reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opisy naszych porodów

reklama
Ja posłuchałam się mojej gin bo ona mówiła, że jeszcze czas itd. i niestety zajęcia teraz już trwają do grudnia a potem już mogę przed porodem nie zdążyć, dlatego waham co mam robić. Zapłacić za zajęcia i nie wybrać ich? Co wy myślicie. A drugie mąż nie dał by rady ze mną chodzić na wszystkie zajęcia, no czym bym dojeżdżała bo z mojej miejscowości do drugiej to tylko samochodem, a ja wcześniej wspomniałam mąż nie da rady. A moja gin powiedziała, że szkoła rodzenia jest głównie dla taty, bo rodzić i tak mnie nikt nie nauczy bo często jak przychodzi do rodzenia rodząca nie wie co ma robić. Mam mętlik w głowie:baffled:
 
Niunia8381 mój gin kiedy zapytałam go o szkołę rodzenia powiedział, że ludzie kolejny biznes robią i oczywiście on mnie nie odwodzi od pójścia do szkoły, to moja decyzja. My nie idziemy do szkoły, jak będę na porodówce to mam nadzieje, że mój instynkt się włączy i będę wiedzieć co robić. A nie jestem panikarą więc może i w czasie porodu zachowam zdrowy rozsądek. Po drugie, szkoda mi czasu spędzonego w szkole. Wolę pobyć w domu z M, mało mamy czasu dla siebie, bo M długo pracuje, a ja ciągle tęsknie za nim. M też nie miałby czasu ze mną chodzić, może czasem. Stwierdziłam, że to co ma mówić mi położna poczytam w książkach, pogadam z moją siostrą, która też nie chodziła do szkoły rodzenia.
 
Ja podobnie jak aga221122 nie chodzę do szkoły rodzenia. Nie widzę sensu. Nie dość ze duzo kosztuje (250 zł) to nie zawsze to sie sprzydaje. Moja teściowa chodziła na to i potem na porodówce położna ja ochrzaniła zeby jej słuchała, a nie robiła po swojemu.
 
Mnie koleżanki opowiadają, że te nauki oddychania czy skakania na piłce w niczym nie pomagają, bo i tak każdy robi to po swojemu jak mu matka natura dyktuje, natomiast przydaje się to wszystko co tyczy się diety mamy i dziecka, pielęgnacji dziecka po porodzie jak i samej mamy.
habcia 250 zł? w szoku jestem że tak dużo. To pewnie prywatne jakieś, ja odrazu szukałam tych refundowanych. One chodzą koło 50 - 100 zł.
 
O pokażę Wam mój plan szkoły, uważam, że jest super.

PLAN SZKOŁA RODZENIA CYKL Od 03.11 do 22.12.2008
I Poniedziałek (3.11.2008 r.)
Zajęcia teoretyczne. Otwarcie, prezentacja idei Szkoły Świadomego Macierzyństwa. Rozmowa uczestników, rozważania na temat obaw, problemów i oczekiwań związanych z ciążą i porodem. Rola ćwiczeń i oddychania w czasie ciąży.
Ciąża fizjologiczna-przebieg, zmiany fizyczne.
Współżycie w czasie ciąży - fakty i mity. Jak zaakceptować swój nowy stan i jak czerpać z niego radość oraz poczucie spełnienia. PREETI AGRAWAL
I Piątek (7.11.2008 r.)
Zajęcia praktyczne z Choreterapii. Taniec rozluźniający miednicę i biodra pomocny przy przygotowaniu do porodu naturalnego. ALICJA STRZELECKA – LEMIECH
II Poniedziałek (10.11.2008 r.)
Zajęcia teoretyczne . Dieta. Wykład i dyskusja o odżywianiu w ciąży, w okresie połogu oraz w czasie karmienia piersią. Profilaktyka i leczenie niedokrwistości, zaparcia, zgagi, hemoroidów, żylaków, nadwagi i nadciśnienia za pomocą diety, witamin oraz ziół. Rola nabiału - jak unikać alergii u dziecka? Zioła, aromatoterapia, masaż krocza. PREETI AGRAWAL
Kinezjologia edukacyjna. JOANNA DĄBROWSKA
II Piątek (14.11.2008 r.)
Zajęcia praktyczne z fizjoterapeutą. WOJCIECH GARWOLIŃSKI
III Poniedziałek (17.11.2008 r.)
Zajęcia teoretyczne. Relacje z partnerem, rodzicami - rola ojca i dziadków po porodzie. Powrót do pracy. Spanie z dzieckiem - wady i zalety. MAGDALENA JEŻEWSKA
Jak komunikować się z personelem medycznym w szpitalu by zadbać o nasze problemy., MARIOLA STANDLER – BIAŁEK, ALICJA STRZELECKA - LEMIECH
III Piątek (21.11.2008 r.)
Zajęcia praktyczne z fizjoterapeutą. WOJCIECH GARWOLIŃSKI
IV Poniedziałek (24.11.2008 r.)
Pielęgnacja dziecka. Wszystko o pielęgnacji dziecka - kąpiel, przewijanie.
Rola pediatry w pierwszym kontakcie z noworodkiem. Szczepienia. GRAŻYNA BLIGER, PEDIATRA
IV Piątek (28.11.2008 r.)
Zajęcia praktyczne z fizjoterapeutą WOJCIECH GARWOLIŃSKI
V Poniedziałek (1.12.2008 r.) Zajęcia teoretyczne . Film pt.:, „Czego pragną dzieci?“. Rola emocji, duchowości i wizualizacji w zachowaniu zdrowia w czasie ciąży. Wpływ ciąży na rozwój, zachowanie i uczenie się dziecka. Rola wizualizacji i afirmacja w ciąży - w przygotowaniu do porodu. AGRAWAL
V Piątek (5.12.2008 r.)
Zajęcia praktyczne z fizjoterapeutą WOJCIECH GARWOLIŃSKI
VI Poniedziałek (8.12.2008 r.)
Zajęcia teoretyczne. Film pt.: „Narodziny w harmonii z naturą“. Dyskusja.
Bóle porodowe - znaczenie przygotowania fizycznego i psychicznego na ból związany z porodem. Znieczulenia epiduralne - zalety i wady. Cięcie cesarskie - kiedy staje się koniecznością? Rozmowy uczestników o swoich obawach. PREETI AGRAWAL
VI Piątek (12.12.2008 r.)
Zajęcia praktyczne. Masaż shiatsu. Refleksologia. HANNA SEŃCZUK
VII Poniedziałek (15.12.2008 r. )
Zajęcia teoretyczne. Poród. Fizjologia porodu. Poród jako zadanie. Znaczenie pozycji w czasie porodu. Co to jest poród aktywny? Epizjotomia- kiedy jest konieczna? Znaczenie pierwszego kontaktu matki z dzieckiem w pierwszej godzinie po porodzie. Jak unikać infekcji szpitalnych. Rola partnera w czasie porodu. Emisja filmu ”Świadome Macierzyństwo“. PREETI AGRAWAL
VII Piątek (19.12.2008 r. )
"Rodzić radośnie" arteterapia jako pomoc w przygotowaniu emocjonalnym do porodu. MONIKA OPYD DEKA
VIII Poniedziałek (22.12.2008 r.)
Karmienie piersią
Czym jest pokarm matki dla dziecka? Rola fizycznego i psychicznego przygotowania do karmienia piersią; Jak pokonać problemy związane z karmieniem piersią - gdzie szukać pomocy? Karmienie piersią po cięciu cesarskim. Informacje o sprzęcie używanym, przy karmieniu piersią.
Połóg
Nowe spojrzenie na okres połogu - „matkowanie matce“.
Prezentacja filmu z masażem niemowlęcym pt.: „Dotyk miłości“.
Jak dbać o siebie przez pierwsze 6 tygodni po porodzie? Rola osoby pomagającej w tym okresie. Rola diety, ziół i ćwiczeń. Antykoncepcja po porodzie. Gdzie szukać pomocy w okresie połogu. Rola położnej środowiskowej. Naturalne sposoby leczenia drobnych dolegliwości u dzieci (biegunki, kolki itp.). PREETI AGRAWAL
 
