reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NASZE SKARBUSIE :)

Zdjecia wkleic nie moge bo nie mam skanera, ale nasz maly chlopaczek :D jest sliczny i duuuuzo urosl od ostatniego razu, coraz mniej ma tam miejsca w brzuszku!
widzialam jego mozg i wszystko i wyglada jak mala dzidzia :laugh: :D :laugh:
przyszly tatus pierwszy raz widzial malenstwo :D i byl pod wrazeniem :D
maly sie ruszal tak slodziutko i na zdjeciu widac policzki i powieki, no cudenko poprostu ;D :D ;D
dziewczyny, te maluchy rosna jak na drozdzach! ! !
lekarz mowil, ze wszystko dobrze :D :D :D :D :D
uwielbiam te wizyty ;D
 
reklama
Moje maleństwo mierzy już 6,6 cm i z USG wynika 14 tydzień, ale to pewnie tylko jakieś wahania. Niestety mój lekarz tylko nagrywa na kasety, więc niestety nie mam zdjęcia.
Kruszynka jest przesliczna, nie moglam się nadziwic jak ładnie wyrosła. Niestety wizyta nie do końca radosna, bo dowiedziałam sie, że mam mało rozpulchnioną macice, ponownie muszę zwiększyć dawkę duphastonu i zaraz po świetach znowu pędzic na wizytę. Cieszę sie, że tak szybko zobaczę maleństwo, ale wolałabym, aby wszystko było ok i raz usłyszeć, że jest juz dobrze. Do tego od ostatniej wiyzty schudłam 2 kg, co lekarzowi też nie bardzo się podobało. Wybieram się jednak niedługo na urlop, więc wypocznę i mam nadzieję, że wszystko wróci do normy. A jak nie, to długie L4 się szykuje.
 
Oto mój brzusio- 13 tydz 6 dzien ciąży:)
jutro zaczynamy 15 tydz:)

MIeszkanko mojego SKARBA!

obraz1955fd.th.jpg


i tu:)

obraz1975ci.th.jpg
 
Rusałko tylko Ci pozazdrościć pewnie spokojnie mieścisz się w swoje wszystkie ubranka
(choć brzuszek już lekko zaokrąglony) ja mam 8 i pół tygodnia i mam już niezły baniaczek
tyle że ja ciągle leże
 
miescić- mieszcze..ale i tak czuję sie jakby mnie przybyło:)..a brzuszek juz widac:) szczególnie wieczorem ;)..

Wogóle to przepraszam za zamieszanie:)- nie tu gdzie powinnam wkleiłam brzuszek..tu mialy byc nasze Skarbusie..a nie ich mieszkanka (brzusie:)- ups:/..
 
Hej hej Rusałko, i jak tam po wczorajszym badanku?
Ja wczoraj byłam na kolposkopii, wszystko ok i dzidzie tez podglądaliśmy. myślelismy że może pokaże co ma między nóżkami ale tak się przytuliła do ściany macicy że nic nie było widać, tylko rączkę wystawiła że moglismy paluszki policzyć :)
 
baśka pisze:
Hej hej Rusałko, i jak tam po wczorajszym badanku?
Ja wczoraj byłam na kolposkopii, wszystko ok i dzidzie tez podglądaliśmy. myślelismy że może pokaże co ma między nóżkami ale tak się przytuliła do ściany macicy że nic nie było widać, tylko rączkę wystawiła że moglismy paluszki policzyć :)


kolposkopia?? a co to ?
 
KOLPOSKOPIA

TEORETYCZNE I TECHNICZNE PODSTAWY BADANIA
Kolposkopia polega na oglądaniu powierzchni szyjki macicy, dolnej części jej kanału oraz pochwy i sromu przy pomocy urządzenia optycznego - kolposkopu. Jest to mikroskop, przy użyciu którego można uzyskać "trójwymiarowy obraz", w powiększeniu od 4 do 50 razy (a przy użyciu kolpomikroskopu - do 400 razy). W badaniu ocenia się strukturę przestrzenną nabłonka, jego barwę, układ i przejrzystość oraz rysunek naczyń krwionośnych.

CZEMU SŁUŻY BADANIE?
Kolposkopia pozwala w ciągu kilku minut ustalić rozpoznanie, podjąć odpowiednie decyzje dotyczące terapii i w niektórych przypadkach przystąpić od razu do leczenia. Badanie umożliwia wykrycie przedklinicznych postaci raka szyjki macicy (wyleczalność w tym stadium choroby wynosi 100%).
Dokładność diagnostyczna kolposkopii dla raka szyjki macicy oceniana jest na 79 - 97%, a cytodiagnostyki - w granicach 77 - 98%, podczas gdy dokładność diagnostyczną obu metod stosowanych łącznie ocenia się na 90 - 100%.
Badanie kolposkopowe może także służyć pobraniu wycinka celowanego, określeniu zakresu zabiegu na szyjce macicy, pochwie i sromie przed planowaną operacją chirurgiczną oraz ocenie czy po interwencji elektrochirurgicznej lub chirurgicznej zmiana chorobowa została usunięta w całości.

WSKAZANIA DO WYKONANIA BADANIA Pobranie materiału do badania histopatologicznego w celach rozpoznawczych.
- Ocena zmian chorobowych w kanale szyjki macicy, sugerujących dysplazję.
- Ocena raka przedinwazyjnego w kanale szyjki macicy.
- Ocena wczesnego raka naciekającego szyjki macicy.
- Ocena zmian kolposkopowych zaliczanych do 2. i 3. grupy.
 
Agatatje - gratulacje, super ze juz znasz plec :) :)

Bylam dzisiaj u ginekologa i z dzidzia wszytko w porzadku - mierzy 5,6 cm i kopie niezle i sie wierci bardzo.
Bylam taka wruszona i maz tez..To jest niesamowite, moglabym caly czas malenstwo ogladac...
Juz sie nie moge doczekac nastepnego USG, moze wtedy poznamy plec..
Moj maz mowi ze wyglada mu na chlopaka :) :)
Jutro zamieszcze zdjecie:))))
Wysylam takze jutro krew i zdjecie z USG na badanie PAPA - wyniki beda za 2 tygodnie....

Baska
dobrez ze wynik badania jest w porzadku :)
 
reklama
Obiecuje zamiescić jeszcze dziś wieczorem fotkę;)!
Jestesmy z mezem pod wrazeniem jak To Nasze Cudo rosnie;)
Dzidzius mierzy ok 10 cm- niecałe 8 cm +nózki, które miało podkulone i gin niestety nie mógl zmierzyc:)..
Dokładnie na usg widac było- oczka, nosek, uszka, kręgosłup:)- a nawet paluszki!!które mozna było policzyć- szok!:)jakie moje Malenstwo jest juz duze;)!Widzieliśmy szybciutko bijące serduszko:)..i to, jak dzidzius ssał paluszka;)!...wzruszający widok!
Zamieszcze fotke to opiszę ją- jak sobie lezało moje Skarbenstwo:)
Cmokasy dla wszystkich cioc:)!
 
Do góry