Wyraź się w fotografii

Fotografia to dziedzina sztuki zajmująca się otrzymywaniem trwałych obrazów na materiałach światłoczułych.

Dzięki technice można na zdjęciach, wykonanych aparatem analogowym lub cyfrowym, utrwalać życie codzienne, plenery, portrety, akty, wyrazić się w fotografii makro, studyjnej czy lomo. Dzięki fotografii można uchwycić magię chwili, zapisać okruch rzeczywistości. Fotografowanie to fantastyczne hobby, która ma szanse stać się wielką pasją.

Jak to się robi?

reklama

Dobra fotografia to wypadkowa kilku czynników. Z pewnością przyda się dobry sprzęt (aparat czy lampa błyskowa) i umiejętności (choć niektórzy nie wychodzą poza opcję „automat”), niemniej ważna jest także pewna wrażliwość artystyczna, dobre oko czy wyczucie momentu. Z pewnością przyda się także znajomość programów, dzięki którym można poddać zdjęcia retuszowi i obróbce graficznej.

Fotografowanie nie jest tanim hobby – prawda bowiem jest taka, że trudno zrobić naprawdę dobre zdjęcie kiepskim sprzętem. Niemniej warto próbować i nie zrażać się, bowiem nawet ci, którzy w tym zakresie nie są pozbawieni iskry bożej, potrzebują trochę czasu na doskonalenie swoich umiejętności.

Pierwsze kroki

Aby nauczyć się fotografowania, można próbować samemu – dużo ćwiczyć, próbować, kombinować (ze światłem, ustawieniami), analizować swoje zdjęcia, konsultować je z profesjonalistami (fora internetowe, portale, www poświęcone fotografii), a także czytać, zgłębiać tajniki fotografii. Można też znaleźć stosowny kurs czy warsztaty w swoim mieście – które oprócz teorii obejmują blok praktyczny. Opcjonalnie warto odwiedzać strony internetowe poświęcone tej technice – z niej bowiem nie tylko można dowiedzieć się wielu, nie tylko podstawowych rzeczy, czerpać z rad i wskazówek, ale i przejść e-kurs – poznawać technikę krok po kroku

Pomocne strony:

reklama

www.fotoporadnik.pl
www.szerokikadr.pl
www.fotografuj.pl
www.fotografia.kopernet.org/aparaty.html
www.pasja-fotografowania.blogspot.com

Inspiracje

www.agabuczkowska.fotea.pl

www.facebook.com/OkiemReBellii

www.facebook.com/Przemyslaw.Gaj.Photography

reklama

www.gorajka.pl/

www.facebook.com/Anna.Karwowski.Photography

Ocena: Jeszcze nie ma ocen...

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją:

Zobacz także

reklama