reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Piękna pogoda, a u nas kuźwa taki smog, że nie wyjdę z małą nawet na pole. Z plecami męża coraz gorzej, chyba ma rwę kulszową.
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Ja też przymierzam się właśnie do puzzli piankowych bo na kocu mała mi ślizga.
Mam pytanie ile całodobowo zjadają wasze maluchy karmione mm? moja zjadała między 750-800ml ale od paru dni jest katastrofa zjada na jedno karmienie 90 i wypluwa smoczka językiem, bije rączkami, pluje.. nie wiem co się dzieje bo w sumie to daje nam na dobę niecałe 600ml;/ i znów pojawiły się wieczorne akcje płaczowe a podobno kolka po 3 mies mija a u nas po 3 mies gorzej;/.
A tak w ogóle w jakiej pozycji karmicie swoje dzieci butelką? bo może źle ją trzymam i to ją złości chociaż do tej pory nie było aż tak źle a nic nie zmieniła?
W ogóle pojawił się też problem z zasypianiem.. pominę że przeważnie zasypia na rękach bo odłożona do łóżeczka wpada w histerię;/ ale teraz nawet noszenie na rękach w becie albo bez ją drażni. W ciągu dnia przesypia między karmieniami po max 30min-1h w nocy dwa razy po 4h. Nie wiem czy to nie za mało ale dosłownie każdy szmer ją wybudza
Eh z tymi dziećmi jeden problem się kończy i człowiek myśli że będzie lepiej to pojawia się drugi
 
wpadlam na chwile podczytac , co u Was dziewczyny.
Bardzo szybko rozszerzacie diete.My tylko kp czyli pierwsze rozszerzanie po 6 mcu dopiero. U starsszej zaczelam po 4,bo od tego czasu tylko na mm byla.
U nas tez zaczelo sie dzwiganie glowki jak do siadu, niesamowite jak to leci :)

Teraz zasady się trochę zmieniły i niby dzieciom i na kp i na mm można rozszerzać dietę w tym samym czasie. Mi się osobiście wydaję, że każda mama na zasadzie obserwacji widzi kiedy dziecko jest na to gotowe. Mój jest głównie na kp dokarmiam tylko sporadycznie mm z reguły jak muszę gdzieś wyjść, bo mój głodomor je bardzo często i dużo, a mimo wszystko widziałam, że jest gotowy na dodatkowe jedzonko i się nie myliłam. To tak samo jak się mówi, że dzieci na mm więcej na wadze przybierają to bzdura. Od czasu kiedy karmi się na żądanie nie ma to różnicy, bo z reguły dzieci na kp jedzą częściej ze względu na szybsze przyswajanie pokarmu, a dzieci na mm rzadziej więc wychodzi na jedno.
Najnowsze schematy karmienia można znaleźć bardzo łatwo, np. tutaj jest fajna tabela: Schemat żywienia niemowląt 2015 – PRZYDATNE TABELE - Artykuł - *-spam-*
No i teraz również się zmieniło co do glutenu, który powinien być podawany w małych ilościach już od 5 miesiąca i to szczególnie u dzieci kp. Nadal jednak uważam, że obserwacja maluszka jest ważniejsza niż jakiekolwiek "zalecenie", bo każde dziecko jest inne. Ja moich obu pomimo kp zaczęłam karmić od 4 miesiąca dodatkowymi posiłkami.
 
