reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobki i przedszkola:)

reklama
mary slyszalam ze jak sie ma medical card to za zlobek placi sie taniuej :sorry:
moja kumpoel placila 35e na dobe a teraz placi 35e za caly tydzien:tak:
a trzyma swoja corke od 9 do 17
No nie wątpie że sie płaci mniej, ale żeby dostać MC trzeba wykazać przychód mniejszy niż 200euro na tydzien..:sorry:
Czyli albo byc na zasiłku albo na part time pracować...
 
u nas i ze żłobkami ciężko i z przedszkolami.....mam nadzieję, że Patule mi bez problem przyjmą do przedszkola (podania od marca)

ja albo wrócę do pracy 18.05 albo po wakacjach....zobaczymy jak na to się moja "góra" zaopatruje:sorry:a Arek pójdzie do babci
 
u nas i ze żłobkami ciężko i z przedszkolami.....mam nadzieję, że Patule mi bez problem przyjmą do przedszkola (podania od marca)

ja albo wrócę do pracy 18.05 albo po wakacjach....zobaczymy jak na to się moja "góra" zaopatruje:sorry:a Arek pójdzie do babci

Ja tez mam stres jesli chodzi o Julie. Niby dwa lata juz w przedszkolu, ale kto wie czy ja przyjma skoro ja na wychowawczym bede? Chociaz w podaniu sie pisze tylko zawod i nazwe i adres firmy wiec mam nadzieje ze nie bedzie problemu...Poza tym dzieci z przedszkola maja ponoc pierwszenstwo... No zobaczymy...
 
u nas w ubiegłym roku była jeszcze pieczątka z pracy matki

A zresztą już niedługo się dowiemy. U nas wnioski składa się w marcu i w kwietniu wyniki
 
u nas i ze żłobkami ciężko i z przedszkolami.....mam nadzieję, że Patule mi bez problem przyjmą do przedszkola (podania od marca)
no ja też się boję czy się uda :eek:

Ja tez mam stres jesli chodzi o Julie. Niby dwa lata juz w przedszkolu, ale kto wie czy ja przyjma skoro ja na wychowawczym bede? Chociaz w podaniu sie pisze tylko zawod i nazwe i adres firmy wiec mam nadzieje ze nie bedzie problemu...Poza tym dzieci z przedszkola maja ponoc pierwszenstwo... No zobaczymy...
muszą przyjąć! bo od wrzesnia będzie już obowiązkowe przedszkole od 5 lat, więc łaski nei robią. Choć ja osobiście nie mam pojęcia gdzie oni zamierzają pomieścić te wszystkie dzieci.

a za złobek prywatny to koszt 900 zl
u nas są prwatne przedszkola które przyjmują dzieci od roku i kosztują 1000zł za miesiąć :eek: kogo na to stać??
Jakbym oddał do takiego przedszkola to by mi z pensji na pampersy co najwyżej zostało :szok:
 
u nas są prwatne przedszkola które przyjmują dzieci od roku i kosztują 1000zł za miesiąć :eek: kogo na to stać??
Jakbym oddał do takiego przedszkola to by mi z pensji na pampersy co najwyżej zostało :szok:

osobiscie jeszcze do czerwca pracowalam w przedszkolu z miesiecznym czesnym 1500zl:eek::sorry:
 
moj macierzynski konczy sie 31 lipca:cool:
kiedys sie dziwilam kobietom,ktore siedza w domu z dziecmi. teraz, gdy pomysle,ze musze amelke z kims zostawic, to wcale nie mam ochoty wracac do pracy.
mysle,ze wroce na 2 dni w tygodniu (pracujac min 16h/ tydz masz prawo do tax credit, co w praktyce dawaloby mi tylko nieznacznie nizszy dochod niz gdybym wrocila na 5 dni). Amelka prawdopodobnie w te dwa dni zajmie sie tatus, ewentualnie moja siostra, albo mama jak bedzie chciala przyleciec.
gdybym zdecydowala sie na powrot na caly etat, wowczas do 80% kosztow zlobka/przedszkola/niani inland revenue zwraca (do 140 funtow tygodniowo na 1 dziecko, £240 na 2 lub wiecej dzieci). musi byc to jednak opieka zarejestrowana.
tutaj jest wszystko opisane
Help with childcare costs - do you qualify for extra tax credits? : Directgov - Money, tax and benefits
na pelny etat chcialabym wrocic, jak mala bedzie miala 2-3 lata, ale wiadomo-zycie zweryfikuje
 
reklama
moj macierzynski konczy sie 31 lipca:cool:
kiedys sie dziwilam kobietom,ktore siedza w domu z dziecmi. teraz, gdy pomysle,ze musze amelke z kims zostawic, to wcale nie mam ochoty wracac do pracy.
mysle,ze wroce na 2 dni w tygodniu (pracujac min 16h/ tydz masz prawo do tax credit, co w praktyce dawaloby mi tylko nieznacznie nizszy dochod niz gdybym wrocila na 5 dni). Amelka prawdopodobnie w te dwa dni zajmie sie tatus, ewentualnie moja siostra, albo mama jak bedzie chciala przyleciec.
gdybym zdecydowala sie na powrot na caly etat, wowczas do 80% kosztow zlobka/przedszkola/niani inland revenue zwraca (do 140 funtow tygodniowo na 1 dziecko, £240 na 2 lub wiecej dzieci). musi byc to jednak opieka zarejestrowana.
tutaj jest wszystko opisane
Help with childcare costs - do you qualify for extra tax credits? : Directgov - Money, tax and benefits
na pelny etat chcialabym wrocic, jak mala bedzie miala 2-3 lata, ale wiadomo-zycie zweryfikuje
ja dokladnie tak samo...kiedys nie wiedzialam jak ktos moze chciec tylko siedziec caly czas w domu z dzieckiem, teraz najchetniej bym zostala....moj macierzynski konczy sie 5 lipca ale zaoszczedzilam sobie troche urlopu w zeszlym roku i jak bedzie trzeba to wezme tez trohce bezplatnego macierzynskiego tydzien lub 2 bo chce wrocic gdzies w srodku sierpnia po slubie. tez chyba nie wroce na pelny etat narazie mysle o weekendach w szpitalu moge isc na podwojna zmiane od 7 do 21wiec dwa takie dni dawaly by 22 godziny i moze jeszcze jeden dzien popoludnie, zobaczymy, szczerze mowiac to nie chce jeszcze o tym myslec....

w ogle to wkurza mnie, ze oni naliczaja wszystkie zasilki na podstawie zarobkow z zeszlego roku...w zeszlym roku to ja pracowalam i moje dochody byly ponad 2 razy takie co na tym nieszczesnym macierzynskim.....wiem, ze w przyszlym roku mi to wyrownaja...ale ja potrzebuje kasy teraz a nie potem...i kurcze na child benefit to dalej czekam chociaz wyslalam forme zaraz jak sie amelka urodzila.....
 
Ostatnia edycja:
Do góry