reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wzrost i waga naszych dzieci

Kamila, no to niezle. Wychodzi srednio u Ciebie 330 g tygodniowo. Moj synek od 17 sierpnia do 20 wrzesnia (5 tygodni) przytyl raptem 410g, czyli 80 g tygodniowo. Ale od tamtej pory wydaje mi sie,ze szybciej tyje, choc nadal jest bardzo malutki,ale ubranko w rozmiarze 50 (mielismy jedno) juz jest za male.
Kamila, a jak czesto i jak dlugo karmisz swojego synka?
 
reklama
A Patryk jak sie urodził miał 4,04 kg, jak wychodzilismy ze szpitala to bylo 3,87 kg a wczoraj po 7 dniach 3,88. Niewiele ale to wszytsko przez moje niezbyt dobrze funkcjonujace mleczarnie.
 
Majandra,

nasze karmienie opisalam wlasnie w watku z karmieniem piersią,
Twoj maluszek naprawde jest strasznie malutki, pediatra nie każe Ci go dokarmiać?
a jak sobie radzi np. z podnoszeniem główki itd.
moj Jaś moze przez wzrost wagi już praktycznie ma sztywną główkę, a jak go poloże na brzuszku to cały czas głowę w górze trzyma, jest bardzo silny.
 
Na razie nie kazala dokarmiac, za tydzien idziemy na szczepienie to go zawazymy i zdecydujemy czy dokarmiac. Jak juz Xeone zauwazyla, to moze byc taka jego uroda, ja tez bylam malutka, moj brat tez chudziutki.
 
Mój Stachu przybiera jeszcze szybciej niż Kamili. Przy wyjsciu ze szpitala wazyl 3,5 - mial wagę urodzeniową, a teraz po 2 tygodniach wazy 4,3 czyli przybiera 400 na tydzień :)
Też karmię tylko piersią :-D Ale wczoraj pediatra powiedziala, ze rozwija sie bardzo dobrze.
Sporo przybrał w 3 tygodniu, to ponoć czas szybkiego wzrostu dla maluszków. Teraz przybiera ok 40 dziennie, co ponoć jest przeciętnym wynikiem.
 
Borys w dniu wyjscia ze szpitaa wazyl 3100. Przedwczoraj go wazylismy - waga wskazywala 4400 g :-) Zreszta na oko widac, ze Synio urosl, a i niektore ubranka juz musialam odlozyc, bo zrobily sie za male.
 
Omarek urodził sie z wagą 4000g, wychodziliśmy ze szpitala z wagą 4030g. Dziś na badaniu okazało sie że waży 4250g (czyli po 2 tygodniach od urodzenia. Troszke mało przybrał, ale nadrobimy! :cool2:
 
reklama
Oluś urodził się 18 września z wagą 3650g, przy wypisie ważył 3400g (wtedy karmilam go piersią i praktycznie co zjadał to zwymiotował...), po dwóch tygodniach w domu na butli ważył 4400g a teraz, gdy ma 3 tygodnie i 5 dni waży 5000g... głowę trzyma tak sztywno jakby miał przynajmniej dwa miesiące... a jak go trzymam na rękach to robi takie ruchy jakby chciał usiąść i strasznie się denerwuje, że mu nie pozwalam :-) przecież jeszcze kręgosłupek ma słaby a tak się siłuje :-)
 
Do góry