reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

Hej, u mnie dziś 101.

Mierzę cukier od 4 dni i po posiłkach mam ok a ten na czczo zawsze za wysoki ( 95-103). Jak powinno się na kolację jeść żeby ten cukier na czczo był w normie ? Mi powiedzieli że mam jeść dwie kolację i na ta druga max do 21.30 mam zjeść jogurt z płatkami owsianymi bądź o dziwo pół białej bułki z jogurtem, maslanka kefirem lub twarożkiem. Póki co to nie działa jak powinno ...[emoji52]
Ja też jadłam ostatni posiłek przed 22 i mimo diety nie udało się uregulować cukru na czczo. Teraz jestem na insulinie.
A mi na ostatnią kolację kazano zjadać kromkę zdrowego chleba z czymkolwiek.
 
reklama
Ja też jadłam ostatni posiłek przed 22 i mimo diety nie udało się uregulować cukru na czczo. Teraz jestem na insulinie.
A mi na ostatnią kolację kazano zjadać kromkę zdrowego chleba z czymkolwiek.
Mi kazali jeść kromke chleba ale tego, ktory mi pasuje z nabiałem i popic kefirem. Moim zdaniem to nic nie zmienia. A w książeczce od glukometru faktycznie jest buła pszenna ale cała 1/3.
 
Dzien dobry. Tak spalam dzis, ze az lekko ćmi mi glowa. Chyba sie przespalam Maz mowi, ze jak przyszedl do lóżka to chrapałam. Dziecka w nocy nie slyszalam w ogole Ostatnia kolacja weszla przed 23, o 7:30 cukier 79. Na sniadanie maz zrobil mi pszenny chleb, no i to byl blad -139. A dzis moja i tesciowej impreza urodzinowa i nam zamiar zjesc kawalek tortu, na ktory mam przyzwolenie od lekarki.
 
Dzien dobry. Tak spalam dzis, ze az lekko ćmi mi glowa. Chyba sie przespalam Maz mowi, ze jak przyszedl do lóżka to chrapałam. Dziecka w nocy nie slyszalam w ogole Ostatnia kolacja weszla przed 23, o 7:30 cukier 79. Na sniadanie maz zrobil mi pszenny chleb, no i to byl blad -139. A dzis moja i tesciowej impreza urodzinowa i nam zamiar zjesc kawalek tortu, na ktory mam przyzwolenie od lekarki.
No pewnie, że zjedz. Ja na urodzinach mojej córki próbowałam i torta i ciasta. Nie odważyłam sie na cały kawałek ale mężowi podbierałam z talerza :) 139 to jeszcze w normie ale w sumie już cudem :)
 
Mi kazali jeść kromke chleba ale tego, ktory mi pasuje z nabiałem i popic kefirem. Moim zdaniem to nic nie zmienia. A w książeczce od glukometru faktycznie jest buła pszenna ale cała 1/3.
slodkatrojeczka i faktycznie taka ostatnią kolację jesz i masz na czczo cukier w porządku ? A o której ten ostatni posiłek jesz ?
 
slodkatrojeczka i faktycznie taka ostatnią kolację jesz i masz na czczo cukier w porządku ? A o której ten ostatni posiłek jesz ?
Powiem Ci, że ja cały czas mam cukier 86-92 niezależnie od tego czy zjem czy nie. Jadam o 21.30 ostatni posiłek ale wczoraj nie miałam ochoty i zjadłam o 19. A spać chodzę zwykle 22-23.
 
reklama
Powiem Ci, że ja cały czas mam cukier 86-92 niezależnie od tego czy zjem czy nie. Jadam o 21.30 ostatni posiłek ale wczoraj nie miałam ochoty i zjadłam o 19. A spać chodzę zwykle 22-23.
Zazdroszczę, ja mam nadzieję że jak coś jeszcze pokombinuje to też uda mi się to wyregulować.

Jeżeli chodzi o lody to muszą być koniecznie takie normalne ze sklepu ? A jakbyś sobie parę mrożonych śliwek, czy maliny zblendowala, połączyła z jogurtem naturalnym i na 15 minut to zamrażalnika wstawiła ? Takie połączenie chyba jest ok ?
 
Do góry