reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki i suplementy dla mam i dzieci

Dzięki dziewczyny :)
Mi lekarz też żadnych nie zalecił powiedział, że mam sama wybrać..
Dał mi reklamówkę z jednych witamin ale one kosztują prawie 50zł za 30 tabletek więc troszkę za dużo.

to że drogie nie znaczy że dobre, moja siostra po jednych właśnie takich z reklamówki to miała wymioty takie że szok.... no nie wiem musisz sama się na któreś zdecydować ja wzięłam Falvit bo siostra brała i czuła się super więc poszłam w jej ślady :)
 
reklama
Strasznie drogie, ja biorę Prenatal Classic i płacę 46 zł za 90 tabletek. Są też inne rodzaje i chwalę sobie, mimo okropnych wymiotów, nie miałam żadnych niedoborów.
 
Widze ze tez macie dolegliwosci typu zatoli czy okrutne przeziebienie. Ja przeszlam 2 tyg przezioebienie w 6 tyg ciazy, bez apapu tylko czosnek i miod i inne tam domowe, wykonczyc sie mozna. teraz zas jak juz moge wziac apap to mam okropne bule migrenowe na ktore apap nawet w 10% nie pomaga.. masakra ale jakos trzeba dac rade dla bobusia:)
 
W większosci tych witamin jest wit A szkodliwa niby dla dziecka czy słyszalyscie cos na ten temat?Niby ktos kiedys mi powiedzial że to są takie ilosci ze niby nie szkodzą ale ja się i tak martwię :( Ja również falvit teraz stosuje a wczesniej femibion ale jest bardzo drogi i do tego nie ma żelaza które u mnie akurat jest wazne bo kiedys miałam problemy z niedoborem żelaza
 
a ja się właśnie zastanawiam nad witaminkami, wyniki mam idealne ale może jakiś wspomagacz by się przydał:):) na przyszłość żeby maleństwu niczego nie zabrakło, ostatnio jak byłam w aptece to się przyjrzałam tym wszystkim specyfikom:):)tyle tego jest,że nie mam pojęcia na co się zdecydować:( podpytam moją gin może ona coś poradzi:):)a jak na razie jako dopalacze będę się opychać warzywkami i opijać marchewkowym sokiem:)
 
hej dziewczyny , od wczoraj biorę falvit i widzę że jest w nim wit A, w książce ciężarówką przez 9 mcy jest napisane zeby wystrzegać się wit a gdyż to szkodzi dziecku.może wiecie jak to jest?
 
Z tą witaminą A to jest tak, że w tych wszystkich suplementach dla ciężarówek musi być, bo jej niedobór jest tak samo groźny jak jej nadmiar. Z tego co się dowiedziałam jest ona w tych suplementach w formie karotenu, który jest mniej szkodliwy, czy coś takiego. Poza tym ta wit. A nie zaspokaja 100% dziennego zapotrzebowania. Ja biorę femibion natal i tam beta- karoten zaspokaja 63% dziennego zapotrzebowania. Ponadto poleciła mi go farmaceutka, bo zawiera dużo kwasu foliowego.
Femibion Natal Classic, tabletki, 60 szt - Portal Dbam o Zdrowie
 
reklama
Jestem bardzo przeziębiona, mam zawalone zatoki i żeby było mało bardzo bolą mnie plecy...zadzwoniłam do lekarki wczaraj i moge Wam zdradzić jakie leki w ciąży brac możemy na takie dolegliwości. Rutinoscorbin lub Rutinacea, Sinupret lek ziołowy na zatoki i maść końska na plecy z umiarem. Na zbicie gorączki Apap..
 
Do góry