywalam je najczesciej herbata, bo rumianek moze uczulac ale i tak nic to za wiele nie dawalo. Lekarze jednak nie wiele mi chcieli pomoc - powiedzieli ze do roczkuy powinno przejsc no i fakt przeszlo w okolicach 11 miesiaca jej zycia. ( a oczywiscie po wyjsciu ze szpitala dostalam na to antybiotyk w kropelkach i masc - nic nie pomagalo).
 
Wiecie co kobietki... Ja jestem "okularnikiem" i mam często problemy z zapaleniem spojówek. Każdy okulista mi powtarzał, żeby z oczami nie kombinować samemu, czyli nie przemywać herbatą ani innymi ziołami tylko do lekarza, ponieważ oko jest to zbyt delikatny organ żeby tak samemu próbować leczyć..
 
a nasz maluszek ma ciemieniuche :( codziennie godz przed myciem nakladamy oliwke i czeszemy, potem na to czapeczke i tak jest z godz, potem znowu czesanie i do mycia. myjemy szamponem hippa. i po kapieli znowu czesanie. dobrze robimy?? bo juz nie wiem. kurcze strasznie to wyglada. czy u Was tez sie pojawila ciemieniucha? i jak z nia walczycie?
 
riba wiele znajomych walczyło z ciemieniuchą długo, dopiero szampon w piance mustela pomógł i to błyskawicznie, w sumie każda była bardzo zadowolona, efekty rewelacyjne, więc może spróbuj.
 
reklama
Do góry