reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co nowego w buteleczce i w miseczce...

A kiedy właściwie już TRZEBA korzystać z niekapka? Bo ja na razie nie myślałam o zakupie takowego. Mleczko i herbatkę podaję ze smoka, bo mała nie ma żadnego problemu z przejściem pierś-smoczek. Czasem w trakcie jednego karmienia nawet bywa tak, że najpierw pije z cycka, potem trochę z butelki a na koniec znowu z cycka i pieknie jej to wychodzi :happy:
A dziś w końcu kupiłam smoczki Aventu poziom 2 i 3, bo do tej pory mała piła ze smoka dla noworodków heh :dry:

W ogóle nie trzeba, ale to jest niesamowita wygoda, kiedy dziecię samo już trzyma sobie picie i co chwilę wylewa. A teraz ja kupiłam go tylko dlatego, że mała nie chce ciągnąć z butli. Teraz mogę przynajmniej sobie wyjść w razie potrzeby na dłużej.
Nie wszystkie dzieci tak łatwo się uczą pić z niekapka, niedawno czytałam gdzieś na formum, jak jakaś mama się skarżyła, że uczy synka już prawie miesiąc a on nie może załapać, że trzeba go zassać, tylko gryzie ustnik (nie wiem w jakim wieku był ten chłopiec).
 
reklama
moja Milenka tez nie ma problemu z przejsciem z cyca na smoczek.codziennie wieczorem mała je cyca , później butelka i znów cyc. he he:-D:-D
 
Jakoś mój maluch nie chce pić z butli(chciałam dac mu herbatki).Najbardziej to lubi silikonową łyżeczkę,jak się zbliżam,to otwiera dziobek jak głodny ptaszek.Może spróbuję z tym niekapkiem z Aventu.
 
Moja tez nie uznaje niczego poza piersią! Z jednej strony ciesze sie ze tak dobrze idzie nam karmienie ale z drugiej to straszne uwiązanie. W sobote bede musiała zostawic niunie u mamy na wieczór i czesc nocy i nie wiem jak ona sobie poradzi z karmieniem dziecka , ktore nie tyka butelki....obawiam sie ze bedzie taki ryk, ze bede musiała wrocic z wesela przyjacioł i karmic dziecko.
Z reszta w ogole strasznie przezywam to sobotnie wyjsie bo jeszcze nie zostawiłam malutkiej na dłużej niz godzine:no: a teraz musze na jakies min. 8h:sick:
 
madzix może jeśli nie będzie chciała z butli to nich spróbuje twoja mama dać jej łyżeczką :tak:

Ja też miałam takie obawy bo mała nie chciała pić z butli ale położna mi powiedziała że żadne dziecko samo się nie zagłodzi i jak będzie naprawdę głodne to wypije z butli :tak:
 
Nie wiem czy to któras z Was o tym sposobie pisała...Jak nie Wy to gdzies to czytałam...:-)
Włożyć swój palec dziecku do buźki i jak zacznie ssać to kącikiem ust włożyć strzykawkę i tak podawać mleko.
Tak więc madzix, może taki sposób się u Ciebie sprawdzi...
 
Ja w pierwszych dniach życia Milenki podawałam jej mleczko strzykawką, bo położna mnie postraszyła że nie będzie chciała potem piersi ssać jak podam butelkę. Ale zawsze miałam stresa czy nie psiknę jej za dużo i nie zacznie się dławić :baffled: Wydaje mi się, że ta metoda jest dobra przy noworodkach, strzykawkę miałam maleńką... 5ml, nie wyobrażam sobie teraz podawać dziecku 120ml ze strzykawki :no:

madzix próbowałaś niekapka? A może kształt smoczka był nieodpowiedni?
Milenka nie chce wogóle pić z butelki NUKa, jedynie smoczki Avent jej odpowiadają.
 
Joasiek buziaki dla Milenki z okazji 3 miesięcy;).Nasze dziewczynki są przeciez z tego samego dnia;).
Wczoraj lekarz mi mówił,że jak karmię piersią to nie powinnam nic innego podawać do 5-6 m-ca.co wy o tym sądzicie?poza tym ostatnio musiałam pare razy dokarmić małą na wieczór,bo było jej mało.podalam jej nan1 i dobrze go stolerowała,a lekarz mi powiedział,że mogę uczulić w ten sposób dziecko na mleko krowie...juz nic nie rozumiem,przecież nie będę jej glodzić...
 
Po czym wnioskujesz,ze mala byla glodna?:confused:Skoro juz tak dlugo karmisz piersia,to watpie w to:tak:.
Ja chcialabym karmic piersia do ukonczenia przez Kondziorka 6 miesiecy:tak:.Jesli jednak przestanie ładnie rosnac,to wprowadze nowe pokarmy,moze jakies kleiki,ale wszytko na bazie MOJEGO mleka;-):tak:
 
reklama
A co do uczulania na mleko krowie,to nie jest powiedziane,ze wystepuje ono u kazdego dziecka.Albo uczulenie jest albo go nie ma.jesli jest i sie podaje dalej to mleko,to faktycznie taka nietolerancja moze sie utrwalic.Jeśli bedzie sie unikac,to może przejsc i pozniej nie wystepowac.
 
Do góry