Jak łączyć desenie i materiały?

Każdego dnia stajemy przed szafą i wybieramy z niej to, co naszym zdaniem jest idealne na teraz. Wydaje się nam, że automatycznie decydujemy się połączyć wzory i tkaniny.  Tworzymy zestawy kierując się różnymi kryteriami: praktycznością, wygodą, odzwierciedleniem naszych pasji, upodobaniem do pewnych kolorów lub  modnymi w sezonie deseniami i kolorami. Dopóki współgrają ze sobą, jest dobrze. Ale czasem zdarzyć się może, że pomylimy się. Nawet znani styliści popełniają modowe wpadki.  Ci sami cenieni w świecie doradcy od dobrego wyglądu, podpowiadają jak łączyć desenie i materiały, po to by czas przeglądania zawartości szafy był możliwe jak najkrótszy, a nasz wygląd był powodem do dumy.

Co z czym miksować?

Cekiny. Nie są podatnym elementem do łączenia. Łatwo przesadzić i nadać sobie wyglądu choinki. Prawdą jest także to, że nie każdy lubi takie świecące materiały i nie każdemu one pasują. Jeżeli ubieramy bluzeczkę lub bolerko zdobione nimi, to materiały będące pod spodem powinny być zupełnie gładkie, aby nie nagromadzić tych świecidełek zbytnio. Biżuteria szklana będzie pasować tutaj idealne – da kontrast.  Jeżeli zechcemy połączyć cekiny z szyfonem, to powinny być one w kolorze materiału. Na przykład spódnica i elementy na bluzce o tej samej barwie.

Czerń i biel. To klasyka i chyba każda kobieta czasem zdaje się na te kolory. Ubierając bluzkę w pasy poziome, eksponujemy czarnymi spodniami nogi i biodra. To najlepszy układ w stylizacji black&white. Gdy dodamy biżuterię w ciemnym kolorze, np. czarny naszyjnik, nadamy całości harmonii. Warto stawiać na prostotę.

reklama

Materiały. Zakładając wiele warstw powinnyśmy znaleźć wspólny watek. Najjaśniejsze elementy tweedowego okrycia wierzchniego, mogą pasować do koloru gładkiej bluzki. Spodnie koloru ciemniejszych elementów płaszcza to strzał w dziesiątkę. Faktura tkanin to jest to, co powinno przykuć Twoją uwagę – satyna, cekiny i szklane korale to zestaw niebanalny.

Mocny kolor.  Być może lubisz kolory, których nie nosisz, ponieważ nie wiesz jak dobrze je wyeksponować? Takim kolorem, który pasuje do większości mocnych odcieni jest biel. Biały dół, bluzka w kolorze, który masz na myśli i naszyjnik …zgadnij jaki? Biały, oczywiście. Tkaniny wzorzyste doskonale wyglądają z całkiem gładkimi.

Łączenie deseni. To nie jest łatwe zadanie i niektóre kobiety unikają w jednej stylizacji kilku deseni. Regułą jest tutaj to, aby dwa kolory z deseni pasowały do siebie. Przełamać trzeba je bluzką lub spódnicą bez wzorów. Gdy łączone wzory będą w odcieniach jednego koloru to pozostałe elementy garderoby powinny do ich pasować.

Warto wiedzieć, że:

reklama

-ubrania z tkanin mocnych i z wyraźną fakturą powinno się nosić na najszczuplejszej części ciała;

-eksperymenty są zawsze na czasie; eleganckie spodnie z aksamitu i t-shirt, mogą być dobrym pomysłem;

-nie musisz walczyć z deseniami, jeżeli nie czujesz się w nich dobrze;

-jeans w połączeniu z jeansem nie wygląda dobrze.

reklama

Pognaj teraz do szafy i zastanów się czy możesz inaczej łączyć ubrania, które w niej masz? Trochę wyobraźni i szaleństwa, a będziesz wyglądać ciekawiej niż dotąd.   

Gosia Rajchel

zdj. materiały prasowe M&S

Ocena: 5 z 5. Ocen: 5

Kliknij, żeby dodać swój głos

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: