reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na różne pyszności

Mina torcik cudo:-) poprosze o przepis na ten krem smietankowy do torta.

Ale jesteście zdolniachy dziewczyny, ja jakos nie mam takich umiejetności zdobniczych.
 
reklama
Ja mam z kolei parcie na karpatkę ale ni w ząb nie wiem jak ją zrobić. To co mi wyszło z przepisu internetowego było nie do przełknięcia. Pomożecie?
 
syneczki ja robiłam karpatkę w sobotę , kupiłam gotowy krem karpatka Delecta a spody zrobiłam z przepisu na opakowaniu kremu.
Można też kupić krem i ciasto razem
 
ja osobiscie zadnych owocow morza nie jadam bleeee nawet ryb:zawstydzona/y: ale mezasty lubi i wczoraj dostalam przepis na krewetki :
jesli mrozone krewetki rto rozmrozic jesli swierze to oplukas i odsaczyc z wody na sitku
w misce malej krewetki pokropic sokiem z cytryny dodac sol pieprz do smaku i ze 2-3 zabki czosnku wcisnac odstawic na ok 15 min zeby sie tzw "przegryzlo" w osobnej miseczce wbic jajko dodac 2 lyzki maki (najlepiej kukurydzianej ale moze byc kazda inna) krewetki juz przyprawione wrzucic do jajca z maka oblepic i smazyc na glebokim oleju odsaczyc i "wuala":-) powiem wam ze slicznie pachcnialo i gdybym nie widziala ze to krewetki to pewnie bym sie skusila;-):-D
 
Ja polecam sałatkę krabową

2 paczki paluszków krabowych
1 por
1 puszka kukurydzy
2/3 jajka ugotowane na twardo
( można dodać wg własnych upodobań groszek, pomidor, ogórek itd. )
majonez, sól, pieprz, papryka słodka, wegeta

Paluszki krabowe odwijamy z folii i kroimy w kosteczkę. Por przelewamy wrzątkiem kroimy w pół krążki. Dodajemy kukurydzę i pokrojone w kosteczkę jajko. Mieszamy majonez sól pieprz paprykę i wegetę i dodajemy to składników. Ymmm palce lizać :-)
 
ja tez nie lubie krewetek.
OStatnio koleznka do pracy nam przyniosla bo robila na sprobowanie. Niby zrobione po mojemu bo z suszonymi pomidorami, oliwkami, makaronem kolorym czyli to co lubie ale bez krewetek

A salatkę z surimi jadlam tylko w innej wersji, byly ogorki, papryka, jajko, chyba pomidorki, taka wiosenna i byla smaczna.
 
DSC_0099.JPGDSC_0105.jpg
zrobiłam to ciasto i błędem było oblepianie go masa cukrową.. rozłazi się w oczach.
Ciasto to jest "Palce lizać" czyli biszkopt, masa budyniowa i masa białkowa. przełożyłam tak 2 razy.
Chyba pozostanę przy masach kremowych.

Ale w smaku... rewelacja!
 
reklama
mniam mniam zjadlabym taki torcik:tak:

Ja najbardziej lubie mase śmietanową , karpatkową i masę od ciasta capucino

Edit: jak byłam z mlodym to przestalam jeść ciasta i slodycze aż do tej ciąży. Teraz dzień bez słodkiego to dzień stracony a babcie zacierają ręce na wnuczkę :-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry