reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coraz blizej do...PORODUUUUU ;-)

Sorga:-) , ale to nie chodzi o to że zrobisz kupę z bólu. Po prostu tak jesteśmy zbudowane, że za parcie porodowe odpowiadają te same mięśnie co przy robieniu kupy. Czasem jak nie możesz zrobić to się napinasz - i dokładnie identycznie robisz przy porodzie. No i niestety, chcesz czy nie, jak przesz, to wypychasz nie tylko dziecko ale i to co Ci zalega. Dlatego też lewatywa nie jest złym pomysłem. Też o tym myślę, bo będę się lepiej psychicznie czuć. Choć jak mówiłam, nie dali mi jeść w szpitalu od 18tej poprzedniego dnia aż do końca porodu, ok. 12tej byłam w kibelku i się załatwiłam, więc przynajmniej teoretycznie nic nie powinno mi w brzuchu siedzieć. A jednak....
No i niestety do tego parcie jest tak mocne, że większość kobiet skarży się potem na hemoroidy. Nic przyjemnego nietety.
 
reklama
Dzagud to super ze nie czulas skorczow! Ja tez tak chce!!!:-) Ale z ta kupa to niezle jazdy! Kurcze u nas lewatyw nie robia a i ja sama w zyciu nie robilam wiec teraz nawet bym nie probowala a jak bym wziela cos na przeczyszczenie to z moim szczesciem bym dostala rozwolnienia i dopiero by bylo:szok: No coz co ma byc to bedzie ale kupe przed mezem i obcymi na stol walnac to niezle przezycie jak dla mnie!:tak:
 
Sorga z jakiego powodu możesz mieć wskazania okulistyczne do cc? Mnie dopiero czeka wizyta u okulisty i jestem ciekawa, co powie... Mam krótkowzroczność + przecienienia siatkówki z kilkoma małymi perforacjami...

A jak się w domu robi lewatywę? W życiu nie miałam ale ta myśl staje się kusząca, w obliczu publicznej kupy ;-)
 
Esia... to w szpitalu ci zrobia lewatywke, jak powiesz ze chcesz...

Choc w domu tez mozna - slyszalam, ze to naprawde swietny sposob oczyszczania organizmu.

Idziesz do apteki - daja ci taki lejek z rurka wkladasz go do pupy hehehe
mozesz taki roztwor kupic co tam wlewasz albo wode zwykla...hehe

dobre koncze...ja nie mialam, ale mialam kolezanke ktora od tego byla uzalezniona - ona i jej cala rodzina robili sobie na wzajem...wg jakies ksiazki jakiegos goscia z rosjii...
pamietam tez, ze tez robili kuracje oczyszczajaca cytrynami. Chyba miala wypic przez 10 dni sok z 200 cytryn czy cos...przychodzila z takim wyciskaczem do pracy i sobie wyciskala tak z 20 i ila na czczo...fuujj

ale chyba ja oczyscilo, bo najpierw to jej jakies dziwne syfki wyskoczyly na calym ciele, wygladala jak tredowata, - mowila, ze jej sie organizm czysci w ten sposob, ale pod koniec juz nie miala nic...i chyba nie jadla po tych cytrynach...no coz, zeszlam z tematu hehehe

co do lewatywy - ciekawostki, to w NY chozi sie na prywatne sesje gdzie ci robia lewatywe i placisz 80 dolcow za taki "luxus"...hehehe

A tak wacajac na temat ciazowy to niestety przy parciach rozne rzeczy wychodza wiec tak dla psychicznego konfortu, ja bede juz w drzwiach prosic o lewatywke ;-)
:-)
 
Esiu wskazania do cesarki sa gdy jest słaba przylepność siatkówki do oka i istnieje groźba odklejenia, zagrożenie to dotyczy głównie krótkowidzów.

oczyścić jelita można także czopkiem, niekoniecznie wodą, dzieciom kiedyś sie robiło kawałeczkiem mydła(tak słyszałam ale się nie znam). Generalnie ja się odwołam do czopków bo sama sobie tam nic nie wleje zadny lejkiem. Najbardziej neutralna jest gliceryna w czopkach chyba.
 
Sorga, ja o czopkach nie slyszalam.
ten lejek to chyba starodawna metoda ;-) Nie wiem bo sie tym nie interesowalam...
ale mysle ze bym sobie lewatywke strzelila bo czuje sie ociezala i w ogole struta bo ogromnej ilosci swinstw ktore wchlaniam.
Czy w ciazy tak samemu moze lewatywkowac z tym czopeczkiem?? czy to bezpieczne?
mam nadzieje, ze sie nie uzaleznie...;-) hehe
 
reklama
w piatek ide do mojej gin więc sie spytam jakie mamy alternatywy, szczególnie że zaparcia sa moja codziennością :( ale nie próbowałabym niczego bez konsultacji z lekarzem anni;-)
 
Do góry