reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik kulinarny

Ja mogę wam polecić przepis na kotlety mielone 'inaczej'
Przygotowujecie mielone na klopsy jak zawsze (mielone, namoczona bułka, sól, pieprz, jajko, pokrojona drobno cebula)

ale dodajcie do tego drobno pokrojaną w kawałki paprykę czerwoną (ja dodałam około pół papryki) i trochę oliwek (ilość zależy od tego ile mięsa robicie) Ja na 60dkg miesa dałam z 8-10 sztuk pokrojonych na drobno czarnych oliwek.

Kotleciki są pyszne:)
 
reklama
Do Szkrabkowego przepisu na zupę-krem z dyni pozwolę sobie coś dodać od siebie :rolleyes2:. Żeby było szybciej i prościej bulion nie jest potrzebny. Jak się ktoś uprze to wystarczy jedną kostkę drobiową dorzucić. Ja zalewam po prostu wodą, zupa nic nie traci na smaku, może reszta przypraw tworzy smak. Bo oprócz curry dla lepszego smaku dodaję łyżeczkę imbiru (w proszku) i kopiastą łyżeczkę słodkiej papryki (też taka w proszku). Im więcej imbiru dacie tym bardziej pikantna będzie. Ale nie ostra :-). Polecam :tak:.
 
Do Szkrabkowego przepisu na zupę-krem z dyni pozwolę sobie coś dodać od siebie :rolleyes2:. Żeby było szybciej i prościej bulion nie jest potrzebny. Jak się ktoś uprze to wystarczy jedną kostkę drobiową dorzucić. Ja zalewam po prostu wodą, zupa nic nie traci na smaku, może reszta przypraw tworzy smak. Bo oprócz curry dla lepszego smaku dodaję łyżeczkę imbiru (w proszku) i kopiastą łyżeczkę słodkiej papryki (też taka w proszku). Im więcej imbiru dacie tym bardziej pikantna będzie. Ale nie ostra :-). Polecam :tak:.

Oooo.. no proszę - sama wypróbuję te przyprawy :-) dzięki dzag.

Z kostką - tak, owszem, zdecydowanie szybciej, ale ja nie używam kostek dlatego napisałam bulion - czy ktos zrobi od zera (drobiowy, warzywny czy jakikolwiek) czy weźmie rozpuści kostkę w wodzie - to juz pozostawiam decyzję kucharce ;-)
 
Ja tez bez kostki ;-) Ale sama wodę leje, po prostu lubię smak dyni (ziemniaków też mniej daję) i nie miesza mi się z bulionem. Ale to wszystko kwestia smaku. Różne możliwe opcje przetestowałam, bo od kilku lat robie zupę dyniową, i jakoś tak mi najbardziej smakuje. Każdy musi sam potestować na swoich kubkach smakowych :-D
Ehhh, w przyszłym tygodniu znowu zrobię, bo mi smaka narobiłaś ;-)
 
Dzag - aaaaaa nie zrozumiałam :D to prawda wariacji jest masa.
Ją czasem dodaje cukinie. A
A ziemniakow daje tyle bo lubie ich posmak w tej zupie :p
 
mamuski poprosze was o dobry przepis na ciasto na gofry:-D dostalam gofrownice taka ze zwierzatkami ale potrzebuje dobre przepisu na ciasto a takiego wstyd sie przyznac nei mam:-p wiec poratujcie:tak:
 
20151102_130429.jpgzawsze robię z tego przepisu:)
 

Załączniki

  • 20151102_130429.jpg
    20151102_130429.jpg
    29,6 KB · Wyświetleń: 103
reklama
Do góry