Teraz zasady się trochę zmieniły i niby dzieciom i na kp i na mm można rozszerzać dietę w tym samym czasie. Mi się osobiście wydaję, że każda mama na zasadzie obserwacji widzi kiedy dziecko jest na to gotowe. Mój jest głównie na kp dokarmiam tylko sporadycznie mm z reguły jak muszę gdzieś wyjść, bo mój głodomor je bardzo często i dużo, a mimo wszystko widziałam, że jest gotowy na dodatkowe jedzonko i się nie myliłam. To tak samo jak się mówi, że dzieci na mm więcej na wadze przybierają to bzdura. Od czasu kiedy karmi się na żądanie nie ma to różnicy, bo z reguły dzieci na kp jedzą częściej ze względu na szybsze przyswajanie pokarmu, a dzieci na mm rzadziej więc wychodzi na jedno.
Najnowsze schematy karmienia można znaleźć bardzo łatwo, np. tutaj jest fajna tabela: Schemat żywienia niemowląt 2015 – PRZYDATNE TABELE - Artykuł - *-spam-*
No i teraz również się zmieniło co do glutenu, który powinien być podawany w małych ilościach już od 5 miesiąca i to szczególnie u dzieci kp. Nadal jednak uważam, że obserwacja maluszka jest ważniejsza niż jakiekolwiek "zalecenie", bo każde dziecko jest inne. Ja moich obu pomimo kp zaczęłam karmić od 4 miesiąca dodatkowymi posiłkami.
wszystko zalezy z jakich zrodel czerpie sie wiedze :)
wg WHO schemat zywienia rzeczywiscie zostaje ujednolicony dla dzieci kp i mm,z tym ze zalecane jest rozszerzanie diety po skonczonym 6 m.z,czyli w 7 dopiero. Wynika to z nie z "gotowosci " dziecka, ale dojrzalosci ukl.pokarmowego i mniejszego ryzyka wystapienia alergii
di poczytania w wolnej chwili :)

Wprowadzanie posiłków uzupełniających do diety niemowlaka. Dlaczego mamy nie słuchają Rekomendacji i co z tego wynika. | Mataja

Kiedy rozszerzać dietę dziecka i po czym poznać, że dziecko karmione piersią jest gotowe do jedzenia pokarmów stałych. | Hafija.pl

Kazda mama zrobi jak uwaza i zgodze sie z tym, ze trzeba swoje dziecko obserwowac :)

a w temacie jedzenia, slyszalyscie o metodzie BLW-bobas lubi wybor- bedziecie probowac ja wprowadzac? ja jeszcze sie zastanawiam :) ale na pewno choc czesciowo wykorzystam:)
 
Moriam ja stosowałam BLW u starszych i teraz też będę.

Julia z tym glutenem od 5 miesiąca to nieaktualne już. Należy go wprowadzać stopniowo razem z innymi pokarmami.

U nas też smog już od trzech dni. Już nie mogę się doczekać wyprowadzki poza miasto, ale to jeszcze przynajmniej ze 2 lata.
 
wszystko zalezy z jakich zrodel czerpie sie wiedze :)
wg WHO schemat zywienia rzeczywiscie zostaje ujednolicony dla dzieci kp i mm,z tym ze zalecane jest rozszerzanie diety po skonczonym 6 m.z,czyli w 7 dopiero. Wynika to z nie z "gotowosci " dziecka, ale dojrzalosci ukl.pokarmowego i mniejszego ryzyka wystapienia alergii
di poczytania w wolnej chwili :)

Wprowadzanie posiłków uzupełniających do diety niemowlaka. Dlaczego mamy nie słuchają Rekomendacji i co z tego wynika. | Mataja

Kiedy rozszerzać dietę dziecka i po czym poznać, że dziecko karmione piersią jest gotowe do jedzenia pokarmów stałych. | Hafija.pl

Kazda mama zrobi jak uwaza i zgodze sie z tym, ze trzeba swoje dziecko obserwowac :)

a w temacie jedzenia, slyszalyscie o metodzie BLW-bobas lubi wybor- bedziecie probowac ja wprowadzac? ja jeszcze sie zastanawiam :) ale na pewno choc czesciowo wykorzystam:)

jak dla mnie ta "gotowość" dziecka to właśnie jego reakcja na jedzenie. niedojrzałość układu pokarmowego objawiałaby się przecież wymiotami, biegunką etc. także jeśli dziecko dostaje marchewkę czy dynię i nic mu nie jest, to osobiście nie widzę przeciwwskazań. choć oczywiście lekarzem nie jestem (; myślę, że wystarczy obserwować malucha i każda mama wie, czy jej dziecko może już jeść inne pokarmy, czy nie.
 
reklama
U nas po marchewce w końcu Lu zrobiła normalną kupę, tylko rudą :p bo po tym bebilonie pepti to ciągle prawie zielone i mazaly się po całej pieluszce i często po plecach :-|
 
Do góry