reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na różne pyszności

reklama
no no kolejny wypiek cudo:-) to wyglada na to ze to ja tylko takie beztalencie w pieczeniu jestem ;-)?? heheheh a z doswiadcenia wiem ze wiekszosc torcikow z masa cukrowa wychodzi slodka konsumowalam wiele takich i czesto poprostu sciagam mase i wsuwam torcika;-)
 
ja właśnie tez tak zrobiłam, masa out a zawartość do brzuszka..
dzisiaj wiele smaczniejsze, właśnie wciągam do kafki.. zapraszam
Obraz 003.jpg
 
torcik koszmarnie słodki: czyli nie do końca tak jak powinien, biszkopt wyszedł mi mięciutki, puchaty, ale lenia miałam i zrobiłam krem malinowy z torebki: nigdy więcej! zawsze robiłam krem śmietanowy i było ok czyli nie za słodko. A pierwszy raz robiłam masę cukrową. Muszę ją dopracować, kupić barwniki spożywcze bo docelowo auto ma być czerwone.
mam jeszcze miesiąc na douczenie się .

Koniecznie podaj przepis jak już opanujesz torciki. Też chętnie spróbuję to zrobić!
 
Mina29, super ciacho, nie lada sztuka zrobić taki tort :-)

ja też robię torty z lukrem plastycznym, a żeby był bardziej zjadliwy dodaję aromatu migdałowego, bo taki nam najbardziej smakuje, dzięki temu masa jest bardziej "zjadliwa", chociaż przyznam, że przy drugim i następnych kawałkach też ją odkładam, za dużo tego cukru w cukrze ;-)

lukier też robię sama, bo jak kupiłam gotowy to konsystencja mi w ogóle nie pasowała, umęczyłam się z 3 godziny i powiedziałam, że nigdy więcej, ale zawsze warto spróbować :-) barwniki polecam w paście lub proszku, bo te płynne mało wydajne i nie koniecznie dają taki efekt na jaki się liczy :-/
 
Mam przepis podobny do Sandy kotlecików ale taki bardziej na ostro

CHIŃSKIE KOTLECIKI

2 podwójne piersi z kurczaka
3 cebule ( wg uznania jakie ma być ostre )
główka czosnku
sól, pieprz, papryka słodka, maga
2 żółtka
2 ubite białka
2/3 łyżki mąki ziemniaczanej
1/2 łyżki oleju

Pierś kroimy w kosteczkę. Dodajemy cebulkę pokrojoną i czosnek a następnie wszystkie przyprawy, olej i 2 żółtka. Zostawiamy na noc w lodówce. Na następny dzień dodajemy ubite białko i mąkę. Smażymy na głębokim oleju.

Ymmmmm pyszności :-)
 
właśnie zakupiłam na allegro barwniki w proszku, 10 kolorów, upiekę tęczowy biszkopt albo kilka cienkich kolorowych placków, przełożę kremem śmietanowym i gotowe:)
następny w kolejce jest tort-ser, tylko myszki dorobię.
zolty-ser.jpg
edit: to oczywiście przykładowe zdjęcie z internetu a nie moje dzieło ;-)
 
Ostatnia edycja:
Mina - fajny ten torcik....ja też tak eksperymentowałam :-D ale wychodzi Ci bardzo ładnie...może cukierenkę otworzysz co?
 
reklama
Ja tortu jeszcze w życiu sama nie piekłam. Olusiowi zawsze na urodziny zamawiam z jakimiś postaciami bajkowymi, ale może jestem jakaś dziwna ale ja tortów nie lubię i nigdy ich nie jem. Za to ciasta bardzo lubię :-)
 
Do góry