Polecam Wam chodzenie do Szkoły Rodzenia, najlepiej przy szpitalu w którym będziecie rodzić. My chodziliśmy, poznaliśmy fajnych ludzi (właśnie umawiamy się na spotkanko około drugich urodzin naszych pociech :-) i lekarzy (ordynatora oddziału neon. -miał wykład o porodzie) i położne. Dowiedzieliśmy się sporo ciekawych rzeczy. Co do oddychania to bez tego też by człek urodził, bo położna pomaga, ale ćwiczenia były bardzo fajne :-)
 
Larkaa wow!!! Jestem pod wrażeniem, na końcu tylko brakuje "Seminarium magisterskie" hahaha

Mi się wydaje, że do takiej szkoły warto chodzić, oczywiście to tylko mój punkt widzenia, może ktoś miał inne doświadczenia i odradzałby. Zalety: np mój mąż nauczył się robic świetny masaż (pokazałam mu, bo nie chodził ze mną) który bardzo mi koił ból w czasie porodu, czułam się spokojniejsza w czasie porodu, bo nam położna bardzo fajnie przedstawiła fazy porodu i co się zazwyczaj dzieje, jak przyspieszyć poród, czemu poród aktywny jest lepszy, jak przeć jak oddychać, ja bardzo z tego skorzystałam, połozna była ze mnie dumna, że tak ładnie parłam - wszystko dzięki szczególowemu opisowi przez położną co bede odczuwać w którym momencie mam przeć i jak długo (zeby dziecko było dobrze dotlenione), dużo się nauczyłam o pielęgnacji, zajęcia praktyczne jak trzymac dziecko w kąpieli, jak przewijac, jak dbac o pępuszek. Nie żałuję, ze chodziłam, warto było :)))
 
Ja zapisałam się do szkoły miesiąc temu, ale położna stwierdziła, że mam jeszcze dużo czasu i zaczynam zajęcia dopiero w grudniu. U mnie w szpitalu zajęcia są bezpłatne.
Chcę chodzić nie tylko po to, żeby zobaczyć ćwiczenia, nauczyć się przeć i dowiedzieć się czegoś o fazach porodu... czy samym porodzie, ale też po to żeby poznać inne mamusie. Może spotkam kogoś fajnego, z kim będę mogła chodzić na spacerki na dwa wózki :-):-D
 
reklama
Szkoły rodzenia to dobra rzecz. :tak:Ja nie chodziłam , bo wtedy gdy rodziłam pierwszy raz nie było czegos takiego. Musiałam zadowolić się czasopismami typu:" mamo to ja", "dziecko". Dla mnie i ta wiedza zaczerpnięta z tych gazet dużo mi dawała.Zwłaszcza, że pierwsze dzieciątko urodziłam skończywszy 17 lat.:tak:Ale sam instynkt podpowiadał mi co robić.:tak:
 
Do góry