reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

hmm.. to dałyście mi do myślenia z tymi tabletkami. Ja sama nie wiem, kiedyś brałam Jasmin i po nich przez peirwsze miesiace strasznie się wkurzałam,ale potem nie było efektów ubcznych, poza cellulitem strasznym :/
Ciekawe jak bedzie po innych..

Agrafko ja uzywalam tych jasmin po pierwszym porodzie i mialam to samo co ty... ciagle bylam wkurw.... az w koncu zaczelo mi to samej przeszkadzac... wkurzalam sie na siebie ze sie wkurzam, odstawilam je i mi przeszlo.... jesli chodzi o anty teraz to tez niewiem, do wizyty zostaje nam gumoleon ale potem zobaczymy moze moja ginka mi zaproponuje cos ciekawego. A jesli chodzi o pierwszy raz po cc to ja mam juz za soba;) wszystko byloby ok gdyby nie ta suchosc... ;/ ale sa i na to sposoby! :)
 
reklama
buziak ja mialam implant i jest to wkladane pod skore na ramieniu od wewnetrznej strony, znieczulenie mialam bo skora musiala byc troche nacięta:tak: implant ma wielkość zapałki, nic nie czuć jak jest wlozony, chyba ze jak sie dotyka tego miejsca ale nic nie boli itp.
Ja bylam bardzo zadowolona i polecam, u nas ten plus ze byl za darmo.
Zaklada sie go na 3 lata, tyle dziala, mozna wcześniej wyciagnac, ja wyciagnelam po kilku miesiacach bo chcielismy sie starac o drugie wlasnie. A zalozylam go bo nie trzeba o niczym pamiętac:-)
 
Ja myślałam, że dostałam pierwszą miesiączkę po, ale albo to była najkrótsza miesiaczka świata (1 dzień) albo dziwny połóg :eek: W każdym razie dzisiaj zaliczyłam swój pierwszy raz "Po" i było suuuuuper:-D Zero bólu, 100% przyjemności :sorry:



Teraz siedzę i czytam o antykoncepcji.

Mam już 2 dzieci, trzeciego nie planuję.. hormony mi nie odpowiadają, bo bardzo źle na nie reaguje, ale najgorsze, ze kompletnie tracę zainteresowanie mężem i seksem w ogóle :szok:

Przez ostatnie 3 lata jechaliśmy na gumkach i poza brakiem wycieku po :-p nie ma ta metoda zbyt wielu plusów.

Teraz zastanawiam się nad spiralą. Wczesnej jej nie rozważałam, bo myślałam o dziecku, ale teraz.... cóż...czy któraś ma jakies z nimi doswiadczenie? i od razu mówie ze nie chodzi mi o mirenę, bo to tez hormony:baffled: Czy miesiaczki są naprawdę tak uciązliwe? dłuższe i boleśniejsze???
 
a ja wlasnie sie szykuje na pierwszy raz po 9 miesiacach ... jestem juz po okresie, tabletek jeszcze nie biore bo musze zaczac z 1 dniem okresu a teraz kupilam w srodku jego trwania ;p no ale raczej tak szybko raczej pelna plodnosc nie wraca;p
 
buziak ja mialam implant i jest to wkladane pod skore na ramieniu od wewnetrznej strony, znieczulenie mialam bo skora musiala byc troche nacięta:tak: implant ma wielkość zapałki, nic nie czuć jak jest wlozony, chyba ze jak sie dotyka tego miejsca ale nic nie boli itp.
Ja bylam bardzo zadowolona i polecam, u nas ten plus ze byl za darmo.
Zaklada sie go na 3 lata, tyle dziala, mozna wcześniej wyciagnac, ja wyciagnelam po kilku miesiacach bo chcielismy sie starac o drugie wlasnie. A zalozylam go bo nie trzeba o niczym pamiętac:-)

czyli to rowniez same hormony:sorry:

no ale raczej tak szybko raczej pelna plodnosc nie wraca;p​

nie byłabym tego taka pewa hehe
wrecz powiedziałabym ze nie masz racji - kobieta jest bardziej płodna ;))

myslisz ze czemu wsrod naszych rowiesnikow ma rodzestwo tylko z roczna roznica wieku ???

tak po chłopsku - po porodzie to wszystko jest jeszcze na swiezo "odblokowane" i o klejna ciaze wcale nie ciezko;-)
 
madzia sa zastrzyki. Zdaje się ze raz na 3 msc sie bierze. I nie wolno sie spóźnić z kolejnym.

I tez mam dylematy co wybrać. Może implant? Ale nie wiem czy w polsce sa. Bo gumek też nie lubie....

implanty to by było dla mnie chyba najlepsze rozwiązanie i te zastrzyki też a ile to kosztuje?
czytałam o spiralce i troche się tym przeraziłam zwłaszcza ze ja czesto choruje na pęcherz i mam bolesne miesiączki nie wyobrażam sobie jakby mi to miało się wzmocnić po spirali
 
Kurde też już mam straszną chcicę na sex, ale jeszcze musze kilka tygodni poczekać. Większość szwów jeszcze mam, choć swędzą juz jak cholera. Mam nadzieję, że nie będzie bolało
 
Ja już po wizycie u ginekologa. Wszystko się super zagoiło. Pobrał mi cytologię i czekamy na wynik. Dostałam tabletki antykoncepcyjne na 3 miesiące i jak będą mi odpowiadać, to zostaną, a jak nie będziemy szukać czegoś innego.
Teraz będę się czuć spokojniejsza, bo współżyjemy już od jakiegoś czasu :)
 
Ja doszłam do wniosku, że skoro dobrze sie czuję i nic mnie tam nie boli to pozwolenia od lekarza nie potrzebuję :-D Jest super po tak długim poszczeniu :eek: (m miał opory w ciązy) W połowie lipca idę do gina i pogadam z nim o antykoncepcji, choć dużego wyboru nie mam:baffled: Na razie gumeczki są ok, ale tak na dłuższą metę to mam juz ich dość:confused2:

Widzę jednak że większość na tabletki się szykuje.
 
reklama
eh.. ja nie chcę tabletek, wkurza mnie jak hormony zaczynają mną rządzić. Spirala mnie przeraża, ale może musze o niej poczytać..
Ale tak generalnie to chyba powinniśmy pogadać z małżonem o tym czy zdecydowanie skreślamy opcję 3 dziecka (bo on kiedyś był jak najbardziej za, widze ze teraz już niekoniecznie :-)). Bo mi to na razie nie przychodzi prze gardło, jakoś powiedzenie, ze nie chcę mieć wiecej dzieci sprawa że czuję się - stara. Wiem, ze to głupie,a le w wielu sferach po tej drugiej ciaży coś mi się w głowie porobiło :-D:-D
No w każdym razie chyba od tego powinnam zacząć myślenie o antykoncepcji - dopuszczam wpadkę, czy nie.
A do gina na kontrolę idę w połowie lipca, miałam szwy wewnętrzne, chyba zresztą włąśnie zaczęły się rozpuszczać i wypadać, chcę zeby to najpierw zobaczył.
 
Do góry